CORSAIR CSSD-F60GBGT-BK Force Series GT 2.5 60GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 555-495MB/s SSD sabitdisk

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürüne 3 yıl 2 yıl + 1 yıl sınırlı (limited) garanti verilmektedir.

Gerçek güç ile tanışın, Corsair Force Series GT SSD’leri ile bilgisayar kullanımını en üst seviyeye taşıyın. Akıl almayan yüksek performansını gördükten sonra daha azı ile yetinemeyeceksiniz. Rakiplerine korku salan bir kırmızı...

Hız için üretildi.

SSD’lerin zaten seri olduklarını biliyorsunuz. 80.000 IOPS ve 555 Mb/s hızıyla Force GT tamamen farklı bir sınıf oluşturuyor. İster en üst seviye oyun bilgisayarı, ister iş canavarı bir PC yaratın, sahip olmanız gereken SSD budur.

Gerçek anlamda güç.

En hızlı mekanik diskten dört kat daha hızlı... Bilgisayar açılış süresi, uygulama başlatma, büyük dosyaları yükleme ve kaydetme, hatta bilgisayarı kapatma gibi durumlarda eskiye nazaran inanılmaz bir hız kazanacaksınız. Bilgisayarınız için yapabileceğiniz en akıllı performans yatırımlarından.

Daha iyi sistem tepkisi ile daha etkin bilgisayar kullanımı.

Monitör başında geçirdiğiniz saatleri bir düşünün. Açılış, yükleme, büyük dosyaları kaydetme gibi zaman alan durumları ortadan kaldırdığınızda belirgin şekilde daha az uğraşmış ve kendinize daha çok zaman ayırmış olacaksınız. Bilgisayar kullanımı, bekleme süreleri olmadan çok daha eğlenceli.

SATA 3 6Gb/s’nin performansı.

Corsair Force Series GT SSD’leri SATA 3 arayüzünü kullanan bilgisayarlarda çok daha süratli çalışır. Ayrıca SATA 2 3Gb/s ile de tam uyumludur. Böylece henüz sistem güncellemesi yapmayan kullanıcılar için de harika bir seçenek oluşturmaktadır. Hem şu anki anakartınız ile daha seri olacaksınız, hem de yapacağınız bir güncelleme için hazırlıklı olacaksınız.

Geliştirilmiş mimarili yeni nesil SandForce 2281 kontrolcüsü ile sağlanan üstün performansa şahit olun. Sahip olduğu SATA3 yönetimi, SMART ve NCQ desteği sayesinde siz ve bilgisayarınız arasındaki etkileşim en hızlı şekilde gerçekleşir. Bu yüksek performansa kullandıkça müptelası olursunuz!

En yüksek performans en iyi ödüllere layıktır. Dünya genelinden yapılan incelemeler de bunu kanıtlıyor. Ağır testlerden başarılı şekilde geçerek editörlerden tam not almıştır. Kalitesi ve performansı tasdiklenmiştir.

Kasanızda 2.5” sürücü yuvası olmaması Force Series GT ailesi bir SSD kullanmanıza mani oluşturmaz. Kutu içersinde bir adet 2.5”ten 3.5”e çevirici aparat da yer alıyor. Böylece rahatlıkla montajını yapabilirsiniz.

Force Series GT ile geleneksel mekanik diskler arasındaki dağlar kadar hız farkını hemen anlayabilirsiniz. Çok daha hızlı yüklenen uygulamalar, anında tamamlanan data aktarmaları, göz açıp kapayıncaya kadar biten bilgisayar açılıp kapanması gibi bir çok kullanım özelliği bunun en büyük kanıtıdır.

Binlerce RPM hızında dönen diskleri unutun, SSD ile tanışın. Hareketli parçaya sahip olmadıkları için çalışma sırasında gürültüye ve titreşime neden olmazlar. Darbeye dayanıklılıkları son derece yüksektir. Düşme vb. gibi durumlarda verileriniz güvende kalır.

Force Series GT son derece düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlıdır. HDD’lere göre çok az ısınırlar. Masaüstü bigisayarınıza takabileceğiniz gibi laptop kullanımında da sahip olduğu performansı kadar taşınabilirliği ile memnun eder. Düşük güç tüketimiyle pil ömrüne yardımcı olur, titreşimsiz ve serin çalışması ile ferah bir çalışma ortamı sunar.

Force Series GT SSD’leri Windows 7 TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Kapasite: 60 Gb

Okuma/yazma hızları: 555 Mb/s – 495 Mb/s

Rastgele 4K yazma: 80.000 IOPS (4K hizalı)

Arayüz: SATA 6Gb/s

Yapı: 2.5”

Ağırlık: 80 gr

Güç: 5V ±5%

Güç tüketimi (aktifken): Maksimum 2.5W

Güç Tüketimi (boşta/stanby/uyku): 0.6W

Teknoloji: Senkron

S.M.A.R.T. desteği: Var

Şok dayanıklılığı: 1500 G

Ömür: 2.000.000 saat

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9R bellek satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüSATA 6.0Gb/s
Sabitdisk kapasitesi60GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 555MB/s
Maks. yazma hızı 495MB/s
Sabitdisk boyutu2.5

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir