CORSAIR CMPSU-650HXEU HX Serisi 650W 80+ BRONZE tak çıkar kablolu Güç kaynağı

Ürün tedarik edilememektedir

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?

Garanti Bilgileri

Ürün 7 yıl garantilidir.

Dünyada bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen ve sevilen güç kaynağı markalarından Corsair, yine kendinden beklendiği gibi yüksek performansa sahip ve modüler HX serisini sunar. Corsair HX ailesi en iyiyi isteyenler için güç odaklı ve fiyat/performans oranı yüksek modelleri ile en zorlu durumlar için özel olarak geliştirildi.

%85’in üzerinde verimlilik ile 80Plus Bronz sertifikaya sahip HX650, tek 12V kanal yapısı ile bu verimliliği en iyi şekilde bileşenlere iletir. 12 cm’lik çift bilyalı fanı sayesinde artan sıcaklığa göre dönme hızını ayarlayarak olabilecek en sessiz şekilde çalışır. Modüler olduğu için kullanıcı dostu ve tüm ihtiyaçlarınız için yeterli sayıdaki kablo seçenekleri ile yarı yolda bırakmaz.

Tüm dünyaca kabul gören 80Plus yük testlerinde %85’in üzerinde başarım göstererek Bronz sertifika almaya hak kazanan HX650 bu sayede şebekeden gerektiğinden fazla güç çekmez. Elektrik kaybı az olduğu için ortaya çıkan ısı daha düşük olur. Böylece hem sisteminiz için güvenilir hem de bütçe dostu bir güç kaynağıdır.

Corsair HX650 tek 12V kanalına sahiptir. Bu sayede üst seviye ekran kartlarının ve çok çekirdekli overclock yapılmış işlemcilerin ihtiyacı olan akım değerini çok rahat şekilde sağlamaktadır. Stabil bir çalışma ortamı sunar. Verebildiği gücün neredeyse tamamına yakınını bu kanal üzerinden aktarabilir.

Üzerinde yer alan 12 cm’lik çift bilyalı fan çok sessiz çalışır. Geceleri sessiz odanızda dahi duyulmaz. Güç kaynağının üzerindeki yük arttıkça ortaya çıkan sıcaklığa göre kendini otomatik olarak ayarlar ve gerekli hızda döner. Bu sayede her türlü kullanım ortamına göre sessiz ve etkili soğutma sağlar.

HX650 0.99 Aktif PFC ile anlık güç dengesizliklerinin önüne geçerek sisteminize zarar gelmesini önler. Ayrıca günümüzde kabul görmüş ve gerekli tüm koruma özelliklerine sahiptir:

 • Aşırı Akım Koruması
 • Aşırı Gerilim Koruması
 • Aşırı Güç Koruması
 • Düşük Gerilim Koruması
 • Kısa Devre Koruması

Son çıkan ATX12V v2.2 ve EPS 2.91 standartlarına destek veren HX650 ayrıca geriye uyumlu olarak ATX12V 2.01’e de destek sağlar.

Modüler kablolama sistemi ile kullanmadıklarınızı özel çantasında saklayın. Bu sayede gereksiz kablo kirliliğinden kurtularak temiz bir sisteme kavuşabilirsiniz. Daha ferah bir kasa içi daha iyi hava akımı demektir.

Ayrıca bu kablolar geniş ve uzun fulltower kasalar için ekstra uzun yapıdadır. Böylece güç kaynağını aşağıya monte etseniz dahi üstte kalan güç girişlerine kablo yetmeme sorunu kalmaz. Birbirlerine yapışık ve yumuşak kablolar çok rahat şekillendikleri için kasada konumlandırmak da kolay olur.

Bol bağlantı seçeneği ile tüm donanımlarınız güce kavuşacak. Buna 4 adet PCI-e ekran kartı çıkışı da dahil. Nvidia SLI ve AMD CrossFireX ile kurulmuş sistemler için sayısı artırılan bu çıkışlar, grafik kartlarının ihtiyacı olan yüksek güç ve akım değerlerine hiç bir kayıp olmadan ulaşmalarını sağlar. Böylece yüksek kalitede oyun keyfini stabil olarak güven içinde yaşayabilirsiniz.

 • 1x 20+4 pin anakart güç bağlantısı
 • 1x 4+4 pin CPU 12V bağlantısı
 • 4x 6+2 pin PCI-e ekran kartı bağlantısı
 • 9x SATA bağlantısı
 • 8x 4 pin güç bağlantısı
 • 2x disket sürücü bağlantısı

HX650 güç kaynağı diğer tüm Corsair modellerinde olduğu gibi son derece yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile fabrikadan çıkmaktadır. Hatasız üretilen ve kutulanmadan önce bir çok testten geçen ürünler bu sayede uzun ömür vaad etmektedir. Corsair de HX serisi güç kaynaklarına olan güvenini kullanıcılara tam olarak 7 yıl garanti sunarak göstermektedir. Uzun yıllar sisteminize enerji sağlamak için taş gibi sağlam üretilmektedirler.

Boyutlar: 150 mm x 86 mm x 150 mm

Kullanım Ömrü: 100,000 saat

Güvenlik Onayları: UL, CUL, CE, CB, FCC Sınıf B, TÜV, CCC, C-tick

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte COOLER MASTER HAF 932 (RC-932) kasa ve SAMSUNG HD103SJ dahili sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Güç kaynağıATX12V / EPS12V, 650W, 120mm, Active PFC
Tak çıkar kabloluVar
Verimlilik80+ BRONZE
Güç kaynağı 12V birleşik çıkış52A
Güç kaynağı bağlantı kabloları1 adet Anakart bağlantısı 24pin ve
1 adet İşlemci güç çıkışı 4+4pin ve
4 adet PCI-E çıkışı 6+2pin ve
2 adet Floppy 4pin ve
9 adet SATA güç çıkışı ve
8 adet Moleks güç çıkışı

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir