Büyütmek için resme tıklayınız

CORSAIR CP-9020083-EU RM Serisi RM850i 850W 80+ Gold tak çıkar kablolu Güç kaynağı

Ürün tedarik edilememektedir

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?

Garanti Bilgileri

Ürün 7 yıl garantilidir.

Corsair, üst seviye güç kaynağı arayan kullanıcıları için yeni RMi ailesini sunar. 80Plus Gold verimliliği ile mükemmel bir güç merkezidir ve özel olarak seçilen bileşenleri ile tam sessiz kullanım sunar. Corsair Link yazılımı ile dijital takibin yanı sıra Japon kapasitörler ile en zorlu koşullara hazırlıklıdır. Hem yüksek performansı hem de fonksiyonelliği ile sizi kendine hayran bırakacak.

Corsair RM850i 12v kanalı üzerinden tam 70.8A sağlayabilir. Gücünün tamamını 12v kanalından aktararak bu en önemli bağlantıyla donanımlarınızı mükemmel şekilde besler. Her türlü kullanım durumu için yeterlidir. İster SLI ya da CrossFire ile çoklu kart kullanın, ister 7/24 açık sistem kurun. RM850i, size olabilecek en iyi şekilde temel sağlar.

En önemli güç kaynağı değerlendirme enstitüsü 80Plus testlerinden %90 ve üzeri verimliliği ile Gold sertifikaya hak kazanan Corsair RM850i, bu sayede şebekeden gereksiz güç çekmez. Elektrik ziyanı olmadığı için faturalarınız azalır. Daha az güç kaybı daha az ısınmasını ve sessiz çalışmasını sağlar.

Bir bilgisayarda en çok güç aktarımı yapılan kanal 12v kanalıdır. Bu nedenle PSU’nuzun bu kanaldan verebileceği amper miktarı çok önemlidir. Çok çekirdekli ve hızaşırtılmış bir işlemci, yeni nesil güçlü bir grafik kartı ve diğer tüm donanımların %90’ı için hayati önem teşkil eder. En iyiyi arayanlar, en iyi 12v kapasitesine sahip olan güç kaynağı almalıdır. Bu kriter için en iyi seçeneğiniz de Corsair RM850i’dir.

Sadece güçlü olmak yetmez, mükemmeliyet her şekilde en iyiyi sunarak sağlanır; sessizlik de dahil. RM850i, sisteminiz onu %40 yüke sokana kadar fanını çalıştırmaz. Yani tam sessizliğe sahiptir. Bu değerin yukarısı için de inanılmaz sessiz çalışarak kulağınızı rahatsız etmez. 135 mm boyundaki fanı ile ömür boyu gürültüsüz bir kullanım sunar.

RM850i yüksek verimi ile şebekeden gereksiz güç çekmez, gereksiz ısınmaz. Bu nedenle sürekli serin çalışır. Sahip olduğu geniş yüzey alanlı alüminyum soğutucular da bu serinliğin daimi olmasında kilit rol oynar.

Dijital kontrol, Corsair ile artık güç kaynaklarında da sizlerle. Link yazılımı üzerinden voltaj ve fan takibi yapabilir, fan devrini kontrol edebilirsiniz. Toplam güç tüketimi ve verimliliği gözleyebilir, sisteminiz hakkında bilgi elde edebilirsiniz.

Link yazılımı üzerinden +12v kanalında tam hakimiyet kurun. Dilerseniz tek +12v hattı, dilerseniz çoklu olarak kullanabilirsiniz. Seçim size kalmış!

 

 

RM850i, kullanıcısına sunduğu bol çıkış seçeneği ile her türlü kullanım durumuna hazırlıklıdır. İster çok güç çeken grafik kartınız, ister yüksek depolama kapasiteli sabit diskleriniz olsun hiç biri boşta kalmaz.

24 pin, 8 pin ve PCI-e bağlantılarının dahi çıkarılabilir olması nedeniyle %100 modüler yapıdaki RM850i, bu sayede montaj sırasında kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Kullanmadığınız kabloları özel kılıfında saklayabilir ve kasa içindeki karmaşaya son verebilirsiniz. Daha ferah bir iç hacim, daha iyi hava akımı demektir. Ayrıca bu kablolar geniş ve uzun fulltower kasalar için ekstra uzun yapıdadır. Böylece güç kaynağını aşağıya monte etseniz dahi üstte kalan güç girişlerine kablo yetmeme sorunu kalmaz.

Geniş ve uzun fulltower kasalar için ekstra uzun güç kablolar yer almaktadır. Böylece güç kaynağını aşağıya monte etseniz dahi üstte kalan güç girişlerine kablo yetmeme sorunu kalmaz. Ayrıca sleeve kaplı kablolar ile kötü görüntünün önüne geçebilirsiniz. Daha rahat şekil verilebilen ve düzenlemesi kolay kablolar ile şık bir sisteme sahip olabilirsiniz. Güzel göründüğü kadar hava akımını engellemediği için soğutmaya da yardımcı olur.

Bol bağlantı seçeneği ile tüm donanımlarınız güce kavuşacak. Buna tam 6 adet PCI-e ekran kartı çıkışı da dahil. Nvidia SLI ve AMD CrossFireX ile kurulmuş sistemler için sayısı artırılan bu çıkışlar, grafik kartlarının ihtiyacı olan yüksek güç ve akım değerlerine hiçbir kayıp olmadan ulaşmalarını sağlar. Böylece yüksek kalitede oyun keyfini stabil olarak güven içinde yaşayabilirsiniz.

PCB’de kullanılan yüksek kaliteye sahip Japon kapasitörler ile çok yüksek sıcaklıklara dayanıklılık gösterir. Bu sayede uzun bir kullanım ömrü vaad eder.

Günümüzde kabul görmüş ve gerekli tüm koruma özelliklerine sahiptir. Son çıkan ATX12V v2.4 ve EPS 2.92 standartlarına destek veren RM850i, ayrıca geriye uyumlu olarak ATX12V 2.2 ve ATX12V 2.01’e de destek sağlar.

RM850i’nin fanı, sisteminiz %40 yüke girene kadar dönmez. Ancak siz yine de dönerken görmek isterseniz, arka kısımdaki fan test butonunu dilediğiniz zaman kullanarak kontrol edebilirsiniz!


RM850i güç kaynağı diğer tüm Corsair modellerinde olduğu gibi son derece yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile fabrikadan çıkmaktadır. Hatasız üretilen ve kutulanmadan önce birçok testten geçen ürünler, bu sayede uzun ömür vaad etmektedir. Corsair da RM serisi güç kaynaklarına olan güvenini kullanıcılara tam olarak 5 yıl garanti sunarak göstermektedir. Uzun yıllar sisteminize enerji sağlamak için taş gibi sağlam üretilmektedirler.

Dünyanın bir numaralı güç kaynağı inceleme sitesi JonnyGURU, en zorlu koşulları ve bir kullanıcının ürünü maruz bırakabileceği tüm durumları hesap ederek gerçekleştirdiği testlerde Corsair RM850i’ye tam 9.7 puanı layık gördü! Bu otorite seviyesinde inceleme, sahip olabileceğiniz en üstün güç kaynaklarından birine baktığınızın garantisidir.

 

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte INTEL Core i7-7700K işlemci ve SAMSUNG MZ-V6E500BW ssd sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Güç kaynağıATX12V / EPS12V, 850W, 135mm, Yok, Active PFC
Tak çıkar kabloluVar
Verimlilik80+ GOLD
Güç kaynağı 12V birleşik çıkış70.8A

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir