CORSAIR CP-9020008-EU AX Serisi AX1200i 1200W 80+ PLATINUM tak çıkar kablolu Güç kaynağı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 7 yıl garantilidir.

Ve Corsair en iyiyi bir üst seviyeye taşıdı. AX1200i’nin kudretine tanık olun. Sahip olabileceğiniz en üstün güç kaynağı.

%92 verimlilikle 80Plus Platinum sertifikası, %20 yüke girene kadar çalışmayan sessiz fan, ışık hızında tepki veren dijital iç bileşenler, %100 modüler kablo sistemi, 7 yıl garanti,  gelişmiş takip sistemi, üstün üretim, malzeme ve mühendislik kalitesi, çoklu koruma özellikleri ve düzinelerce ödül... İnanılmaz özellik listesi ile aklınızı başınızdan alacak bir model.

Bu güç bilgisayarınızı çılgına çevirecek! Corsair AX1200i tek ve en güçlü 12v kanalına sahiptir. Bu kanaldan tam 100.4A sağlayabilir. Gücünün tamamını 12v kanalından aktararak bu en önemli bağlantıyla donanımlarınızı mükemmel şekilde besler. Her türlü kullanım durumu için yeterlidir. İster SLI ya da CrossFire ile çoklu kart kullanın, ister 7/24 açık sistem kurun. AX1200i, size olabilecek en iyi şekilde temel sağlar.

En önemli güç kaynağı değerlendirme enstitüsü 80Plus testlerinden %92 ve üzeri verimliliği ile Platinum sertifikaya hak kazanan AX1200i, bu sayede şebekeden gereksiz güç çekmez. Elektrik ziyanı olmadığı için faturalarınız azalır. Daha az güç kaybı daha az ısınmasını ve sessiz çalışmasını sağlar.

Bir bilgisayarda en çok güç aktarımı yapılan kanal 12v kanalıdır. Bu nedenle PSU’nuzun bu kanaldan verebileceği amper miktarı çok önemlidir. Çok çekirdekli ve hızaşırtılmış bir işlemci, yeni nesil güçlü bir grafik kartı ve diğer tüm donanımların %90’ı için hayati önem teşkil eder. En iyi arayanlar, en iyi 12v kapasitesine sahip olan güç kaynağı almalıdır. Bu kriter için en iyi seçeneğiniz de Corsair AX1200i’dir.

PFC/PWM kontrolcüsü yerine kullanılan Digital Signal Processor / Dijital Sinyal İşlemcisi  ile güç kaynağı üzerindeki bileşenlerden alınan dijital bilgi analiz edilir ve olabilecek en güçlü çıkış sağlanır. Gerçek zamanlı voltaj regülasyonu ile bileşenlerinize giden güç temiz ve stabil olur. Sıradan güç kaynaklarında kullanılan analog işleme nazaran çok daha hızlı yapılan bu sistemle çok değişkenli akımlarda bile güvenli kullanım sağlanır.

Arka kısımda yer alan test butonu ile sisteminizi açmaya gerek kalmadan güç kaynağınızın durumunu kontrol edebilirsiniz. Butonun yanındaki durum LED’i sizi bilgilendirecektir.

Sadece güçlü olmak yetmez, mükemmeliyet her şekilde en iyiyi sunarak sağlanır; sessizlik de dahil. AX1200i sisteminiz onu %20 yüke sokana kadar fanını çalıştırmaz. Yani tam sessizliğe sahiptir. Bu değerin yukarısı için de inanılmaz sessiz çalışarak kulağınızı rahatsız etmez. 14 cm boyunda çift bilyalı fanı ile ömür boyu gürültüsüz bir kullanım sunar.

AX1200i yüksek verimi ile şebekeden gereksiz güç çekmez, gereksiz ısınmaz. Bu nedenle sürekli serin çalışır. Sahip olduğu geniş yüzey alanlı alüminyum soğutucular da bu serinliğin daimi olmasında kilit rol oynar.

Beraberinde gelen USB kablo ile anakartınıza bağlayarak ya da Corsair Link kumandasına sahip olarak güç kaynağı ve sisteminiz üzerinde mutlak hakimiyet kurun.Özel Corsair Link yazılımı ile güç çıkışlarını takip edin, verimliliğinizi gözden geçirin ya da fan hızını ayarlayın. Sadece AX1200i’yi değil tüm kasanızı kontrol altına alabilirsiniz.

PCB’de kullanılan yüksek kaliteye sahip Japon kapasitörler ile çok yüksek sıcaklıklara dayanıklık gösterir. Bu sayede uzun bir kullanım ömrü vaad eder.

Tüm bileşenleriniz güce doyacak.

AX1200i  kullanıcısına sunduğu bol çıkış seçeneği ile her türlü kullanım durumuna hazırlıklıdır. İster çok güç çeken grafik kartınız, ister yüksek depolama kapasiteli sabit diskleriniz olsun hiç biri boşta kalmaz.

24 pin, 8 pin ve PCI-e bağlantılarının dahi çıkarılabilir olması nedeniyle %100 modüler yapıdaki AX1200i, bu sayede montaj sırasında kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Kullanmadığınız kabloları özel kılıfında saklayabilir ve kasa içinde karmaşaya son verebilirsiniz. Daha ferah bir iç hacim daha iyi hava akımı demektir. Ayrıca bu kablolar geniş ve uzun fulltower kasalar için ekstra uzun yapıdadır. Böylece güç kaynağını aşağıya monte etseniz dahi üstte kalan güç girişlerine kablo yetmeme sorunu kalmaz.

Popüler ve güzel görünen sleeve kaplamanın yanı sıra, sıradan kablolardan daha az yer kaplayan ve çok daha kolay şekilde alan kauçuk kablolar ile daha hızlı ve kolay düzenleme yapabilirsiniz.

Bol bağlantı seçeneği ile tüm donanımlarınız güce kavuşacak. Buna tam 6 adet PCI-e ekran kartı çıkışı da dahil. Nvidia SLI ve AMD CrossFireX ile kurulmuş sistemler için sayısı artırılan bu çıkışlar, grafik kartlarının ihtiyacı olan yüksek güç ve akım değerlerine hiç bir kayıp olmadan ulaşmalarını sağlar. Böylece yüksek kalitede oyun keyfini stabil olarak güven içinde yaşayabilirsiniz.

Günümüzde kabul görmüş ve gerekli tüm koruma özelliklerine sahiptir. Son çıkan ATX12V v2.31 ve EPS 2.92 standartlarına destek veren AX1200i ayrıca geriye uyumlu olarak ATX12V 2.2 ve ATX12V 2.01’e de destek sağlar.

En iyi güç kaynağı en iyi ödüllere sahip olmalı. AX1200i dünya çapında konuk olduğu incelemelerde sergilediği üstün performansı ile tüm editörlerden ödül toplamıştır.

AX1200i güç kaynağı diğer tüm Corsair modellerinde olduğu gibi son derece yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile fabrikadan çıkmaktadır. Hatasız üretilen ve kutulanmadan önce bir çok testten geçen ürünler bu sayede uzun ömür vaad etmektedir. Corsair de AX serisi güç kaynaklarına olan güvenini kullanıcılara tam olarak 7 yıl garanti sunarak göstermektedir. Uzun yıllar sisteminize enerji sağlamak için taş gibi sağlam üretilmektedirler.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte ASUS DRW-24F1ST dvd yazıcı ve NOCTUA NH-U14S işlemci soğutucusu satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Güç kaynağıATX12V / EPS12V, 1200W, 140mm, Yok, Active PFC
Tak çıkar kabloluVar
Verimlilik80+ PLATINUM
Güç kaynağı 12V birleşik çıkış100.4A
Güç kaynağı bağlantı kabloları2 adet İşlemci güç çıkışı 8pin ve
16 adet SATA güç çıkışı ve
12 adet Moleks güç çıkışı ve
6 adet PCI-E çıkışı 6+2pin ve
2 adet Floppy 4pin ve
1 adet Anakart bağlantısı 24pin
Güç kaynağı çıkışları+12V 100.4A ve
+3.3V 30A ve
+5V 30A ve
-12V1 0.8A ve
+5Vsb 3.5A

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir