INTEL Core i5-4690 3.50GHz, 6MB L3, çift kanal DDR3, 22nm, LGA1150 İşlemci

Ürün tedarik edilememektedir

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?

Garanti Bilgileri

Ürün 3 yıl garantilidir.

22nm Haswell Mikromimarisi

Eşsiz Intel işlemci deneyimi, 4. nesil Core i5 ve Core i7 ile mükemmelliğe ulaştı. Gelişmiş tasarım ve mimari içerisine yerleştirilen dizginlenemeyen performans ile gücü ve fonksiyonelliği en iyi şekilde hissedeceksiniz.Yeni 4. nesil Intel Core işlemci ailesi yönergeleri

Haswell çekirdek tabanlı işlemciler, Intel Advanced Vektor Extensions 2 ile gelir. AVX2, tamsayı verilerini 256-bit SIMD’ye genişleterek, tamsayı operasyonlarının performansı artırır. Ek yönergelerle anahtar algoritmaları, bit manipülasyonumu ve AES-NI’yi de hızlandırılır.

DX11.1 & OpenCL 1.2 destekli Intel işlemci grafikleri

Haswell çekirdek tabanlı işlemciler geliştirilmiş bütünleşik grafikler sunar. Optimize grafik performansı için DirectX 11.1, daha hızlı hesaplama için OpenGL 3.2 ve OpenCL 1.2’yi destekler. Dijital ve analog görüntü çıkışları farklı bileşenlere bağlanarak ayrışık aktarım yapılır.

 

Haswell güç yönetimi yeniliği

Haswell çekirdek tabanlı işlemciler geliştirilmiş güç yönetimi sunar. Önceki nesle göre 20 kattan daha fazla geliştirmelere sahiptir. Tamamen otomatik, sürekli, detaylı ve hatasız güç denetimi yapar.

Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0

Önceki nesle göre daha akıllı, enerji verimliliği sunan ve dinamik Intel Boost Teknolojisi 2.0, size gerekli olduğunda performansta artış sağlar. Güç, akım ve sıcaklık durumuna göre daha da fazla otomatik hız artışıyla işlemci çekirdekleri stok çalışma frekansından daha güçlü çalıştırır.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte WESTERNDIGITAL WD10EZEX dahili sabitdisk ve GSKILL F3-12800CL9D-8GBXL bellek satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

İşlemci soketiINTEL LGA1150; 22nm mimari;
İşlemci hızı3.50GHz

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (ark.intel.com)

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir