NOCTUA NH-U9DX XEON 1366 1 adet NF-B9 92mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Noctua DX serisi, Intel Xeon işlemciler için yüksek serinletici güç ve sessizlik gerektiğinde ilk tercihiniz olarak hizmet vermektedir. NH-U9DX Xeon 1366, LGA 1366 soket yapısındaki Xeon platformu işlemcilerine destek verir. 122 mm yüksekliği ve  92 mm’lik fanına sunduğu devasa soğutma kapasitesi ile küçük kasalarda büyük serinliğe sahip olmanızı sağlar. Üstün Noctua kalitesi ve tasarımıyla yine en iyiyi isteyenler için üretilmiştir.

NH-U9DX Xeon 1366’nın özel düşük profil tasarımı, daha iyi kasa içi hava akımı için optimize edilmiştir. İnce tasarımı sayesinde sıkışık ortamlarda çok daha fonksiyonel kullanım sağlar. Ek olarak belleklerinize temas sorunu da ortadan kaldırılarak her türlü anakarta montaj imkanı sunar.

Ufak boyutlarına rağmen verebildiği 37 cfm’lik hava akımıyla kalitesini kanıtlayan NF-B9, Noctua’nın alışılagelmiş kaliteli üretim bantından çıkmaktadır. Gelişmiş özellikleri yardımıyla 17.6 dBA gürültü seviyesinde 9 cm fandan beklenmeyen sessizliğe sahiptir. Değiştirilebilir hız seçenekleri ile size uygun kullanım şekline bürünebilir.

·         92 x 92 x 25 mm

·         1000 - 1600 RPM

·         24 – 37 CFM

·         7.9 – 17.6 dBA

Piyasadaki birçok fan düşük statik basınç nedeni ile sık yapraklı işlemci soğutucularında kullanıma uygun değildir. Özel olarak geliştirilen NF-B9 ise benzerlerinin sağlayamadığı hava akımlarını çok düşük ses seviyesinde sağlamaktadır. Optimize VCN teknolojili yaprakları ile NF-P12’nin başarılı adımlarını takip ederek tasarlanmıştır. Hava akımı / gürültü oranı en ideal şekilde çalışmaktadır.

VCN teknolojisi

Artan yaprak sayısı aerodinamik gürültü tehlikesini de beraberinde getirir. Ancak Noctua fanların sahip olduğu VCN (vortex-control notches / girdap kontrol çentikleri) teknolojisi ile bu sorunun önüne geçildiği gibi verilen hava akımında da artış sağlanmıştır.

Noctua fanlarının sahip olduğu SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde stabilizasyon ve sessizlik bakımından çok daha üstündür. Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

NH-U9DX Xeon 1366’yı özel kılan noktalardan biri çift kule tasarımıdır. Özel olarak tasarlanan bu yapısı sayesinde devasa bir yüzey alanı sunar. Böylece işlemciden alınan sıcaklık, çok hızlı şekilde dışarı atılarak ısınma sorunun önüne geçilir.

Nikel kaplı bakırdan imal edilmiş 4 adet ısı borusu ve taban ile üstün ısı iletkenliğinin yanında kararmaya karşı da maksimum koruma sağlanmıştır. Düzinelerce ince alüminyum yaprağa sahip radyatör de bu güzel görüntüyü destekleyerek ortaya son derece şık bir soğutucu çıkarmaktadır.

Nikel kaplı saf bakır taban, işlemci ve soğutucu arasında hızlı ısı alışverişi sağlar. Bu sayede verimli ve performanslı bir işlemci soğutucusu için temel hazırlanır.

Noctua ürünleri, yüksek kaliteleriyle 150.000 saatten fazla kullanım ömrü sunar. Tam 6 yıl garanti süresiyle güven içinde sisteminizi soğutur.

 

 

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-U9DX Xeon 1366’da da devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-U9DX Xeon 1366’ta da devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Yüksek sağlamlıkta ve kolay montaj yapısındaki aparatlarla söküp takma işlemleri hızlı ve zahmetsiz yapılır. Gerekli tüm parçalar kutu içerisinden çıkmaktadır.

NT-H1 üst seviye bir termal macundur. En yüksek performansı ve en kolay kullanımı arayanlar için üretilmiştir. Farklı mikro partiküllerin hibrid karışımını barındırmaktadır. Bu partiküller PC donanımlarında kullanılmak için özel olarak optimize edilmiştir. İnanılmaz düşük termal rezistansı, esnekliği ve sürülebilirliğiyle NT-H1 sınırları aşan bir performans sergiler.

Daha fazla detay için: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Intel LGA 1366 soket yapısındaki server ve iş istasyonları için özel olarak geliştirilmiştir.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluğuXEON 1366
Fan özellikleri1 adet 92mm, 3pin, 1600-1000rpm, 37-24cfm, 17.6-7.9db, 92x92x25mm, Krem-Bordo

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir