CORSAIR CSSD-F120GB3-BK Force Series3 2.5 120GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 550-510MB/s SSD sabitdisk

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürüne 3 yıl 2 yıl + 1 yıl sınırlı (limited) garanti verilmektedir.

Ürünlerin seri numarası 1124 veya üzeri ile başlamaktadır.

Corsair, uzun yıllar bellek üretiminin verdiği deneyimle yepyeni SSD ailesi olan Force Series 3’ü gururla sunar!

Bilgisayarınız için yapabileceğiniz en akıllı performans yatırımlarından.

Tam 550 Mb/s okuma ve 510 Mb/s yazma hızı ile Corsair Force Series 3 SSD diskleri piyasadaki en süratli çözümlerden. Bu sayede günlük bilgisayar kullanım hızınızı ve zevkinizi bulutlara taşır. Geleneksel mekanik diskler ile arasındaki devasa performans farkını gözlerinizle gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Sistem başlangıcı, uygulama yükleme süreleri, data transferleri, hatta kapanma süresi bile daha kısa olacak.

Daha iyi sistem tepkisi ile daha etkin bilgisayar kullanımı.

Monitör başında geçirdiğiniz saatleri bir düşünün. Açılış, yükleme, büyük dosyaları kaydetme gibi zaman alan durumları ortadan kaldırdığınızda belirgin şekilde daha az uğraşmış ve kendinize daha çok zaman ayırmış olacaksınız. Bilgisayar kullanımı, bekleme süreleri olmadan çok daha eğlenceli.

SATA 3 6Gb/s’nin performansı.

Bir hızlı vardır, bir de HIZLI vardır... Corsair Force Series 3 SSD’leri SATA 3 arayüzünü kullanan bilgisayarlarda çok daha süratli çalışır. Ayrıca SATA 2 3Gb/s ile de tam uyumludur. Böylece henüz sistem güncellemesi yapmayan kullanıcılar için de harika bir seçenek oluşturmaktadır. Hem şu anki anakartınız ile daha seri olacaksınız, hem de yapacağınız bir güncelleme için hazırlıklı olacaksınız.

Daha uyguna daha fazlasını edinin.

Force Series 3 SSD ailesinden bir model seçmeniz bütçeniz için de uygun bir yatırım olacaktır. Mükemmel SATA 6Gb/s performansını, benzer SATA2 3Gb/s SSD fiyatına alacaksınız.

Geleneksel sabit diskler binlerce RPM hızında dönen mekanik parçalara sahiptir. Bu nedenle hem bekleme konumunda hem çalışma sırasında istenmeyen gürültüye ve titreşime neden olurlar. Bununla beraber fazla güç tüketimi ve ısınma ortaya çıkar. SSD’lerin bu gibi hareketli parçası bulunmadığı için neredeyse sıfır gürültü seviyesine sahiptirler ve titreşim ortaya çıkarmazlar. Ayrıca darbeye dayanıklılıkları çok yüksektir.

Olağanüstü düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlı çalışırlar. Mekanik disklere nazaran çok daha az ısınırlar. Dizüstü bilgisayarınıza takacağınız Force Series 3 SSD inanılmaz çalışma hızıyla sizi büyülerken diğer yandan da daha hafif olmasıyla taşınabilirliğe katkı yapar. Sadece hafiflik değil; daha az güç tüketimi ile daha uzun pil ömrü, sessiz ve titreşimsiz olmasıyla daha rahat kullanım ve daha az ısınmasıyla ferah bir ortam sağlar. 2.5” yapısı ile aparat gerektirmeden kolayca monte edilebilir.

 

Kasanızda 2.5” sürücü yuvası olmaması Force Series 3 ailesi bir SSD kullanmanıza mani oluşturmaz. Kutu içersinde bir adet 2.5”ten 3.5”e çevirici aparat da yer alıyor. Böylece rahatlıkla montajını yapabilirsiniz.

Force Series 3 SSD’leri Windows 7 TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz. Force Series 3 SSD’lerini Windows 7 işletim sistemi ile kullanmanızı öneririz.

 

Kapasite: 120 Gb

Okuma/yazma hızları: 550 Mb/s – 510 Mb/s

Rastgele 4K yazma: 85.000 IOPS (4K hizalı)

Arayüz: SATA 6Gb/s

Yapı: 2.5”

Ağırlık: 80 gr

Güç: 5V ±5%

Güç tüketimi (aktifken): Maksimum 2W

Güç Tüketimi (boşta/stanby/uyku): 0.5W

Teknoloji: Asenkron NAND

S.M.A.R.T. desteği: Var

Şok dayanıklılığı: 1500 G

Ömür: 2.000.000 saat

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte GSKILL F3-12800CL9D-8GBXL bellek ve LG GH22NS70 dvd yazıcı satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüSATA 6.0Gb/s
Sabitdisk kapasitesi120GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 550MB/s
Maks. yazma hızı 510MB/s
Sabitdisk boyutu2.5

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir