NOCTUA NH-C14 1366/1156/1155/775 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1, 2 adet NF-P14 140mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Noctua yine performans liderliğini elinden bırakmıyor. Bu kez NH-C14 ile bu üstün soğutma gücünü az yer kaplayan ve kullanım şartlarına göre kendini ayarlayabilen yapıda sunuyor. Yüksek mühendislik, malzeme ve üretim kalitesi ile fabrikadan çıkan NH-C14, çıt çıkarmadan işlemcinize ferah bir nefes aldırmaya hazır.

Sahip olduğu iki adet 14 cm’lik fanlarla sağlanan maksimum hava akımı, radyatörün soğutma kapasitesinin en verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlar. İşlemci üzerindeki üst düzey performansının yanı sıra anakarta da üflediği yüksek miktardaki hava ile ek kullanım faydaları sağlar. Çevrede bulunan MOSFET’ler, kuzey köprüsü ve bellekler de bu akımdan etkilenerek daha serin çalışırlar.

Kolay monte edilebilen fanlar, titreşim emici silikonları ile istenmeyen gürültüye mani olurlar. Noctua tarafından özel olarak tasarlanan ve üretilen 14 cm boyundaki NF-P14’ler çift taraflı olarak görev yapmaktalar.

NH-C14 farklı kullanım durumlarına göre fiziksel görünümünü değiştirebilir. Böylece herhangi bir bileşenle ya da kasa ile temasa girmez, montaj sorunu olmaz. Dilerseniz çift fan ile maksimum hava akımı sağlayabilir ya da sadece alta takarak düşük profile geçebilirsiniz. Bu halde iken sadece 105 mm yükseliğinde olur. Ya da fanı yukarı takarak işlemci üzerindeki açıklığı artırabilirsiniz. 65 mm alan ile anakart üzerindeki bileşenlere temas engellenir.

Noctua’nın her anlamda performansıyla gurur duyduğu NF-P14’ler kutu içersinde sunulmaktadır. Düşük devir / yüksek hava akımı prensibi ile olabilecek en sessiz şekilde çalışarak kendilerini belli etmezler.

NF-P14

  • 140 x 140 x 25 mm
  • 750 – 1200 rpm
  • 42 – 65 cfm
  • 10.1 – 19.6 dBA
  • 3 pin

SSO bilyalı motor

Noctua fanlarının sahip olduğu SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde stabilizasyon ve sessizlik bakımından çok daha üstündür. Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Piyasadaki bir çok fan düşük statik basınç nedeni ile sık yapraklı işlemci soğutucularında kullanıma uygun değildir. Özel olarak geliştirilen NF-P14 ise yüksek hava akımlarını çok düşük ses seviyesinde sağlamaktadır. Optimize edilmiş dokuz yaprak ile NF-P12’nin başarılı adımlarını takip ederek tasarlanmıştır. Hava akımı / gürültü oranı en ideal şekilde çalışmaktadır.

VCN teknolojisi

Artan yaprak sayısı aerodinamik gürültü tehlikesini de beraberinde getirir. Ancak Noctua fanların sahip olduğu VCN (vortex-control notches / girdap kontrol çentikleri) teknolojisi ile bu sorunun önüne geçildiği gibi verilen hava akımında da artış sağlanmıştır.

Isınan ve stabil çalışmayan işlemcileriniz korkulu rüyaları ile tanışmak üzere... Noctua NH-C14 her türlü işlemci sıcaklık problemine kesin çözümdür. Daha serin çalışan bir bilgisayar ile daha yüksek hızaşırtma yapabilir ve verdiği performansı artırabilirsiniz. Tüm dünya genelinde yapılan testler ve incelemeler de bunu kesin şekilde kanıtlıyor. NH-C14 sahip olduğu onlarca ödülü sonuna kadar hakeden bir soğutucudur.

Nikel kaplı bakır 6 adet ısı borusu ve taban ile üstün ısı iletkenliğinin yanında kararmaya karşı da maksimum koruma sağlanmıştır. 67 adet ince alüminyum yaprağa sahip radyatör de bu güzel görüntüyü destekleyerek son derece şık bir soğutucu ortaya çıkarmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-C14’te de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kalite kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

En iyiyi isteyenler için üretilmiş NH-C14 ile beraber yine üstün performansa sahip NT-H1 termal macun da kutu içersinde yer almaktadır. Yüksek termal iletkenliği, esnekliği ve sürülebilirliği ile olağanüstü verimlilik sağlamaktadır.  Sadece işlemci üzerine bir damla damlatın ve soğutucuyu yerleştirin!

NT-H1 sürüldüğü anda performansını en iyi şekilde göstererek iş yapar. Bazı macunların aksine belli bir süre geçmesine gerek kalmaz. Elektrik iletmeyen yapısı ile herhangi bir taşma durumunda tehlike yaratmayacağı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Uzun yıllar görevini en iyi şekilde sunar, çıkarılmak istendiğinde kolayca temizlenir.

Noctua NH-C14 tüm güncel işlemci soketlerine tam destek sunmaktadır. Böylece üstün performans her platformda kullanılabilir olur.

Kolay montaj sistemi ile hem zorlanmadan hem de sağlam şekilde takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli aparatlar ve daha fazlası kutu içersinde yer almaktadır.

Zengin içerik sayesinde kullanım kolaylığı ve zevkini tadın. Bir işlemci soğutucusundan bekleyebileceğiniz tüm donanımlar ve ekstra parçalar NH-C14’le beraber sunulmaktadır. Her anlamda en üstün soğutma performansına da zaten bu yakışır.

 

Boyutlar: 105 x 140 x 166 mm (fansız), 130 x 140 x 158 mm (fanlı)

Ağırlık: 700 gr (fansız), 850 gr (tek fan), 1000 gr (çift fan)

Materyal: Nikel kaplı bakır taban / ısıboruları, alüminyum yapraklar

Fan boyu: 14 cm

Fan devri: 750-1200 rpm

Hava akımı: 65-42 cfm

Gürültü: 19.6-10.1 dBA

Fan bağlantı tipi: 3 pin

Isı borusu: 6 adet

Garanti: 6 yıl

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NH-U12P SE2 işlemci soğutucusu ve CORSAIR CMZ12GX3M3A1600C9 bellek satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluğuAM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2, INTEL775, INTEL1151/50/55/56, INTEL1366
SoğutmaHava soğutma

Not ve Uyarılar

Üstteki fanı kullanmayınca toplam 10.5cm lik yüksekliği ile HTPC ve diğer yüksekliği az olan kasalar için uygundur.


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir