CORSAIR CSSD-P128GBP-BK Performans Pro 2.5 128GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 500-340MB/s SSD sabitdisk

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 3 yıl garantilidir.

İşi uzmanına bırakın.

SSD’de yüksek performans arayanların ilk tercihi Corsair, şimdi de Performance Pro Serisi ile şaşırtmaya devam ediyor. Üstün çalışma hızları ve kalitenin birleşimi ile harmanlanan özel bir SSD.

Hız için üretildi.

SSD’lerin zaten seri olduklarını biliyorsunuz. 60.000 IOPS ve 500 Mb/s hızıyla Performance Pro tamamen farklı bir kategoride. İster en üst seviye oyun bilgisayarı, ister iş canavarı bir PC yaratın, sahip olmanız gereken SSD budur.

Gerçek anlamda güç.

En hızlı mekanik diskten dört kat daha hızlı... Bilgisayar açılış süresi, uygulama başlatma, büyük dosyaları yükleme ve kaydetme, hatta bilgisayarı kapatma gibi durumlarda eskiye nazaran inanılmaz bir hız kazanacaksınız. Bilgisayarınız için yapabileceğiniz en akıllı performans yatırımlarından.

Daha iyi sistem tepkisi ile daha etkin bilgisayar kullanımı.

Monitör başında geçirdiğiniz saatleri bir düşünün. Açılış, yükleme, büyük dosyaları kaydetme gibi zaman alan durumları ortadan kaldırdığınızda belirgin şekilde daha az uğraşmış ve kendinize daha çok zaman ayırmış olacaksınız. Bilgisayar kullanımı, bekleme süreleri olmadan çok daha eğlenceli.

SATA 3 6Gb/s’nin performansı.

Corsair Performance Pro SSD’leri SATA 3 arayüzünü kullanan bilgisayarlarda çok daha süratli çalışır. Ayrıca SATA 2 3Gb/s ile de tam uyumludur. Böylece henüz sistem güncellemesi yapmayan kullanıcılar için de harika bir seçenek oluşturmaktadır. Hem şu anki anakartınız ile daha seri olacaksınız, hem de yapacağınız bir güncelleme için hazırlıklı olacaksınız.

Üstün mimarili Marvell 9174 kontrolcüsü ile en uç sınırlarda performansa sahip olacaksınız. Sınıfının en en iyi kontrolcüsü ile sağlanan gelişmiş SATA3 yönetimi, SMART ve NCQ desteği sayesinde siz ve bilgisayarınız arasındaki etkileşim en hızlı şekilde gerçekleşir.

MLC NAND Flash bellekleri yüksek dayanıklığa ve randıma sahiptir. Ağır kullanım durumlarından alnının akıyla çıkar. Standart kullanım ömrünün kat kat üzerinde süreklilik sunar. Yüksek bant genişliği yardımındaki yazma ve okuma süreleri yıllar sonra bile ilk günkü hızında kalır.

En yüksek performans en iyi ödüllere layıktır. Dünya genelinden yapılan incelemeler de bunu kanıtlıyor. Ağır testlerden başarılı şekilde geçerek editörlerden tam not almıştır. Kalitesi ve performansı tasdiklenmiştir.

Kasanızda 2.5” sürücü yuvası olmaması Performance Pro ailesi bir SSD kullanmanıza mani oluşturmaz. Kutu içersinde bir adet 2.5”ten 3.5”e çevirici aparat da yer alıyor. Böylece rahatlıkla montajını yapabilirsiniz.

Daha azıyla yetinemeyenler için RAID desteği ile sınır tanımayan performans seviyelerine ulaşın. En hızlı tepkiler, göz açıp kapayıncaya kadar geçen yükleme süreleri...

Tamamı birinci kalite alüminyumdan üretilen dış yüzey, daha elinizi dokunduğunuz andan itibaren Corsair kalitesine şahit olmanızı sağlar. Yongalarla arasına konumlandırılmış termal padler yardımıyla soğutucu işlevi de görür.

Performance Pro ile geleneksel mekanik diskler arasındaki dağlar kadar hız farkını hemen anlayabilirsiniz. Çok daha hızlı yüklenen uygulamalar, anında tamamlanan data aktarmaları, göz açıp kapayıncaya kadar biten bilgisayar açılıp kapanması gibi bir çok kullanım özelliği bunun en büyük kanıtıdır.

Binlerce RPM hızında dönen diskleri unutun, SSD ile tanışın. Hareketli parçaya sahip olmadıkları için çalışma sırasında gürültüye ve titreşime neden olmazlar. Darbeye dayanıklılıkları son derece yüksektir. Düşme vb. gibi durumlarda verileriniz güvende kalır.

Performance Pro son derece düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlıdır. HDD’lere göre çok az ısınırlar. Masaüstü bigisayarınıza takabileceğiniz gibi laptop kullanımında da sahip olduğu performansı kadar taşınabilirliği ile memnun eder. Düşük güç tüketimiyle pil ömrüne yardımcı olur, titreşimsiz ve serin çalışması ile ferah bir çalışma ortamı sunar.

Performance Pro SSD’leri Windows 7 TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Kapasite: 128 Gb

Okuma/yazma hızları: 500 Mb/s – 340 Mb/s

Rastgele 4K yazma: 60.000 IOPS (4K hizalı)

Arayüz: SATA 6Gb/s

Yapı: 2.5”

Ağırlık: 80 gr

Güç: 5V ±5%

Güç tüketimi (aktifken): Maksimum 1.4W

Güç Tüketimi (boşta/stanby/uyku): 0.2W

Teknoloji: Güçlendirilmiş Senkronize NAND

S.M.A.R.T. desteği: Var

Şok dayanıklılığı: 1500 G

Ömür: 1.500.000 saat

 

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüSATA 6.0Gb/s
Sabitdisk kapasitesi128GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 550MB/s
Maks. yazma hızı 340MB/s
Sabitdisk boyutu2.5

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir