CORSAIR CSSD-N240GB3-BK Neutron Series 2.5 240GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 555-370MB/s SSD sabitdisk

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 5 yıl garantilidir.

Katı hal sürücülerdeki engin deneyimi ve mükemmel kalitesiyle Corsair, kullanıcılarına Neutron serisini gururla sunar. LAMP SSD kontrolcüsünden güç alan sınır tanımaz bir performans silahı. Sisteminiz için üst sınıf bir depolayıcı...

Corsair Neutron serisi katıksız performans sunar. Tüm dünya genelinde maruz kaldığı inceleme ve testler de bu durumu onaylamaktadır. Ne tür bir kullanıcı olursanız olun, ne tarz iş yaparsanız yapın tam bir memnuniyet sağlar.

Yüksek okuma/yazma ve IOPS hızları için mükemmel tercih LAMD kontrolcü! Link A Media ile SSD’lerin gerçek gücü ortaya çıkıyor. Video ve görsel düzenlemelerdeki zorlu görevler için önemli olan yüksek IOPS ve sıralı dosya erişim hızı için tasarlanmıştır.

Sadece sentetik testlerde değil, gerçek hayat senaryolarında da hız sizinle olacak. Günlük kullanım, multimedya ya da iş saatleri olsun, Neutron size en iyi şekilde hizmet eder.

Corsair Neutron her türlü platformda kullanıcısına sunduğu üstün performansla bilgisayar deneyimini en uç seviyelere taşır. İster son sistem masaüstü bilgisayarınız, ister yavaş sabit diskinden bıktığınız taşınabilir bilgisayarınız... Işık hızında tepkileri ve düşük güç tüketimiyle her türlü kullanım durumunda sizi kendine bağlar.

RAID teknolojisini kullanarak iki kat daha fazla performansa kavuşabilir, inanılmaz hızın getirdiği hazzı sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Kasamda 2.5” sürücü yuvası yok diye üzülmeyin. Corsair Neutron kutu içerisinde sunduğu 3.5” dönüştürücü aparat ile montaj işini kolaylaştırır.

Neutron ile geleneksel mekanik diskler arasındaki dağlar kadar hız farkını hemen anlayabilirsiniz. Çok daha hızlı yüklenen uygulamalar, anında tamamlanan data aktarmaları, göz açıp kapayıncaya kadar biten bilgisayar açılıp kapanması gibi bir çok kullanım özelliği bunun en büyük kanıtıdır.

Binlerce RPM hızında dönen diskleri unutun, SSD ile tanışın. Hareketli parçaya sahip olmadıkları için çalışma sırasında gürültüye ve titreşime neden olmazlar. Darbeye dayanıklılıkları son derece yüksektir. Düşme vb. gibi durumlarda verileriniz güvende kalır.

Neutron son derece düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlıdır. HDD’lere göre çok az ısınır. Masaüstü bilgisayarınıza takabileceğiniz gibi laptop kullanımında da sahip olduğu performansı kadar taşınabilirliği ile memnun eder. Düşük güç tüketimiyle pil ömrüne yardımcı olur, titreşimsiz ve serin çalışması ile ferah bir çalışma ortamı sunar.

Neutron serisi SSD’leri Windows 7 TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Kapasite: 240 Gb

Okuma/yazma hızları: 555 Mb/s – 211 Mb/s

Rastgele 4K yazma: 85.000 IOPS (4K hizalı)

Arayüz: SATA 6Gb/s

Yapı: 2.5”

Güç: 5V ±5%

Güç tüketimi (aktifken): Maksimum 4.6W

Güç Tüketimi (boşta/stanby/uyku): 0.6W

S.M.A.R.T. desteği: Var

Şok dayanıklılığı: 1500 G

Ömür: 2.000.000 saat

 

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüSATA 6.0Gb/s
Sabitdisk kapasitesi240GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 555MB/s
Sabitdisk boyutu2.5

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir