NOCTUA NF-A8 ULN 80mm 1400-1100rpm, 20.4cfm max, 10.4db max Krem-Bordo Kasa fanı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Farklı kullanım durumları için birbirinden özel seçenekler sunan Noctua’dan, yine standartların çok üzerinde bir model…

Noctua’nın gelişmiş akustik optimizasyonu etrafında şekillenen sektör öncüsü özelliklerle NF-A8 ULN, üstün kalitede ve tam sessizlikte 80 mm’lik bir soğutma canavarıdır. Ufak alanlarda güçlü hava akımı arayanlar için üretilmiştir.

NF-A8 ULN, gelişmiş akustik optimizasyonu ve üstün aerodinamik yapısıyla sahip olabileceğiniz en güçlü 80 mm fan ünvanını taşır. Tam otomatik hız kontrolü ve Noctua’ya özel SSO2 bilyasıyla uzun vadede sorunsuz ve kaliteden ödün vermeyen bir kullanım sunar.

·         80 x 80 x 25 mm

·         1100 – 1400 RPM

·         15 – 20.5 CFM

·         6.5 – 14.4 dBA

·         3 pin

NF-A8 ULN beraberinde gelen titreşim emici silikon padler sayesinde kendisi ve takılı olduğu parça arasındaki istenmeyen titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.Noctua’nın gelişmiş akustik optimizasyonuna sahip çerçevesi, içerisinde titreşim emici padler, kademeli hava giriş basamakları ve minyatür delikleri barındırır. Fanın performans/gürültü oranı mükemmel bir noktaya sabitlenir.

Beraberinde gelen özel adaptörüyle 2 farklı hızda kullanmak mümkündür. 1100 ve 1400 RPM arasında seçim yapabilir, kullanım durumunuza özel hale getirebilirsiniz.

ULNA

·         1100 RPM

·         15 cfm

·         6.5 dBA

Kanatların emici tarafında yer alan yüzey, girdap sesine neden olur ve düşük hava akımı verimine sahiptir NF-A8 ULN'nin efsanesini daha da yüceltmek için Noctua A serisi kanatları, akım hızlandırıcı kanallara sahiptir. Bu kanallar akımın dağılmasını azaltarak daha da hızlanmasını sağlar. Yüksek derecede akım dağınıklığını önleyerek gürültüyü azaltır, hava akımı verimini yükseltir.

NF-A8’e özel çerçevedeki minyatür delikler, fan yaprakları dönerken tirbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

 

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

NF-A8’in bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine tirbülans ekleyerek katmanlı havanın tirbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.Geniş kutu içeriği sizi her türlü kullanım durumunda rahat ettirir. Hem kolay montaj sağlayan hem de titreşim nedeniyle oluşabilecek sesleri önleyen silikon kilitler de fanla birlikte sunulmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NF-A8 ULN’de de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Teknik Özellikler

Kasa fanı80mm
Fan güç bağlantısı3pin veya
Fan özellikleri1400-1100rpm, 20.4cfm, 10.4db
Fan ölçüleri80x80x25mm
Fan rengiKrem-Bordo, Işıksız
İçeriğiUltra devir düşürücü adaptör, Titreşim önleyici silikon vida(4 adet), 4pin molex dönüştürücü, vida(4 adet), uzatma kablosu 30cm

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir