ZALMAN R1 Fan kontrollü USB 3.0 Pencereli 3ad120mm Güç Kaynaksız Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Zalman R1, şık ama saldırgan tasarımı, ses yalıtım özellikleri, geniş iç hacmi ve uygun fiyatıyla sessizlik arayan ve bütçe dostu bir kasa almak isteyenler için biçilmiş kaftandır. R1 modern kasaların size sunduğu birçok özelliği sunar. Fırçalı alüminyum görünümlü ön paneli size görsel bir şölen yaratır.

R1 piyasadaki kasalar ile benzer bir iç hacme sahiptir. İşlemcinizi kule tipi hava soğutmalar ile soğutmak isterseniz 160 mm’ye kadar yükseklikteki soğutucuları kullanabilirsiniz. Bu alan performanslı hava soğutmalardan olan Noctua NH-U12S ve Hyper 212 için yeterlidir. R1 ile üst seviye ekran kartlarını bile (360 mm uzunluğa kadar) kasanıza kolaylıkla takabilir ve soğutabilirsiniz. 190 mm uzunluğa kadar olan güç kaynaklarıyla tam uyumludur.

R1’nin ön bölümüne 2 adet fan takabilirsiniz. Beraberinde gelen 3 adet fanla kasanızda ideal bir hava akımı yaratabilir, sıcaklık sorununa kökten çözüm üretebilirsiniz. Fanlarınız, ön panelinizde yer alan 3 aşamalı fan kontrolcü sayesinde dilerseniz sessizlik, dilerseniz performans arasında mükemmel bir çizgide görev yaparlar. Her türlü ihtiyacınız için en iyi çözümü sunarlar. Dilerseniz opsiyonel fan yuvalarınızla soğutma performansını katlayarak artırabilirsiniz. Üst fanları aktif olarak kullanabilmek için üst sessizleştirici kapağı çıkartmanız gerekmektedir.

Pencereli sol kapak ile sahip olduğunuz özel donanımlarınızı sergileyin. Düzenli kurulmuş bir sistem ile kasanızın görselliğine katkıda bulunun.

R1’in yan ve ön kapaklarının arkası özel ses yalıtım malzemeleri ile kaplanmıştır. Bu sayede sisteminizden gelen tüm sesler minimum düzeye indirilir.

Sessizleştirici üst kapak, sisteminizden gelen sesi minimum düzeye indirmek için hazırlandı. Dilerseniz sıcak havalarda bu paneli kolayca kaldırabilir ve kasa içi soğutmanızı arttırabilirsiniz. Geçmeli yapısı sayesinde bu kapağı kolayca yerine oturtturup titreşim yaratmasını önlersiniz.

Ön kapağın iç bölümünde bulunan fan kontrol devresiyle 2 adet fanınızı kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolcü fanlarınızı yüksek devir, düşük devir ve tamamen kapalı olacak şekilde kontrol etmenize olanak sağlar.

R1 ile birlikte gelen rehber direk yardımıyla ekran kartınızın alta doğru bükülmesini engelleyebilir, gerekli bölgelere doğru hava üfleyecek şekilde fan konumlandırabilirsiniz. Bu direği kullanmak istemezseniz kolayca çıkarabilirsiniz.

USB3.0’ın gücüyle ve ekstra USB 2.0 çıkışlarıyla desteklenmiş ön panel, kasanızın üst bölümünde kolay ulaşılabilir noktada hizmetinize hazırdır.

R1 sessizliği arttırmak ve ön bölümdeki görüntüyü sadeleştirmek adına size ön kapak sunar. Bu kapağın altında optik okuyucunuzu, fan kontrolcünüzü, floppy bölmenizi ve ön fanlar için filtrenizi bulabilirsiniz. Ayrıca ön kapağın arkası ses yalıtım malzemesi ile desteklenmiştir. Bu sayede sabit disklerinizden gelen titreşim sesleri azaltılır.

Kasanızla tozlara meydan okuyun. R1 ön ve alt bölümde olmak üzere 2 adet toz filtresine sahiptir. Alttaki filtre güç kaynağınıza toz girmesini engelleyerek ömrünü uzatırken ön bölümdeki filtre ise özenle hazırlanmış sisteminizin toza bürünmesini engeller.

Zalman R1 ile güç kaynağınızı kasanın alt bölümüne takarsınız. Güç kaynağınız kasanın altından aldığı serin ve filtrelenmiş hava ile hem serin hem de daha temiz bir şekilde çalışır. Bu saye de daha uzun bir ömre sahip olur.

Çok sayıdaki kablo saklama delikleri ile özenle toplanmış sistemler sizi bekliyor. Böylece dış görüntüsü kadar güzel görünen kablo yönetimine kavuşabilir, hava akımına da engellemeyen bir düzen kurabilirsiniz. Sağ kapağın bombeli yapısı sayesinde düzenleme işlemleri hem hızlı hem de zahmetsiz olur. Kalın kabloları gizleyip sığdırabilirsiniz.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Anakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

R1, 2 adet 5.25” optik okuyucu bölümü, 5 adet 3.5” mekanik sabit disk yuvası ve 1 adet 2.5” SSD yuvası sunar. Sabit disklerinizi ve optik okuyucularınızı, montaj aparatları sayesinde kolay ve sağlam şekilde aletsiz olarak monte eder, vakit kaybetmeden bilgisayarınızı kullanmaya devam edersiniz.

Zalman her ürününü tek tek inceler ve size kalite kontrol raporu gönderir. Kasa içeriğinizde yer alan bu rapor ile kasanızın kalite standartlarını geçtiğini bilirsiniz. Zalman kasalarına 2 yıl garanti sunmaktadır.

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte WESTERNDIGITAL WD10EZEX dahili sabitdisk ve CORSAIR CP-9020098-EU güç kaynağı satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriATX, microATX, miniITX, Siyah, Pencereli,
Kasa güç kaynağıYok
Kasa USB 3.0Var
Kasa fanlarıYukarıda 1 adet 120mm ve
Arkada 1 adet 120mm ve
Önde 1 adet 120mm Mavi ışıklı

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (zalman.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir