SAMSUNG MZ-V5P512BW 950 PRO 512GB SSD PCIe NVMe M.2 2500-1500MB/s SSD sabitdisk

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürüne 5 yıl 2 yıl + 3 yıl sınırlı (limited) garanti verilmektedir.

Eğer mutlak güç ve performans arayışındaysanız, başka yere bakmayın. Sektörün öncüsü yeni nesil Samsung SSD 950 PRO ailesi, hem profesyoneller hem de hız tutkunları için en iyi çözümü sunar. Son teknoloji V-NAND tabanlı NVMe SSD tasarımı, PCI Express Gen 3 x4 kanallı yapısı sayesinde hem inanılmaz bir bant genişliği hem de en düşük gecikmeyi kullanıcısına sunar. Küçük M.2 form faktörüyle ister dizüstü bilgisayarınızda, isterseniz masaüstü bilgisayarınızda olabilecek en küçük alanı kaplar.

NVMe arayüzünün gelişmiş bantgenişliği ile donatılan 950 PRO ailesi, geleceğin performansını bugünden yaşamanıza olanak sağlar. Bilgisayar tabanlı tasarım, veri analizi ve mühendislik senaryoları gibi zorlu koşullarda size en yüksek hızı sağlar. SATA SSD’lerden 4.5 kat daha yüksek okuma hızına sahiptir.

·         Sıralı okuma hızı: 2200 Mb/s

·         Sıralı yazma hızı: 1500 Mb/s

Samsung 950 PRO flash bellekleri, yenilikçi 3D V-NAND mimarisine sahiptir. Bu devrim niteliğindeki teknoloji, tam 32 hücre katmanının üst üste eklenmesiyle oluşur. Böylece hücreleri uzatma tekniğine göre daha az yer kaplar. Sonuç olarak ortaya çok daha yoğun ve çok daha performanslı bir yapı çıkar. Uzun kullanım ömrü ve düşen tüketim de cabası.

Eğer işlerini dizüstü bilgisayarında yapan biri iseniz, batarya ömrünün ne kadar önemli olduğunu en iyi anlayanlardansınızdır. 950 PRO, sahip olduğu bağlantı arayüzü ile SATA SSD’lere nazaran 1.5 kata kadar daha verimli çalışır. Böylece kullanım süreniz daha da artar.

Çığır açan V-NAND teknolojisi ile 950 PRO’nun dayanıklılığı da artmıştır. Ağır yük altığında çalışsa bile kullanıcısına çok uzun süre hizmet etmek için üretilmiştir. Ayrıca Dinamik Termal Koruma ile stabiliteden ödün verilmez. Diskin optimal çalışma ısısı korunur ve hızlı tepkileri asla azalmaz.

 

Samsung 950 PRO ile geleneksel mekanik diskler arasındaki dağlar kadar hız farkını hemen anlayabilirsiniz. Çok daha hızlı yüklenen uygulamalar, anında tamamlanan veri aktarmaları, göz açıp kapayıncaya kadar biten bilgisayar açılıp kapanması gibi bir çok kullanım özelliği bunun en büyük kanıtıdır.

Binlerce RPM hızında dönen diskleri unutun, SSD ile tanışın. Hareketli parçaya sahip olmadıkları için çalışma sırasında gürültüye ve titreşime neden olmazlar. Darbeye dayanıklılıkları son derece yüksektir. Düşme vb. gibi durumlarda verileriniz güvende kalır.

950 PRO son derece düşük güç tüketimi ile hem cebinize hem de çevreye duyarlıdır. HDD’lere göre çok az ısınır. Masaüstü bilgisayarınıza takabileceğiniz gibi laptop kullanımında da sahip olduğu performansı kadar taşınabilirliği ile memnun eder. Düşük güç tüketimiyle pil ömrüne yardımcı olur, titreşimsiz ve serin çalışması ile ferah bir çalışma ortamı sunar.

Samsung 950 PRO SSD’leri TRIM konutuna tam destek verir. Bu sayede bilgiler hafızada sadece gerekli olduğunda depolanır ve olabilecek en hızlı şekilde ulaşılır. Bu destek olmadan dosyalar sadece sanal olarak silinir ve başka bir işlem gerektiğinde kalıcı olarak silinmesi beklenir, tam performans alınamaz.

 


 

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte INTEL Core i7-6700K işlemci ve SEAGATE ST2000DM001 dahili sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüM.2
Sabitdisk kapasitesi512GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 2500MB/s
Maks. yazma hızı 1500MB/s
Sabitdisk boyutuM.2

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir