CORSAIR CC-9011012-WW 500R Carbide Serisi USB3.0 Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

400R’nin midtower segmentine getirdiği şıklık, performans, kullanışlılık ve alınabilir fiyat gibi üstün özellikler bir adım daha öteye taşınıyor. Corbide Serisi’nin yeni üyesi 500R, üstün Corsair kalitesi ile göz dolduruyor.

500R midtower bir kasadan beklenin çok üstünde özellikleri ile sisteminiz için mükemmel bir taşıyıcıdır. Sade ve şık yapısını destekleyen tamamı mat siyah rengi ile Corsair tasarım anlayışına sadık kalınarak yaratılmıştır. Alet gerektirmeyen zahmetsiz montajı, yüksek soğutma gücü, güncel kullanıcı paneli, fan kontrol özelliği, üstün kablo düzenleme sistemi ve beyaz LED’leri ile her yönüyle kendine hayran bırakan bir kasa...

Midtower iç hacim anlayışını en uç noktalara kadar taşıyan 500R, tam 316 mm’lik VGA kullanım alanıyla en uzun ekran kartlarında bile sorun çıkarmaz. İstenildiğinde çıkarılabilen sabit disk kafesleri ile bu alan tam 452 mm’ye genişletilebilir. Üzerine yükleyeceğiniz her türlü donanıma hazırlıklıdır. Geniş iç alanı sayesinde montaj işlemi eziyet olmaz, kolay ve eğlenceli hale gelir. Midtowerın ufak hacimlerinden kurtulup ferah bir kasaya geçmek herkesin hakkı.

Ağır kullanım şartlarına uygun yüksek kalitelideki malzeme ve üretim kalitesi ile yıllar boyu dayanacak yapısıyla fabrikadan çıkan 500R, kullanıcısına kendini amorti ettirecek şekilde hizmet verir.

Yüksek performanlı ve tam sessizlik sunan fanlarla desteklenmiş güçlü soğutma sistemi yüksek watt çeken ve ısınan parçalarınızı serin tutar, stabil bir kullanım sağlar. Önde iki adet 12 cm, arkada 12 cm ve yanda 20 cm ile ideal ve etkili bir hava akımı sunar. Sıcak hava hızlıca kasa dışına tahliye edilir.

Daha da güçlü soğutma için ek yuvalar ile toplamda 11 adet fan takmak mümkündür. Böylece hem sessiz hem de içinde fırtınalar kopan bir kasaya sahip olabilirsiniz.

  • Ön: 2x 12 cm beyaz LED’li
  • HDD kafesleri: 2x 12 cm (opsiyonel)
  • Alt: 12/14 cm (opsiyonel)
  • Arka: 12 cm
  • Üst: 2x 12/14 cm (opsiyonel)
  • Yan: 20 cm beyaz LED’li / 2x 12/14 cm (opsiyonel)

Yan kapakta yer alan 20 cm’lik beyaz LED’li fan sistem üzerine yüksek miktarda taze hava üfleyerek ısınan donanımlarınızı rahatlatır. Dilerseniz bu fanın yerine iki adet 12/14 cm takmak mümkündür.

8 adet PCI genişletme slotu, delikli yapıları sayesinde soğutmaya yardımcı olur. Grafik kartından çıkan ısı buralardan hızlı şekilde dışarı atılır. Tam dört adet kauçuk korumalı sıvı soğutma hortum girişleri de sıvı soğutma isteyen kullanıcılar için arka tarafta yer edinmiştir.

Üst kısımda yer alan taşıyıcı bölme cep telefonu, USB bellek gibi ufak eşyalarınızı barındırarak hem elinizin altında olmalarını hem de dağınıklık yaratmamalarını sağlar.

Ön yüzde bulunan çift 12 cm ve yan kapaktaki 20 cm’lik fanlar beyaz LED’leri ile soğutmaya yardımcı oldukları kadar görselliğe de katkı sağlamaktadır. 500R’nin sade tasarımından gelen güzellik bu beyaz LED’lerle daha da ileri taşınmaktadır. Ayrıca ön panelde yer alan tuş ile istendiğinde kapatılmaları mümkündür.

500R, yüzeyinin genelinde bulunan ızgaralı yapısı ile sürekli hava alışverişi yapar. Böylece sadece fanlı bölgelerden değil; bulduğu her noktadan taze havayı içeri çeker, ısınan havayı dışarı atar.

Böylesine şık bir kasaya temiz toplanmış bir sistem yakışır. Corsair tasarım ekibi de aynı düşünce mantığı ile çalışarak anakart tablası üzerinde stratejik bölgelere kauçuk korumalı kablo saklama delikleri yerleştirdi. Böylece rahat şekilde kablo yönetimi yapabilir, çirkin görünmeyen ve hava akımını engellemeyen bir düzene sahip olabilirsiniz. Anakart tablası arkasındaki 25 mm’lik alan yardımıyla en kalın kablolarınızı dahi arka taraftan dolaştırabilirsiniz.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Anakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

500R rahat kullanım için aletsiz montaj özelliklerine sahiptir. Bu sayede donanımlarınızı hızlı ve sağlam şekilde yorulmadan takabilirsiniz.

Çıkarılabilir sabit disk kafesleri.

Her biri üçer adet disk muhafaza edebilen çift kafes, istenildiğinde kolay şekilde çıkarılabilir. Böylece iç hacimi daha da artırabilirsiniz.

Fonksiyonel panel ile tüm güncel çıkışlar elinizin altında kullanıma hazır. USB3.0, firewire ve kulaklık-mikrofonun yanı sıra ön fanların LED’lerini açıp kapama butonu da burada yer almaktadır. Ayrıca kasadaki fanların hızını kontrol edebileceğiniz fan kontrol aygıtı da kullanıma hazırdır. Sessiz, normal ya da performans modlarından birini seçebilirsiniz.

Kutu içersinden çıkan USB3.0’dan USB2.0’a dönüştürücü aparat ile USB3.0’a destek vermeyen anakartlarda da kullanım sağlanır.

Yüksek işlemci soğutma gücüne hazırsınız! Üstün performanslı soğutma çözümleri Corsair H80 ve H100’ü monte etmek için gerekli fan yuvaları mevcuttur. Böylece 500R’ye yakışan bir işlemci soğutma gücünü rahatlıkla monte edebilirsiniz. Benzer şekilde kişisel sıvı soğutma kurmak isteyenler için üst fan yuvaları 15 mm evrensel vida aralıklarına sahiptir. Radyatör montajı için uygundur.

PSU altındaki çıkarılabilir uzun toz filtresi ile ulaşılması zor yerleri temizlemek kolaylaştırılmıştır. Su altında yıkanabilir ve yerine takılabilir.

500R’nin albenisini editörler de esgeçemedi. Dünya genelinde maruz kaldığı onlarca incelemeden alnının akıyla çıkarak çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Kalitesi, performansı ve kullanışlılığı tasdiklenmiştir.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Boyutlar: 520 x 508 x 205 mm

Anakart desteği: ATX, mATX

Yapı: Midtower

Materyal: Çelik & plastik

5.25” yuva: 4 adet

3.5” yuva: 6 adet

2.5” yuva: 6 adet

Soğutma: Önde 2x 12 cm beyaz LED’li, arkada 12 cm, yanda 20 cm beyaz LED’li / opsiyonel üstte 2x 12/14 cm, yanda 2x 12/14 cm, altta 12/14 cm, HDD kafeslerinde 2x 12 cm

PCI genişletme: 8 adet

VGA uzunluk desteği: 316, 452 mm

Ön panel: 2xUSB3.0, firewire, kulaklık, mikrofon, LED / fan kontrol

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte INTEL Core i5-2500K işlemci ve GSKILL F3-12800CL9D-8GBXL bellek satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriATX, microATX, Siyah, SECC Çelik,
Kasa güç kaynağıYok
Kasa USB 3.0Var
Kasa genişleme yuvaları4 adet 5.25" ve
6 adet 3.5", 2.5"
Ön panel bağlantıları2 adet USB 3.0 ve
1 adet Firewire(IEEE) ve
1 adet Power ve
1 adet Reset ve
1 adet Ses giriş ve çıkış ve
1 adet Ön fan led on/off düğmesi
Kasa fanlarıSolda 1 adet 200mm Beyaz ışıklı ve
Arkada 1 adet 120mm ve
Önde 2 adet 120mm Beyaz ışıklı
İlave edilebilir kasa fanlarıYukarıya 2 adet 120mm, 140mm ve
Aşağıya 2 adet 120mm, 140mm

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir