INTEL Core i7-5930K 3.50GHz, 15MB, DDR4, 22nm, LGA2011-v3, soğutucu yok İşlemci

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 3 yıl garantilidir.

Intel, masaüstü işlemcilerinde yepyeni bir çağı başlatıyor. Core i7 5930K işlemci ile sahip olabileceğiniz en performanslı ve en gelişmiş işlemcilerden birini sizlere sunuyor. İster profesyonel amaçlı kullanımlarda işinizdeki en büyük yardımcınız, ister sahip olunabilecek en gelişmiş oyun bilgisayarına temel. Bu kadar güçlü bir işlemci ile yapabileceklerinizin sınırı yok.

Intel Core i7 5930K işlemci, bünyesinde barındırdığı tam 6 adet fiziksel çekirdek ile masaüstü sistemlerde sahip olabileceğiniz en yüksek çekirdekli modellerden biridir. Intel Hyper Threading teknolojisi yardımıyla toplamda 12 adet izlek çekirdek sunar. Tam 15 Mb önbelleği sayesinde uygulamalar ve oyunlar çok daha hızlı ve verimli çalışır.

Yeni nesil Intel Core işlemci ailesi yönergeleri

Haswell çekirdek tabanlı işlemciler, Intel Advanced Vektor Extensions 2 ile gelir. AVX2, tamsayı verilerini 256-bit SIMD’ye genişleterek, tamsayı operasyonlarının performansı artırır. Ek yönergelerle anahtar algoritmaları, bit manipülasyonumu ve AES-NI’yi de hızlandırılır.


Yeni nesil işlemci için yeni nesil bellekler

Intel Core i7 5930K işlemci, Intel X99 yongasetli anakartlar ve DDR4 bellek modülleri ile birlikte çalışır. Yeni nesil DDR4 bellekler, gelişmiş yapısıyla çok yüksek bant genişliği sunarlar. Böylece uygulamalarınız inanılmaz bir hızda ve verimlilikte çalışarak size zaman kazandırır.

 

 

Intel Hyper-Threading Teknolojisi

Intel Hyper-Threading Teknolojisi, her çekirdek üzerinde sağladığı izlek tabanlı paralellikle daha verimli bir işlemci kaynak kullanımı sunar. Böylece çoklu izlek yazılımlarında geliştirilmiş performansa sahiptir.Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0

Önceki nesle göre daha akıllı, enerji verimliliği sunan ve dinamik Intel Boost Teknolojisi 2.0, size gerekli olduğunda performansta artış sağlar. Güç, akım ve sıcaklık durumuna göre daha da fazla otomatik hız artışıyla işlemci çekirdekleri stok çalışma frekansından daha güçlü çalıştırır.

 

Akıllı güç yönetimi yeniliği

Haswell çekirdek tabanlı işlemciler geliştirilmiş güç yönetimi sunar. Önceki nesle göre 20 kattan daha fazla geliştirmelere sahiptir. Tamamen otomatik, sürekli, detaylı ve hatasız güç denetimi yapar.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte ASUS DRW-24F1ST dvd yazıcı satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

İşlemci soketiINTEL LGA2011-v3;
İşlemci hızı3.50GHz

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (ark.intel.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir