SAPPHIRE 11247-01-40G Tri-X Radeon R9 FURY 4G HBM, PCI-E16 3.0, HBM 4GB/4096bit, 1xHDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Daha önce hiç böyle bir şey görmediniz…

AMD, yeni nesil bellek teknolojisi HBM’i gururla sunar. 4096-bit ile şimdiye dek kullanılmış en yüksek GPU bellek arayüzü! Beraberindeki Fiji grafik ünitesiyle de en gelişmiş grafik çözümünü kombine eder. Ortaya daha önce benzerini görmediğiniz bir performans ve verimlilik ortaya çıkar. İnanılmaz derece gerçekçi ve akıcı oyun performansına hazır olun. AMD R9 Fury ezber bozmak için geliyor.

R9 Fury, devasa 4K çözünürlüklü oyunları dize getirmek için yaratılmıştır. Geleceğin teknolojisi sanal gerçekçilik için de mükemmel bir altyapı sunar. Yüksek kare hızları ile akıcı ve bir o kadar hayran bırakan bir deneyimi ayaklarınıza serer.

AMD'nin insanlarda sınırları zorlama arzusunu ortaya çıkaran, öncü açık standart teknolojileri geçmişindeki en yeni icadı.

Düşük güç tüketimli, ultra geniş iletişim hatları ve devrim yaratan küçük tasarımıyla AMD'nin yeni bellek yonga türü olan HBM ile tanışmaya hazır olun! HBM'nin dikey yığma ve hızlı bilgi aktarma özellikleri, yenilikçi form faktörleri alanında gerçekten heyecan verici bir performansın kapılarını aralıyor. Üstelik GPU uygulamaları sadece bir başlangıç, endüstri genelinde yenilikçilik ateşini desteklemek için HBM'nin üst düzey güç verimliliğini ve yer tasarrufunu inceleyin.

HBM, bellek yongalarını gökdelendeki katlar gibi dikey olarak yığan yeni bir CPU/GPU bellek ("RAM") türüdür. Bu şekilde, bilgilerinizi kısa sürede işler. Bu kuleler, CPU veya GPU'ya "çeviriciyi" adı verilen ultra hızlı ara bağlantı üzerinden bağlanırlar. Dört beş adet HBM istifi bir CPU veya GPU ile birlikte çeviriciye bağlanır ve bu toplanmış modül de bir devre kartına takılır.

Performans ve güç verimliliğinin ötesinde, HBM ürün üzerinde yer tasarrufu için de devrimsel bir yaklaşımdır. Oyuncular artan oranda daha küçük ve daha güçlü PC'ler talep ettiklerinden, büyük GDDR5 yongaların yerine HBM'nin kullanımı, daha küçük boyutlu ve güce sahip heyecan verici form faktörlü cihazların üretilmesine imkan verir. GDDR5 ile karşılaştırıldığında, HBM aynı boyutta belleği %94 daha küçük alana sığdırabilir!​

Sapphire Tri-X R9 Fury’nin büyük boyutlardaki tam 3 adet adet fanı, siz oyununuzu oynarken kulaklarınızı rahatsız eden gürültü çıkarmaz. Hatta hiç çalışmaz! Akıllı Fan Kontrol sistemi, ister yük durumunda ister sistem boştayken hem güçlü hava akımı üretir hem de çıt çıkarmadan çalışır. Sadece GPU için değil, kart üzerinde ısınan tüm bileşenler için serin hava üretir.

Çok sayıdaki ince alüminyum yaprak ve kalın bakır ısı borularıyla döşenmiş dev soğutma sistemi ile güven içinde bir kullanım sizi bekliyor. Kartın oluşturduğu ısı, hızlı şekilde dışarı atılarak en uzun oyun saatlerinde bile endişeden uzak bir deneyim sunar.

AMD R9 Fury grafik kartı, geleceğin görüntü API’lerine tam destek sağlamaktadır. Yeni nesil grafik deneyimini en iyi şekilde yaşamanız için Windows 10 ile Microsoft DirectX 12’ye tam destek verir. Oyun dünyasını geliştiren ve PC oyunlarını daha hızlı bir hale dönüştüren Mantle ve Vulcan da AMD grafik kartları ile kullanımınıza sunuluyor.

AMD FreeSync teknolojisi, her kare hızında akıcı, bozukluk içermeyen performansıyla takılmalarla dolu oynanışa ve görüntü kırılmalarına bir son verir. İşte PC oyun performansında sıradaki dönüm noktası da burada ortaya çıkar. Seçkin AMD APU'larında ve GPU'larında olan FreeSync teknolojisi, rahat ve sorunsuz oynanış için görüntü yırtılmalarını ve bozukluklarını ortadan kaldırarak işlemci ve monitör arasındaki iletişim sorunlarını çözer.

AMD’nin VSR yani Virtual Super Resolution teknolojisi, Full HD ekranınızda 2K ve 4K kalitesinde oyun oynamanıza olanak sağlar. 1920x1080 yerine çok daha yüksek çözünürlüklerde alınan görüntüler, sizin ekran çözünürlüğünüze indirgenerek normalden daha keskin ve daha kaliteli bir görsel deneyim yaşamanıza olanak sağlar.

AMD Catalyst Omega sürücü yazılımı ile rakiplerinize üstünlük kurarak gelişmiş özellikler, performans ve kabiliyetleri sizinle buluşturur. Radeon ekran kartlarınızdan en iyi performansı almanızı sağlar. AMD Gaming Evolved istemcisini kullanarak oyunlarınızı en ideal ayarlara optimize edin, ilerlemeyi izleyin, Raptr'dan ödülleri alın ve Twitch'e canlı yayın yapın ya da DVR özellikleri ile kaydedin ve oynatın. Kontrol sizin elinizde.

Sahip olduğu dijital çıkış seçenekleriyle tüm güncel görüntü arabirimlerini kullanmaktadır.

 

ZeroCore Güç teknolojisi ile dinlenme modundaki bilgisayarınızda sadece 3W güç harcayarak enerjiden tasarruf eder. Harcanmayan güç, ısı da oluşturmaz. Ayrıca CrossFire tabanlı çoklu GPU kullanımında da boştaki kartlar neredeyse hiç elektrik tüketmezler.

 

Frame Rate Target Control (FRTC) özelliği, oynanış sırasındaki hedef kare hızını sınırlayıp GPU güç tüketimini azaltma ve kare hızınızı gerçek zamanlı olarak kontrol etmenize olanak sağlar.AMD CrossFireX çoklu GPU desteği ile tek bir sistem üzerinde dört adet ekran kartına kadar kullanım imkanı gelir. Bu özelliği destekleyen bir anakartla sahip olduğunuz grafik gücünü katlayabilirsiniz.AMD Eyefinity, tek kart üzerinden görüş alanınızı beş monitöre kadar genişletmenize olanak sağlayarak bilgisayar kullanım zevkinizi beşe katlar. Oyunlardaki ve uygulamalardaki hakimiyetinize siz de şaşıracaksınız.PCI Express 3.0 teknolojisi, 2.0’a nazaran kanal başına iki kat bant genişliği sunarak performans artışı sağlar. Destek veren platformlarda 16 Gb/s hızında yüksek veri akışına ulaşılır.

Yonga: AMD R Fury

GPU Hızı: 1000 MHz

Bellek Miktarı: 4 Gb HBM

Bellek Hızı: 1 GHz

Bellek Veriyolu: 4096-bit

Çıkışlar: 3x DisplayPort, HDMI

Stream İşlemcisi Sayısı: 3584

Güç Bağlantısı:  2x 8 pin

Teknik Özellikler

Ekran kartı arayüzüPCI-E16 3.0
Yonga setiATI, Radeon R9 FURY, 28nm,
Ekran kartı belleği 4096MB / 4096bit HBM
Ekran kartı hızları1000MHz GPU / 1000MHz bellek
Ekran kartı giriş/çıkış1 adet HDMI ve
3 adet DISPLAY PORT ve
2 adet 8pin güç girişi
Ekran kartı güç gereksinimien az 750W veya üzeri

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (sapphiretech.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir