CORSAIR CSSD-F60GB3A Force Series3 2.5 60GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 540-490MB/s SSD sabitdisk

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürüne 3 yıl 2 yıl + 1 yıl sınırlı (limited) garanti verilmektedir.

Corsair, uzun yıllar bellek üretiminin verdiği deneyimle yepyeni SSD ailesi olan Force Series 3’ü gururla sunar!

Bilgisayarınız için yapabileceğiniz en akıllı performans yatırımlarından.

Tam 540 Mb/s okuma ve 490 Mb/s yazma hızı ile Corsair Force Series 3 SSD diskleri piyasadaki en süratli çözümlerden. Bu sayede günlük bilgisayar kullanım hızınızı ve zevkinizi bulutlara taşır. Geleneksel mekanik diskler ile arasındaki devasa performans farkını gözlerinizle gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Sistem başlangıcı, uygulama yükleme süreleri, data transferleri, hatta kapanma süresi bile daha kısa olacak.

Daha iyi sistem tepkisi ile daha etkin bilgisayar kullanımı.

Monitör başında geçirdiğiniz saatleri bir düşünün. Açılış, yükleme, büyük dosyaları kaydetme gibi zaman alan durumları ortadan kaldırdığınızda belirgin şekilde daha az uğraşmış ve kendinize daha çok zaman ayırmış olacaksınız. Bilgisayar kullanımı, bekleme süreleri olmadan çok daha eğlenceli.

SATA 3 6Gb/s’nin performansı.

Bir hızlı vardır, bir de HIZLI vardır... Corsair Force Series 3 SSD’leri SATA 3 arayüzünü kullanan bilgisayarlarda çok daha süratli çalışır. Ayrıca SATA 2 3Gb/s ile de tam uyumludur. Böylece henüz sistem güncellemesi yapmayan kullanıcılar için de harika bir seçenek oluşturmaktadır. Hem şu anki anakartınız ile daha seri olacaksınız, hem de yapacağınız bir güncelleme için hazırlıklı olacaksınız.

Daha uyguna daha fazlasını edinin.

Force Series 3 SSD ailesinden bir model seçmeniz bütçeniz için de uygun bir yatırım olacaktır. Mükemmel SATA 6Gb/s performansını, benzer SATA2 3Gb/s SSD fiyatına alacaksınız.

Geliştirilmiş mimarili yeni nesil SandForce 2281 kontrolcüsü ile sağlanan üstün performansa şahit olun. Sahip olduğu SATA3 yönetimi, SMART ve NCQ desteği sayesinde siz ve bilgisayarınız arasındaki etkileşim en hızlı şekilde gerçekleşir. Bu yüksek performansa kullandıkça müptelası olursunuz!

Geleneksel sabit diskler binlerce RPM hızında dönen mekanik parçalara sahiptir. Bu nedenle hem bekleme konumunda hem çalışma sırasında istenmeyen gürültüye ve titreşime neden olurlar. Bununla beraber fazla güç tüketimi ve ısınma ortaya çıkar. SSD’lerin bu gibi hareketli parçası bulunmadığı için neredeyse sıfır gürültü seviyesine sahiptirler ve titreşim ortaya çıkarmazlar. Ayrıca darbeye dayanıklılıkları çok yüksektir.

Force Series 3 ile geleneksel mekanik diskler arasındaki dağlar kadar hız farkını hemen anlayabilirsiniz. Çok daha hızlı yüklenen uygulamalar, anında tamamlanan data aktarmaları, göz açıp kapayıncaya kadar biten bilgisayar açılıp kapanması gibi bir çok kullanım özelliği bunun en büyük kanıtıdır.

Olağanüstü düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlı çalışırlar. Mekanik disklere nazaran çok daha az ısınırlar. Dizüstü bilgisayarınıza takacağınız Force Series 3 SSD inanılmaz çalışma hızıyla sizi büyülerken diğer yandan da daha hafif olmasıyla taşınabilirliğe katkı yapar. Sadece hafiflik değil; daha az güç tüketimi ile daha uzun pil ömrü, sessiz ve titreşimsiz olmasıyla daha rahat kullanım ve daha az ısınmasıyla ferah bir ortam sağlar. 2.5” yapısı ile aparat gerektirmeden kolayca monte edilebilir.

Force Series 3 SSD’leri Windows 7 TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz. Force Series 3 SSD’lerini daima Windows 7 işletim sistemi ile kullanmanızı öneririz.

 

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüSATA 6.0Gb/s
Sabitdisk kapasitesi60GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 540MB/s
Maks. yazma hızı 490MB/s
Sabitdisk boyutu2.5

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir