CORSAIR CC-9011101-WW 460X RGB Compact Crystal Series USB3.0, Pencereli, MID-TOWER Güç kaynaksız Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Corsair, Carbide serisinin şık, “şeffaf” ve kompakt kasası 460X RGB ile karşınızda. Üstün Corsair kalitesini her bölgesinde hissettiğiniz 460X RGB küçük boyutları ve kendisinden beklenmeyecek kadar geniş iç hacmiyle gözlerinizi dolduracak. Temperli cam kapak yapısıyla sisteminiz şeffaf bir yapıya bürünüyor. Temperli cam, tüm bileşenlerinizi sergilemenin en afili ve şık yolu. Yüksek, tasarımı tamamlayan ayakları ile soğutmadan ödün vermeyeceksiniz.

460X RGB’de optik okuyucu yuvasını kaldırılarak geniş bir iç hacime kavuşturulmuştur. İşlemcinizi kule tipi hava soğutmalar ile soğutmak isterseniz 170 mm’ye kadar yükseklikteki soğutucuları kullanabilirsiniz. Bu alan en büyük ve en performanslı hava soğutmalardan olan Noctua NH-D15 için bile yeterlidir. 460X RGB orta kule boyutunda bir kasadır. Benzer yükseklikteki kasalara göre derinliği daha azdır. Kolayca ufak alanlara sığabilir. 460X RGB ile üst seviye ekran kartlarını bile (370 mm uzunluğa kadar) kasanıza kolaylıkla takabilir ve soğutabilirsiniz. 190 mm uzunluğa kadar olan güç kaynaklarıyla tam uyumludur.

Sınırları zorlayan soğutma sistemiyle tanışın. 460X RGB’nin ön bölümüne 360 mm’lik radyatörlü tak kullan soğutucuları takabilirsiniz. Beraberinde gelen 3 adet fanla kasanızda ideal bir hava akımı yaratabilir, sıcaklık sorununa kökten çözüm üretebilirsiniz. Fanlarınız, sessizlik ve performans arasında mükemmel bir çizgide görev yaparlar. Her türlü ihtiyacınız için en iyi çözümü sunarlar. Dilerseniz opsiyonel fan yuvalarınızla yuvalar ile soğutma performansını katlayarak artırabilirsiniz. Ön fanlar için geliştirilen özel ön panel sayesinde fanlarınız zorlanmadan serin havayı kasanızın içine aktarabilir.

460X serisi kasalar, alışık olduğumuz 400C tasarımını temperli cam ile yeniden keşfi ile oluşturulmuştur. Kasaların içyapısı nerdeyse aynıdır. 460X ve 460X RGB ürünlerini ayıran temel unsurlar ise; 3 adet dahili SP120 RGB fan, ön paneldeki RGB ışık kontrolü ve bu kontrol tuşlarına bağlı olan özel kontrolcüdür.

Temperli camlar ile sahip olduğunuz özel donanımlarınızı en ince ayrıntısına kadar sergileyin. Düzenli kurulmuş bir sistem ile kasanızın görselliğine katkıda bulunun. Yenilikçi cam panelle kasanızın iç kısmını ve ön kısmını tamamen görebilirsiniz.

Sol kapak tek parça kesilmiş temperli camdır. Bu camı kasanıza, titreşimi engelleyen silikon sabitleyici ve kolay montaj sağlayan özel parmak vida yardımıyla takıp çıkarabilirsiniz.

Keskin hatlar, sade fakat afili görünüş, asalet, küçük boyutlara rağmen geniş iç hacim 460X RGB’de birleşti. Ona sahip oyuncular tarz eşliğinde kesintisiz ve serin bir oyun deneyimine kavuşuyor.

460X RGB, 3 adet SP120 RGB fan ile beraber satılmaktadır. Ayrıca ön panelde toplam 6 fanın ışıklarını kontrol edebildiğiniz RGB ışık kontrolcüsü de sunmaktadır. Bu saye de kasanıza takabileceğiniz tüm RGB fanları elle kontrol edebilirsiniz. Ayrıca fanlarınızı sisteminizin renk temasına kolayca uyfurabilirsiniz.

460X RGB ile birlikte gelen güç kapağı kapakları sayesinde güç kablolarınızı kolayca saklayabilir, kablo yönetiminizi kolayca yapabilir hatta sabit disklerinizi görünmez kılabilirsiniz. 2 aşamada sökülen bu kapaklar için alet kullanmanıza gerek yoktur. Montaj ve sökümünü parmak vidalar sayesinde yorulmadan yapabilirsiniz.

2 adet USB3.0 girişinin gücüyle harmanlanmış ön panel, RGB fanlarınızı kontrol etmeyi sağlayan özel ışık kontrolcüsüyle donatılmıştır. Ürünün ön paneline üstte kolayca ulaşabilirsiniz.

Kasanızla tozlara meydan okuyun. 460X RGB ön bölümde, altta ve üstte olmak üzere 3 toz filtresine sahiptir. Alttaki filtre güç kaynağınıza toz girmesini engelleyerek ömrünü uzatırken ön bölümdeki filtre ise özenle hazırlanmış sisteminizin toza bürünmesini engeller. Üst bölümdeki manyetik filtre sisteminiz kapalıyken ve dışarı hava atılırken boş alanlardan içine toz girmesini engeller.

Çok sayıdaki kablo saklama delikleri ile özenle toplanmış sistemler sizi bekliyor. Böylece dış görüntüsü kadar güzel görünen kablo yönetimine kavuşabilir, hava akımına da engellemeyen bir düzen kurabilirsiniz. Anakart tablasıyla sağ kapak arasındaki geniş aralık yardımıyla düzenleme işlemleri hem hızlı hem de zahmetsiz olur. En kalın kabloları bile rahatlıkla gizleyip sığdırabilirsiniz.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Anakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

460X RGB, 2 adet 3.5” mekanik sabit disk yuvası ve 3 adet 2.5” SSD yuvası sunar. Optik okuyucu yuvalarını kaldırarak size daha iyi hava akımı ve soğutma sağlar. Depolama birimlerinizi kolay ve sağlam şekilde aletsiz olarak monte eder, kaldığınız yerden bilgisayarınızı kullanmaya devam edersiniz. SSD yuvaları ve sabit disk yuvaları sökülebilir ve yeri değiştirilebilir yapıdadır. Dilerseniz kullanmadığınız yuvaları sökebilir ve ya kalın radyatörler kullanmak için yerlerini değiştirebilirsiniz.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte SEAGATE ST2000DM006 dahili sabitdisk ve MSI GTX 1080 Ti GAMING X 11G ekran kartı satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriATX, microATX, miniITX, Siyah, Pencereli,
Kasa güç kaynağıYok
Kasa USB 3.0Var

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir