Redragon Oyuncu Ekipmanları

İndirim
Tür

Gaming Mouse Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

1.Oyun tarzı

Oyun faresi almadan önce ne tür oyunlar oynadığınızı dikkate almalısınız. Farenin ağırlığı, DPI seçenekleri, sensör tipi oynadığınız oyunlara ve kullanım şekillerine göre önem taşımaktadır.

2. Sensör türü

Oyun deneyiminiz için en iyi sensörü belirlemek kişisel tercihe bağlıdır. Oyuncular lazer ve optik sensör kullanımı konusunda ikiye ayrılmaktalar. Pro-optik fareler, kullanıcılara daha reaktif bir sensör ve oyun deneyimi sundukları için daha fazla tercih edilebiliyorlar.

3. Kablolu mu kablosuz mouse mu?

Geçmişte kablosuz farelerin tepki süreleri daha yüksek olduğu için oyuncular tarafından pek tercih edilmemekteydi; ancak günümüzde bu tepki sürelerinin azalması kablosuz fareleri de oyuncular için ideal hale getiriyor. Kendiniz için en iyi fareyi seçerken, yine tepki sürelerini göz önünde bulundurarak, kablolu ya da kablosuz mouseları tercih edebilirsiniz.

4. Fare seçiminde DPI mı CPI mı?

DPI, imlecinizin, farenin hareketleri doğrultusunda inç başına hareket edeceği piksel oranını ifade eder. Bu noktada ekranınızın boyutu, uygun DPI'yı belirler. Büyük bir ekranınız varsa, daha yüksek bir DPI fareye ihtiyacınız vardır; çünkü farenin ilerlemesinin inç başına daha fazla bir hareket alanı gerekir.

CPI ise, fare sensörlerinde kullanılan kameranın fiziksel çözünürlüğüdür. İnç başına örneklemesi temsil eder. Hem CPI hem de DPI fare hassasiyetinizi belirleyebilir. Oyuncu farelerinde genellikle DPI tercih edildiği için, oyuncular hassasiyet konusunda DPI niteliklerine bakmaktalar.

5. Ağırlık

Yüksek hız gerektiren FPS ya da yarış oyunları oynuyorsanız oyuncu farenizi de hızlı hareket ettirebilmeniz önemli. Bu noktada da ağırlığı da göz önünde bulundurmalısınız.

6. Tutuş biçimi

Pençe ya da avuç içi tutuşa göre ergonomik yapısı olan oyuncu fareleri bulunuyor. Fareyi tutuş şeklinize göre uyumlu olabilecek bir oyuncu faresi seçmeniz, fareyi daha rahat bir şekilde kullanmanızı sağlar.

7. Özelleştirilebilir olması

Seçeceğiniz oyuncu mouse’unun üzerindeki macro tuşların özelleştirilebilir olması da oyun performansınızı doğrudan etkiler. Ek macro tuşların olması, farklı oyunlarda bu tuşlara farklı özellikleri atamanızı sağlayarak, oyun performansınızı iyileştirerek, deneyiminizi de artırır.


Gaming Klavye Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

1. Tam boy klavye mi Numpad’siz klavye mi?

Oyuncu klavyeler özellikle 2 farklı çeşide ayrılıyor: Tam boy (full) klavyeler ya da numpad’siz (tuş takımı olmayan) oyuncu klavyeleri. Masanızın büyüklüğüne, günlük kullanımlar ve oyunlarınızda tam boy bir klavyeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz yoksa daha küçük ve kompakt olan numpad’siz klavyeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz?

2. Sert tuş mu, yoksa hafif tuşları mı tercih ediyorsunuz?

Oyuncular genellikle mekanik oyuncu klavyelerini tercih etmekteler. Mekanik klavyeler de tuşların sertliklerine göre farklılaşmaktadır. Mavi, Kırmızı, Kahverengi Switch olarak geçen tuş takımları sertliklerine göre değişiklik gösteriyor.

3. Anti-Ghosting özelliği olmasına dikkat edin

Anti-Gosting teknolojisi sayesinde klavyenizdeki bütün tuşlar birbirinizden bağımsız olarak çalışır. Özellikle rekabetçi oyunlarda aynı anda basmanız gereken tuş kombinasyonları olduğunda her tuşunuzun algılanması gerekiyor.

4. Tuşlarda arka aydınlatma özelliği

Estetik görünümün yanı sıra tuşların arkasında aydınlatma özelliğinin olması ve bu aydınlatmaların özelleştirilebilir olması da oyuncu klavyesi almadan önce dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri. Özellikle gece oyun oynarken, ortamınızda bir ambiyas yaratmanın haricinde, bastığınız tuşları da rahat bir şekilde görebilmeniz için tuşların arkasında aydınlatma olması önemlidir.


Gaming Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

1. Hangi platformlarda kulaklığınızı kullanacaksınız?

Oyuncu kulaklığınızı hangi platformlarda kullanacağınızı da önceden belirlemeniz faydalı olur. Birçok kablolu oyuncu headeseti 3,5mm giriş kablosu ile geldiği için birçok cihaz ile uyumludur. Kablosuz oyuncu kulaklıkları ise herbir platformla uyumlu olmayabiliyor. Bu noktada kulaklığınızı hangi cihazlarda kullanacağınıza göre seçmeniz önemlidir.

2. Kablolu mu kablosuz kulaklık mı?

Oyuncular genellikle kablolu oyuncu kulaklıklarını tercih etseler de günümüzde gelişen teknolojilerle beraber kablosuz kulaklık kullanımı da oyuncular arasında artmaya başladı. Tabii ki burada bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi her kablosuz kulaklık tüm cihazlarla uyumlu olmayabiliyor. Birden fazla cihazda uyumluluk arıyorsanız kablolu oyuncu kulaklıkları sizin için daha uygun olabilir.

3. Ergonomi

Ergonomik oyuncu kulaklığı da dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri. Kafa ve kulak yapınıza uygun bir kulaklık seçmeniz uzun süren oyun maratonlarında, başınızı ve kulaklarınızı ağrıtmamasını sağlayarak, daha uzun kullanım sağlar.

Kafa bandı ve kulaklık padleri bu noktada özellikle dikkat etmeniz gereken bölümler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kulaklık boyutunun ayarlanabilir olması da ekstra bir ergonomi sağlar.

4. Ağırlık

Oyuncu kulaklığı seçiminde ergonomi ile beraber düşünülmesi gerekenlerden biri de kulaklığın ağırlığıdır. Uzun süreli kullanımlarda baş ve boyun bölgesinde ağrı oluşmaması için daha hafif kulaklıkları tercih etmeniz, hem deneyiminizi artırır hem de daha uzun süreli kullanımlara olanak tanır.

Redragon Hakkında

Eastern Times Technology, 1996 yılında kurulan Redragon ve T-DAGGER marka sahibi ve üreticisidir ve Çin'deki PC oyun çevre birimleri için en büyük 3 fabrikadan biridir.

1300'den fazla çalışan, 15 üretim hattı, 1 milyon adet aylık kapasiteye sahip bir üreticidir. Redragon, Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Afrika, Asya ve Orta Doğu gibi 30'dan fazla ülkeye ürünlerini satmaktadır.