CORSAIR CSSD-F120GBMP500 Force Series MP500 120GB SSD M.2 3000-2400MB/s SSD sabitdisk

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 3 yıl garantilidir.

NVME sürücülerine yeni bir soluk! Corsair MP500 ile SSD performansını yeniden keşfedeceksiniz. Sıradan SSD’lere göre 4 kata kadar daha yüksek performans vadeden MP500 ile verilerinize daha hızlı ulaşır, oyunlarınızı çok daha hızlı yükleyebilirsiniz. Sıralı okumada 3000 MB/s’a kadar sıralı yazmada ise 2400 MB/s’a kadar artan hızları ile MP500, en zorlu görevlere bile meydan okur niteliktedir. Okuma da 150.000, yazma da ise 90.000 IOPS rasgele erişim değerleriyle samanlıkta aradığınız iğneyi hemen bulursunuz.

MP500 serisi, M.2 bağlantı yapısına sahip bir yüksek hızlı NVME SSD depolama ürünüdür. Yeni nesil anakartlar ile tam uyumlu ve performans kaybı olmadan çalışabilmektedir. 32 Gbps hızındaki PCIe x4 hızını sonuna kadar kullanırsınız.

MP500’ün 3 farklı kapasite seçeneği mevcuttur. İhtiyacınıza göre 120 GB, 240 GB ve 480 GB kapasitelerinden birini seçip inanılmaz hızların tadını çıkarabilirsiniz. M.2 2280 standardında olan ürün 22 mm genişliğinde ve 80 mm uzunluğundadır. MP500 gibi M.2 sürücülerinde depolama boyutuna göre performansta değişiklikler olabilir. Daha detaylı bilgi için ürünün resmi sitesini ziyaret etmeyi unutmayınız.

Phison PS5007-E7 kontrolcüsüyle güçlendirilmiş 256 MB DRAM önbelleğe sahip MLC NAND depolama yongalı MP500 ona verilen her görevi en iyi şekilde yerine getirmek için tasarlanmıştır. Statik ve dinamik yıpranma düzenleyicisi ile sürücünüzün ömrü uzun kalırken verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz. MP500’ün geliştirilmiş hata düzeltme sistemi sayesinde son sürüm NAND yongalarında bile sorun yaşanan verilerinizi daha kolay kurtarabilirsiniz. Sertleştirilmiş giriş bağlantıları ile anakart bağlantınızı güçlendirir ve farklı koşullarda meydana gelebilecek titreşim-ani hareketler karşısında koruma sağlarsınız.

MP500 NVME sürücüsü M.2 girişi bulunan, anakartlar, dizüstü bilgisayarlar vb. tüm elektronik cihazlarda kullanılabilir. Özellikle bağlanan M.2 girişinin PCIe x4 32 Gbps hızını desteklemesi gerekmektedir. Aksi takdirde MP500’ü tam performansta kullanamayabilirsiniz.

M.2 sürücüleri sıradan SSD’ler gibi düşük güç tüketimi ile çalışırlar. Dizüstü bilgisayarınız için hem çok hızlı bir çözümdür hem de düşük güç tüketimi sayesinde pil ömrünüz normal 2.5” mekanik sabit disklere göre çok daha yükselir.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın. MP500 ile 3 yıl boyunca bu kalitenin tadını çıkarın.

Teknik Özellikler

Sabitdisk arayüzüM.2
Sabitdisk kapasitesi120GB
Sabitdisk hızlarıMaks. okuma hızı 3000MB/s
Maks. yazma hızı 2400MB/s
Sabitdisk boyutuM.2

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir