SUNBEAM SB-CR-CCTF1366 Core-Contact Freezer 1366/775 AM2/AM2+/AM3 120mm İşlemci soğutucusu

Ürün tedarik edilememektedir

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Distribütör tanıtım yazısıdır.

Sunbeam Core-Contact Freezer AMD/Intel İşlemci Soğutucusu (Intel Core i7 Uyumlu!)
Direk işlemciye temas eden ısı-boru yapılı, ultra-yüksek performanslı işlemci soğutucusu şimdi Intel Core i7 Uyumlu!

PCLabs.com.tr
Sunbeam Core-Contact Freezer, işlemci soğutucuları dünyasına hızlı ve sükseli bir giriş yapıyor. Isı borularının işlemci yüzeyine doğrudan temas etmesi soğutucunun performansını birebir etkileyen bir faktör. Diğer bir etken ise ısı borularının içinde bulunan sıvının, tabanda oluşan sıcaklıkla buharlaşıp, daha sonra soğutucunun üst bölümünde soğuyarak yoğunlaşmasından kaynaklanan bir çeşit "ısıyı soğurma" yöntemi. Sunbeam Core-Contact Freezer'ın Hydraulic Bearing yatak sistemli fanı son derece sessiz çalışıyor. Özellikle geceleri fan gürültüsünden muzdarip kullanıcılar için kesinlikle sessiz bir çözüm. - En İyi Performans
PCKoloji.com
Sonuçlara göre Core-Contact Freezer çok başarılı bir işlemci soğutucusu. Bekleme ve yük durumlarında, standart hız ve overclock değerlerinde çok başarılı olan Thermalright Ultra 120'yi geride bırakmayı başardı. Tablolara dikkatli bakarsanız eşit kapışma olsun diye Core-Contact Freezer ve Thermalright Ultra 120'ye aynı fanı (Fander) takarak da kıyaslama yaptık ki soğutucu kısmının verimi ortaya çıksın. Fander'in 600 ve 1400 devir çalışma durumlarında Core-Contact Freezer hep önde geldi. Hatta 3.33 GHz overclock ve tam yük durumunda Fander 600 devir fanla elde edilen değerlerde Core-Contact Freezer 7 derece fark atmayı başardı. Soğutucuyu çok beğendik. Çekirdek temas teknolojisi gerçekten de işe yarıyormuş!
- En Yüksek Performans Ödülü
Frostytech.com
Sunbeam Core-Contact Freezer soğutucu, Haziran ayı itibariyle 100'den fazla işlemci soğutucu testinin yer aldığı FrostyTech.com sitesinde Intel platformları için en iyi, AMD platformları için de en iyi ikinci işlemci soğutucu seçilmiştir.

En Perfomanslı Soğutucu Şimdi LGA1366 Uyumlu!
Intel'in yeni nesil LGA1366 soket yapısına sahip Core i7 işlemcilerine yüksek performanslı soğutma sağlamak için özel LGA1366 aparatı içeren Sunbeam Core Contact Freezer soğutucusunu kullanabilirsiniz. Yeni Core i7 işlemciler eski nesil Core2Duo işlemcilere göre daha yüksek ısılarda çalıştıklarından, yaz ayları yaklaşırken kullanıcılara aşırı ısınma sorunları ve hatta gürültülü fan sesleri oluşturmaya başlarlar. Sunbeam Core Contact soğutucu ise direk işlemci yüzeyine temas eden ısı boruları sayesinde işlemcide ortaya çıkan ısı en hızlı ve verimli şekilde soğutucu yapraklarına taşınarak performanslı soğutma sağlanır.Sunbeam'den Max. Performans İçin Core-Contact Teknolojisi!
Core-Contact teknolojisi işlemci soğutucularında yeni bir performans sınıfı yaratıyor! Direk işlemci çekirdeğine temas eden bakır heat-pipe sistemi sayesinde çok daha verimli şekilde ısıyı iletebilen Sunbeam Core-Contact Freezer işlemci soğutucusu, yapılan testlerde dünyanın en iyi işlemci soğutucularını geçerek özellikle Intel işlemciler için bir numaralı soğutucu olmuştur.4 Büyük Çaplı (8mm) Heat-Pipe ve Direk Taban Temas (Core-Contact)

Standart bir metal iletken yüzeye göre ısıyı 20-30 kat arasında daha hızlı iletebilen heat-pipe teknolojisi, bakır bir boru içerisine hapsedilen sıvının ısı ile buharlaşması ve soğutulduktan sonra tekrar yoğunlaşarak geri dönmesi prensibi ile çalışmaktadır. İşlemci üzerindeki ısıyı üst kısımlardaki geniş alüminyum kanatlara çok hızlı şekilde ulaştıran 4 adet büyük çaplı (8mm) heat-pipe sayesinde etkili soğutma sağlanır.
Heat-pipe'ların düzleştirilerek işlemci yüzeyine direk temas etmesi ve bu sayede ara malzemeden kaynaklana iletim sorunlarının önüne geçmeyi hedefleyen Core-Contact teknolojisi sayesinde de standat bakır tabanlı soğutuculara göre önemli performans artışı sağlanır.Geniş Aksesuar Paketi: Tuniq TX-2 Yüksek Performanslı Termal Macun ve Fan Devir Kontrolcü
Core-Contact Freezer üzerinde bulunan 12cm fan, manyetik ve sıvılı tip rulman teknolojilerinin karışımı olan MFDB(Magnetic-Fluid Dynamic Bearing) sayesinde çok sessiz (16-20dBA) ve uzun ömürlüdür (50.000 saat). Core-Contact Freezer, devir kontrolcü  ve pek çok inceleme sitesinde ödül kazanmış Tuniq TX-2 termal macun ile de beraber gelmektedir. Bu sayede sizi ek termal macun masrafından kurtaran Core-Contact Freezer aynı zamanda  işlemci soğutucunuzu download veya overclock için farklı ses seviyelerinde çalıştırabilmenize imkan sağlar. Üstelik 12cm fan için kolay tak çıkar klipsleri sayesinde istediğiniz zaman fanı kolaylıkla çıkararak temizleyebilir veya yerine istediğiniz herhangi bir 12cm fanı takabilirsiniz.

LGA1366 : Kolay Montaj, Vidalı Sağlam Yapı
Anakartınızın arkasına monte edeceğiniz metal plaka ve işlemci soketi üstüne yerleştirilen plastik bağlantı aparatını 4 adet vida ile vidalayıp Core-Contact Freezer soğutucunuzu kliplere geçirmeniz yeterlli. Kolay montajı ve vidalı sağlam oturan yapısıyla LGA1366 bağlantı aparatı işlemcinizi çok yüksek seviyelere taşımanızı sağlayacak.Intel LGA775 / AMD AM2+ :
Özel Montaj Kiti İle Anakartı Sökmeden Montaj
Intel işlemciler için özel bir montaj kitinin üzerine klipslerle takılan Core-Contact Freezer sizi anakartı sökme derdinden kurtarır. AMD işlemciler için ise ek hiçbir kit kullanmadan direk işlemci üzerine takabilirsiniz.Teknik Özellikler

  • Boyut: 125 x 104 x 155 mm
  • Malzeme: Bakır Heat-Pipe ; Alüminyum Kanatlar
  • Ağırlık: 590gr. (fan hariç)
  • Uyumlu İşlemciler: Intel LGA1366 / LGA775 , AMD Soket 939 / 940 / AM2
  • Fan Büyüklüğü: 120 x 120 x 25 mm
  • Fan Devir Hızı: 1000-2000 rpm
  • Fan Gürültü Seviyesi: ~20dBA
  • Termal Macun: Tuniq TX-2
  • Termal Macun Isıl Direnci: 0.092 Joule/Watt
  • Ürün Kodu: SB-CR-CCTF

Sunbeam/Tuniq Hakkında
2000 yılında Tayvan'da kurulan Sunbeam firması, şeffaf akrilik kasalar, kasa modding, soğutma ürünleri gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. Şeffaf kasa alanında dünyanın en büyük üreticilerinden olan Sunbeam, soğuk katot ışıklar ve UV ışıklandırmalı fanlar ile gelişmiş fan kontrolcü ürünleriyle beğeni toplamıştır. 2005 yılında soğutucu ve metal kasa ürünlerini Tuniq markası altında toplayan Sunbeam, özellikle Tuniq Tower-120 serisi soğutucular ve Tuniq-2/Tuniq-3 serisi kasalarla kullanıcıların dikkat çekmiştir. 2008 yılında ürettiği Core Contact Freezer soğutucusu ile FrostyTech gibi 200'den fazla işlemci soğutucusunun test edildiği sitelerde en iyi işlemci soğutucusu ödüllerini almayı başaran firma, hem Sunbeam hem de Tuniq markalarıyla pek çok alanda iddialı ürünleri pazara sunmaya devam etmektedir.

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluğuLGA775, LGA1366, AM2, AM2+, AM3

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

İncelemeler ve İlgili Siteler

Henüz ürünle ilgili bir inceleme mevcut değildir.

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir