INTEL SSDSC2CW120A3K5 520 serisi 2.5 120GB SSD SATA 6.0Gb/s 550-500MB/s SSD sabitdisk

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 5 yıl garantilidir.

En hızlı bilgisayar tepkileri ve kullanım deneyimini arayanlar için Intel’den muazzam bir performans canavarı... Üst seviye bilgisayar kullanıcıları için özel olarak geliştirilen 520 SSD ailesi, yüksek üretim ve malzeme kalitesiyle bir ömür boyu size hizmet etmeye hazır.

Üstün bir deneyim.

Intel 520 SSD’leri 550 Mb/s okuma, 500 Mb/s yazma hızları ve 40.000 IOPS ile performans kelimesinin hakkını sonuna kadar verir. Göz açıp kapayıncaya kadar açılan bilgisayarlar, oyun yükleme süreleri ve dosya taşımaları ile ister evinizde ister işyerinizde en iyi tepki süreleri ile veriminizi artırın.

En mantıklı yatırım.

Genel işletim sistemi performansının sizin kullanım hızına ulaşması için yapabileceğiniz en mantıklı yatırımlardan biridir. Ekran başında boşa geçmeyen etkili bir zamanla işinizi çabucak halledersiniz.

Geliştirilmiş mimarili yeni nesil SandForce 2281 kontrolcüsü ile sağlanan üstün performansa şahit olun. Sahip olduğu SATA3 yönetimi, SMART ve NCQ desteği sayesinde siz ve bilgisayarınız arasındaki etkileşim en hızlı şekilde gerçekleşir. Bu yüksek performansa kullandıkça müptelası olursunuz!

MLC NAND Flash bellekleri yüksek dayanıklığa ve randımana sahiptir. Ağır kullanım durumlarından alnının akıyla çıkar. Standart kullanım ömrünün kat kat üzerinde süreklilik sunar. Yüksek bant genişliği yardımındaki yazma ve okuma süreleri yıllar sonra bile ilk günkü hızında kalır.

Intel 520 SSD ailesi tüm dünya genelinde sahip olduğu düzinelerce ödülle bu yüksek performansı kanıtlamıştır. En ağır testlerden birinci çıkarak editörler ve kullanıcılardan tam not almıştır.

Daha azıyla yetinemeyenler için RAID desteği ile sınır tanımayan performans seviyelerine ulaşın. En hızlı tepkiler, göz açıp kapayıncaya kadar geçen yükleme süreleri...

Bir SSD’den beklenen en geniş kutu içeriği ile tanışın.

Tamamı birinci kalite alüminyumdan üretilmiş dış yüzey, sağlam ve daha ilk dokunuşta ona aşık olmanızı sağlayacak yapıdadır.

Intel 520 ile geleneksel mekanik diskler arasındaki dağlar kadar hız farkını hemen anlayabilirsiniz. Çok daha hızlı yüklenen uygulamalar, anında tamamlanan data aktarmaları, göz açıp kapayıncaya kadar biten bilgisayar açılıp kapanması gibi bir çok kullanım özelliği bunun en büyük kanıtıdır.

Binlerce RPM hızında dönen diskleri unutun, SSD ile tanışın. Hareketli parçaya sahip olmadıkları için çalışma sırasında gürültüye ve titreşime neden olmazlar. Darbeye dayanıklılıkları son derece yüksektir. Düşme vb. gibi durumlarda verileriniz güvende kalır.

Intel 520 son derece düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlıdır. HDD’lere göre çok az ısınırlar. Masaüstü bilgisayarınıza takabileceğiniz gibi laptop kullanımında da sahip olduğu performansı kadar taşınabilirliği ile memnun eder. Düşük güç tüketimiyle pil ömrüne yardımcı olur, titreşimsiz ve serin çalışması ile ferah bir çalışma ortamı sunar.

Intel 520 SSD’leri Windows 7 TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz.

 

Kapasite: 120 Gb

Okuma/yazma hızları: 550 Mb/s – 500 Mb/s

Rastgele 4K yazma: 40.000 IOPS (4K hizalı)

Arayüz: SATA 6Gb/s

Yapı: 2.5”

Ağırlık: 78 gr

Güç: 5V ±5%

Güç tüketimi (aktifken): Maksimum 0.8W

Güç Tüketimi (boşta/stanby/uyku): 0.6W

Teknoloji: Intel NAND Flash

S.M.A.R.T. desteği: Var

Şok dayanıklılığı: 1500 G

Ömür: 1.200.000 saat

 

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüSATA 6.0Gb/s
Sabitdisk kapasitesi120GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 550MB/s
Maks. yazma hızı 500MB/s
Sabitdisk boyutu2.5

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (ark.intel.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir