CORSAIR CC-9011015-WW OBSIDIAN 550D USB3.0 MID-TOWER Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Çıktığı ilk günden beri tüm dünya genelinde her göreni kendine aşık eden Corsair Obsidian serisi genişliyor. Hem de sahip olduğu inanılmaz malzeme, üretim ve mühendislik kalitesine daha uygun fiyata sahip olma şansıyla. 550D ile bir Obsidian’ın kullanışlı özelliklerine, güçlü soğutma sistemine, çıt çıkarmayan sessizliğine, şık ve bütünlük içerisindeki tasarımına sahip olabilirsiniz.

Dar midtower alanlarından kurtulun. Obsidian 550D fulltowerları kıskandıracak kadar geniş iç hacmiyle sıkıcı montaj işlemini bir festival havasına dönüştürüyor. Böylece sıkışmadan ferah şekilde işleminizi tamamlayarak bilgisayar kullanımına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

320 mm’lik alanıyla piyasadaki en güçlü ve uzun grafik kartları bile sorunsuz monte edilebilir, temas sorunu yaşanmaz. Üzerine yükleyeceğiniz her türlü donanıma hazırlıklıdır. Kule tipi uzun yapılı CPU soğutucularının problem yaratmaması için 180 mm’lik işlemci bölgesi yüksekliğine sahiptir.

Ağır kullanım şartlarına uygun yüksek kalitedeki malzeme ve üretim kalitesi ile yıllar boyu dayanacak yapısıyla fabrikadan çıkan 550D, kullanıcısına kendini amorti ettirecek şekilde hizmet verir.

Donanımlarınız üzerinde fırtınalar yaratmaya hazır olun. Obsidian 550D tam 10 fana destek vererek ulaşılabilecek en güçlü hava akımına sahip olmanıza imkan verir. Beraberinde gelen güçlü ve sessiz fanları ile her türlü kullanım durumu için ideal bir performans/sessizlik oranı sağlar. Fan deliklerindeki özel kauçuk korumayla istenmeyen titreşim gürültülerine engel olur.

  • Ön: 2x 12 cm
  • Arka: 1x 12 cm (1x 14 cm takılabilir)
  • Üst: 2x 12/14 cm (opsiyonel)
  • Yan: 2x 12/14 cm (opsiyonel)
  • Alt: 12/14 cm (opsiyonel)

Beraberinde gelen yan kapak seçenekleri ile dilediğiniz profili seçin. İster fanlarla sistem üzerine taze hava üfleyin, ister bütünlüğü bozmayan ve daha iyi sessizlik sağlayan kapağını kullanın.

Yan ve ön kapakların sahip olduğu özel izolasyonlarla çıt çıkarmayan bir kasa... Sistemin çıkardığı gürültüyü emerek sizi rahatsız etmesine engel olur. Bu sessizliğin müptelası olacaksınız.

Tam anlamıyla minimalist yapısıyla son derece şık olan 550D, güzelliğini de bu sadeliğe borçlu. Sert köşeleri ve tasarımında sağladığı bütünlüğü ile sizi büyüleyecek. Fırçalanmış alüminyum ön yüzeyi ve tamamı siyah yapısı ile odanıza farklı bir hava katacak.

550D’yi dilediğiniz pozisyona koyun, o kendini size göre şekillendirecek. İstendiği zaman kolay şekilde kapak açılma yönünü değiştirebilir, size uyan konuma getirebilirsiniz.

Alet gerektirmeyen kolay montaj özellikleri ile parça söküp takmak eziyet olmaktan çıkıyor. Donanımlarınızı kolay ve sağlam şekilde monte eder, kaldığınız yerden bilgisayarınızı kullanmaya devam edersiniz. Çıkarılabilir HDD kafesleri ile kullanışlıdır, 2.5” SDD montajına uygundur.

Tüm güncel ve hızlı çıkışlar en kolay ulaşılabilir noktada kullanıma hazırdır. Gümüş kulaklık ve mikrofon portları ile daha şık.

Kutu içerisinden çıkan USB3.0’dan USB2.0’a dönüştürücü aparat ile USB3.0’a destek vermeyen anakartlarda da kullanım sağlanır.

Obsidian serisinin şıklığına şıklık katan fırçalanmış alüminyum yüzey olmazsa olmaz. 550D özel ön kapağı ile bu güzelliği ortaya çıkarıyor.

Toz filtreleri ile aklınızda kir sorunu kalmasın. Alt, ön, yan ve üst fan yuvalarının tamamı mıknatıslı toz filtreleri ile donatılmıştır. Böylece dilediğiniz zaman kolayca çıkarıp su altında yıkayabilir, sürekli temiz kalan bir sisteme sahip olabilirsiniz.

Kim ince işçilikle kurulmuş bir sıvı soğutma sistemi istemez ki? Corsair Obsidian 550D ile bu güzel görünen ve yüksek performanslı soğutma çözümüne kavuşabilirsiniz. Üst panelde yer alan iki adet 12 ya da 14 cm’lik fan yuvasına H80 / H100 ya da ayrı bir radyatör monte edilebilir. Evrensel delik aralıkları ile piyasadaki modellere uygundur.

Sıvı soğutma hortum delikleri ile harici kurulmuş bir döngünün hortumlarını geçirebilir, yüksek soğutma gücü ve güzel görüntü sağlayan sıvı soğutma sistemi kurabilirsiniz. Plastik kenarlar hortuma zarar vermez.

Çok sayıdaki kauçuk korumalı kablo saklama delikleri ile en temiz toplanmış sistemler sizi bekliyor. Böylece dış görüntüsü kadar güzel görünen kablolama sistemine kavuşabilir, hava akımına da engellemeyen bir düzen kurabilirsiniz.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Boyutlar: 220 x 530 x 495mm

Anakart desteği: ATX, mATX

Yapı: Midtower

Ağırlık: 7.5 kg

Materyal: Çelik & plastik & alüminyum

5.25” yuva: 4 adet

3.5” yuva: 6 adet

2.5” yuva: 6 adet

Soğutma: Önde 2x 12 cm, arkada 12 cm / opsiyonel üstte 2x 12/14 cm, yanda 2x 12/14 cm, altta  12/14 cm

 PCI genişletme: 8 adet

VGA uzunluk desteği: 320 mm

CPU soğutucu uzunluk desteği: 180 mm

Ön panel: 2xUSB3.0, kulaklık, mikrofon

 

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriATX, microATX, Siyah, SECC Çelik,
Kasa güç kaynağı
Kasa USB 3.0Var
Kasa genişleme yuvaları4 adet 5.25" ve
6 adet 3.5" veya
6 adet 2.5"
Ön panel bağlantıları1 adet Power ve
1 adet Reset ve
2 adet USB 3.0 ve
1 adet Ses giriş ve çıkış
Kasa fanlarıÖnde 2 adet 120mm ve
Arkada 1 adet 120mm
İlave edilebilir kasa fanlarıSola 2 adet 120mm, 140mm ve
Yukarıya 2 adet 120mm, 140mm

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir