CORSAIR CC-9011049-WW OBSIDIAN 450D USB3.0 MID-TOWER Güç kaynaksız Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Corsair Obsidian ailesi, şimdi 450D ile herkes için vazgeçilmez bir alternatif haline geldi. Gelişmiş tasarımı içerisinde barındırdığı üstün fonksiyonelliği, AF serisi fanlarla sağladığı güçlü hava akımı, neredeyse tamamını saran toz filtreleri ve şık tasarımı ile Obsidian kalitesini ve ayrıcalığını mid-tower kategorisinde de sunuyor.

Obsidian 450D, mid-tower yapıda olmasına rağmen neredeyse full-tower bir kasaya yakın sunduğu iç hacim ile takacağınız her türlü donanıma hazırlıklıdır. Tamamı mat siyah renkteki alan, en yüksek işlemci soğutucularını rahatlıkla barındırabilecek kadar ene sahiptir. Montaj sırasında rahat hareket imkanı sayesinde kolay ve hızlıca söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 43 cm uzunluğundaki VGA boşluğu ile uzun ekran kartlarını bir sorun olmaktan çıkarıp korkusuzca kullanma imkanı sağlar.

Ağır kullanım şartlarına uygun yüksek kalitelideki malzeme ve üretim kalitesi ile yıllar boyu dayanacak yapısıyla fabrikadan çıkan Obsidian 450D, kullanıcısına kendini amorti ettirecek şekilde hizmet verir.

Tam 8 adet fan yuvası ile Obsidian 450D içersinde fırtınalar koparabilirsiniz. Isı sorununa tamamen çözüm olması açısından ideal bir hava akımı sunar. Ön ve alttan alınan serin hava, üst ve arka kısımdan tahliye edilerek etkili bir soğutma düzeni yaratır. Böylece tüm bileşenleriniz daima serin çalışır, sorundan uzak bir sisteme sahip olursunuz. Beraberinde gelen 3 adet fanla yüksek performans sağladığı kadar sessizlik tarafında da tam memnuniyet sunar. Her anlamda sizi etkileyecek bir kasadır.

Corsair’ın çıktığı ilk günden itibaren olay yaratan AF serisi, Obsidian 450D ile de sizlerle. Tam 3 adet AF14L ile hava akımı maksimum düzeyde! Akıllıca tasarlanan yapısı sayesinde sessiz ve serin çalışır.


Obsidian 450D, diğer Corsair kasa modelleri gibi sıvı soğutma sistemlerine destek sağlamaktadır. Üst kısımda 3 adet 12 cm ya da 14 cm fan yuvası ile radyatör montajına izin verir. Buna ilaveten ön yüzdeki 2x 14 cm ya da 2x 12 cm fan yuvalarına da kişisel sıvı soğutma radyatörü takabilir, bu serin çalışan ve harika görünen soğutma çözümünü kullanabilirsiniz. Evrensel delik aralıklarıyla piyasadaki modellere uyum sağlar.

Tak-kullan yapısındaki Corsair Hydro serisi sıvı soğutma sistemlerine de tam destek sağlanmaktadır.

Bu kadar kullanışlı bir kasaya elbette özel bir ön panel gerekir. Obsidian 450D, güncel giriş ve çıkış seçenekleriyle her türlü kullanım durumu için çözümler sunar.

Kolay şekilde çıkabilen ön kapak ile kullanım kolaylığı bir adım öne taşınıyor. Altında barındırdığı 2 adet 14 cm’lik AF serisi fan için kilit mekanizmalı ve aletsiz şekilde söküp takılabilen toz filtresi, temizlik yaparken size büyük kolaylık sağlar. 2 adet fanla direkt olarak sistem üzerine yüksek miktarda taze hava üflenir.

Obsidian 450D’nin yenilikçi yapısı altında yaratılan özel SSD yuvaları ile fonksiyonellikte yeni bir çağa adım atın. Sağ kapak altında gizlenen bu aletsiz yuvalarla kablo karmaşasını sisteminizden uzak tutabilirsiniz. Güç ve SATA kablolarını özel kablo kanallarından geçirerek, hem genel sistem görünümüne katkı sağlayan, hem de soğutmaya engel olmayan bir kablo düzeni kurabilirsiniz. 2 adet 2.5” yuva ile SSD ve sabit disklerinizi monte etmek hiç olmadığı kadar kolay.

Tam anlamıyla minimalist yapısıyla son derece şık olan 450D, güzelliğini de bu sadeliğe borçlu. Sert köşeleri ve tasarımında sağladığı bütünlüğü ile sizi büyüleyecek. Fırçalanmış alüminyum ön yüzeyi ve tamamı siyah yapısı ile odanıza farklı bir hava katacak.

Çok sayıdaki kauçuk korumalı kablo saklama delikleri ile en temiz toplanmış sistemler sizi bekliyor. Böylece dış görüntüsü kadar güzel görünen kablolama sistemine kavuşabilir, hava akımına da engellemeyen bir düzen kurabilirsiniz. Anakart tablasıyla sağ kapak arasındaki 3 mm aralık yardımıyla düzenleme işlemleri hem hızlı hem de zahmetsiz olur. En kalın kablolar bile rahatlıkla sığar.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Anakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Alet gerektirmeyen kolay montaj özellikleri ile parça söküp takmak eziyet olmaktan çıkıyor. Donanımlarınızı kolay ve sağlam şekilde monte ederek, kaldığınız yerden bilgisayarınızı kullanmaya devam edersiniz.

Pencereli sol kapak ile sahip olduğunuz donanımlarınızı sergilemekten çekinmeyin. Düzenli kurulmuş bir sistem ile kasanızın görselliğine katkıda bulunun. Dev saydam panelle iç kısmın neredeyse tamamını görebilirsiniz.

Kasa içine çekilen havanın neredeyse tamamını kontrol eden ön kısımdaki kolay çıkarılabilir toz filtresiyle tozun önüne geçin. Kilitli mekanizmasıyla kolay ve sağlam şekilde söküp takılabilir ve su altında yıkanabilir. Alt ve üst tarafın tamamını kapsayan ve mıknatıslı yapısıyla kolaylıkla çıkarılabilen filtreleriyle sisteminizi kirden korumanıza yardımcı olur.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte INTEL Core i7-4790K işlemci ve WESTERNDIGITAL WD10EZEX dahili sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriextendedATX, ATX, microATX, miniITX, Siyah, Çelik, Pencereli,
Kasa güç kaynağıYok
Kasa USB 3.0Var

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir