Büyütmek için resme tıklayınız

CORSAIR CC-9011011-WW-750CX 400R Carbide Serisi USB3.0 Mid-Tower Corsair CX v2 750W 80+ BRONZE Kasa

Ürün tedarik edilememektedir

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Corbide Serisi 400R ile tanışın. Üstün Corsair kalitesi ve şıklığının yüksek fiyat/performans oranıyla birleşimi. En iyi özellikler 400R ile midtower segmentinde uygun fiyata sizin olabilir.

400R midtower bir kasadan beklenin çok üstünde özellikleri ile sisteminiz için mükemmel bir taşıyıcıdır. Sade ve şık yapısını destekleyen tamamı mat siyah rengi ile Corsair tasarım anlayışına sadık kalınarak yaratılmıştır. Alet gerektirmeyen zahmetsiz montajı, yüksek soğutma gücü, güncel kullanıcı paneli, üstün kablo düzenleme sistemi ve beyaz LED’leri ile her yönüyle kendine hayran bırakan bir kasa...

Midtower iç hacim anlayışını en uç noktalara kadar taşıyan 400R, tam 316 mm’lik VGA kullanım alanıyla en uzun ekran kartlarında bile sorun çıkarmaz. Üzerine yükleyeceğiniz her türlü donanıma hazırlıklıdır. Geniş iç alanı sayesinde montaj işlemi eziyet olmaz, kolay ve eğlenceli hale gelir. Midtowerın ufak hacimlerinden kurtulup ferah bir kasaya geçmek herkesin hakkı.

Ağır kullanım şartlarına uygun yüksek kalitelideki malzeme ve üretim kalitesi ile yıllar boyu dayanacak yapısıyla fabrikadan çıkan 400R, kullanıcısına kendini amorti ettirecek şekilde hizmet verir.

Yüksek performanlı ve tam sessizlik sunan fanlarla desteklenmiş güçlü soğutma sistemi ile ısınan donanımlarınız kızgın kumlardan serin sulara dalacak. Sahip olduğu önde iki adet 12 cm’lik beyaz LED’li ve arkada egzos görevinde 12 cm fanla sağlanan etkili hava akımı, ısınan havayı hızlıca kasa dışına nakleder. Size stabil ve serin kullanımın keyfini sürmek kalır.

İstenildiğinde tavana eklenebilecek 12 ya da 14 cm’lik iki adet fanla bu gücü daha da artırmak mümkündür. Taban kısmında da opsiyonel 12/14 cm fan yuvası bulunmaktadır.

400R’nin yan paneli de üzerinde barındırdığı 12/14 cm’lik opsiyonel fan yuvası ile direk sistem üzerine taze hava üfleyerek ek soğutma gücüne kavuşmanıza olanak sağlar.

8 adet PCI genişletme slotu, delikli yapıları sayesinde soğutmaya yardımcı olur. Grafik kartından çıkan ısı buralardan hızlı şekilde dışarı atılır. Tam dört adet kauçuk korumalı sıvı soğutma hortum girişleri de sıvı soğutma isteyen kullanıcılar için arka tarafta yer edinmiştir.

Ön yüzde bulunan çift 12 cm’lik fanlar beyaz LED’leri ile soğutmaya yardımcı oldukları kadar görselliğe de katkı sağlamaktadır. 400R’nin sade tasarımından gelen güzellik bu beyaz LED’lerle daha da ileri taşınmaktadır. Ayrıca ön panelde yer alan tuş ile istendiğinde kapatılması mümkündür.

400R yüzeyin genelinde bulunan ızgaralı yapısı ile sürekli hava alışverişi yapar. Böylece sadece fanlı bölgelerden değil; bulduğu her noktadan taze havayı içeri çeker, ısınan havayı dışarı atar.

Böylesine şık bir kasaya temiz toplanmış bir sistem yakışır. Corsair tasarım ekibi de aynı düşünce mantığı ile çalışarak anakart tablası üzerinde stratejik bölgelere kauçuk korumalı kablo saklama delikleri yerleştirdi. Böylece rahat şekilde kablo yönetimi yapabilir, çirkin görünmeyen ve hava akımını engellemeyen bir düzene sahip olabilirsiniz.

Anakart tablası arkasındaki 25 mm’lik alana ilaveten sağ kapak üzerindeki kabartma yardımıyla en kalın kablolarınızı dahi arka taraftan dolaştırabilirsiniz.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Anakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

400R rahat kullanım için aletsiz montaj özelliklerine sahiptir. Bu sayede donanımlarınızı hızlı ve sağlam şekilde yorulmadan takabilirsiniz.

Fonksiyonel panel ile tüm güncel çıkışlar elinizin altında kullanıma hazır. USB3.0, firewire ve kulaklık-mikrofonun yanı sıra ön fanların LED’lerini açıp kapama butonu da burada yer almaktadır.

Kutu içersinden çıkan USB3.0’dan USB2.0’a dönüştürücü aparat ile USB3.0’a destek vermeyen anakartlarda da kullanım sağlanır.

Yüksek işlemci soğutma gücüne hazırsınız! Üstün performanslı soğutma çözümleri Corsair H80 ve H100’ü monte etmek için gerekli fan yuvaları mevcuttur. Böylece 400R’ye yakışan bir işlemci soğutma gücünü rahatlıkla monte edebilirsiniz. Benzer şekilde kişisel sıvı soğutma kurmak isteyenler için üst fan yuvaları 15 mm evrensel vida aralıklarına sahiptir. Radyatör montajı için uygundur.

PSU altındaki çıkarılabilir toz filtresi ile ulaşılması zor yerleri temizlemek kolaylaştırılmıştır. Su altında yıkanabilir ve yerine takılabilir.

400R’nin albenisini editörler de esgeçemedi. Dünya genelinde maruz kaldığı onlarca incelemeden alnının akıyla çıkarak çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Kalitesi, performansı ve kullanışlılığı tasdiklenmiştir.

Dünyada en çok güvenilen ve tercih edilen güç kaynağı markalarından Corsair, CX serisi modelleri ile güç, sessizlik ve uygun fiyatı aynı anda sunuyor.

Corsair CX “Builder” serisi endişeden uzak bir bilgisayar kullanımı için güvenilir bir temel sağlar. Sağlam yapısı ile diğer Corsair serileri gibi size uzun yıllar hizmet etmek için üretilmiştir. %85’in üzerindeki başarısı ile en büyük PSU otoritesi 80Plus testlerinden Bronz sertifika ile ayrılmıştır. Yüksek verimliliği ve tek 12v kanal yapısı sayesinde stabil bir güç vermektedir. 12 cm’lik soğutucu fanı ile yük durumuna göre hızını kendi ayarlayarak sessiz bir kullanım sağlar. Tamamı sleeve kaplı ve ihtiyaçlarınız fazlasıyla yeterli sayıdaki kablo seçeneklerine sahiptir.

Tek 12v kanal yapısı ve buradan tam 62A güç! CX750 gücünün neredeyse tamamına yakınını 12v kanalından aktarabilir. Veriminden kayıp vermeden uzun yıllar 7/24 açık bilgisayarlarda dahi tam yük altında hizmet etmek için üretilmiştir. CX750 ile donanımlarıma güç yetecek mi korkusundan uzak ve rahat bir kullanım sizleri bekliyor.

En önemli güç kaynağı değerlendirme enstitüsü 80Plus testlerinden %85 ve üzeri verimliliği ile Bronze sertifikaya hak kazanan CX750, bu sayede şebekeden gereksiz güç çekmez. Elektrik ziyanı olmadığı için faturalarınız azalır. Daha az güç kaybı daha az ısınmasını ve sessiz çalışmasını sağlar.

Bir bilgisayarda en çok güç aktarımı yapılan kanal 12v kanalıdır. Bu nedenle PSU’nuzun bu kanaldan verebileceği amper miktarı çok önemlidir. Çok çekirdekli ve hızaşırtılmış bir işlemci, yeni nesil güçlü bir grafik kartı ve diğer tüm donanımların %90’ı için hayati önem teşkil eder. En iyi arayanlar, en iyi 12v kapasitesine sahip olan güç kaynağı almalıdır. CX750 bu kriterleri en iyi şekilde sağlamaktadır.

Corsair CX750, 12 cm’lik sessiz fana sahiptir. Güç kaynağının yükü arttıkça meydana gelen sıcaklığa göre kendini otomatik olarak ayarlar ve gerekli hızda döner. Böylece her türlü kullanıma göre hem sessiz hem de maksimum soğutma sağlar.

Kullanıcısına sunduğu bol çıkış seçeneği ile her türlü kullanım durumuna hazırlıklıdır. İster çok güç çeken grafik kartınız, ister yüksek depolama kapasiteli sabit diskleriniz olsun hiç biri boşta kalmaz.

Geniş ve uzun fulltower kasalar için ekstra uzun güç kablolar yer almaktadır. Böylece güç kaynağını aşağıya monte etseniz dahi üstte kalan güç girişlerine kablo yetmeme sorunu kalmaz. Ayrıca sleeve kaplı kablolar ile kötü görüntünün önüne geçebilirsiniz. Daha rahat şekil verilebilen ve düzenlemesi kolay kablolar ile şık bir sisteme sahip olabilirsiniz. Güzel göründüğü kadar hava akımını engellemediği için soğutmaya da yardımcı olur.

Bol bağlantı seçeneği ile tüm donanımlarınız güce kavuşacak. Buna tam 4 adet PCI-e ekran kartı çıkışı da dahil. Nvidia SLI ve AMD CrossFireX ile kurulmuş sistemler için sayısı artırılan bu çıkışlar, grafik kartlarının ihtiyacı olan yüksek güç ve akım değerlerine hiç bir kayıp olmadan ulaşmalarını sağlar. Böylece yüksek kalitede oyun keyfini stabil olarak güven içinde yaşayabilirsiniz.

Günümüzde kabul görmüş ve gerekli tüm koruma özelliklerine sahiptir. 0.99 Aktif PFC ile anlık güç dengesizliklerinin önüne geçerek sisteminize zarar gelmesini önler. Son çıkan ATX12V v2.3 ve EPS 2.92 standartlarına destek veren CX750 ayrıca geriye uyumlu olarak ATX12V 2.2 ve ATX12V 2.01’e de destek sağlar.

CX750 güç kaynağı diğer tüm Corsair modellerinde olduğu gibi son derece yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile fabrikadan çıkmaktadır. Hatasız üretilen ve kutulanmadan önce bir çok testten geçen ürünler bu sayede uzun ömür vaad etmektedir. Corsair de CX serisi güç kaynaklarına olan güvenini kullanıcılara tam olarak 3 yıl garanti sunarak göstermektedir. Uzun yıllar sisteminize enerji sağlamak için taş gibi sağlam üretilmektedirler.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.


Boyutlar: 521 x 502 x 205 mm

Anakart desteği: ATX, mATX

Yapı: Midtower

Materyal: Çelik & plastik

5.25” yuva: 4 adet

3.5” yuva: 6 adet

2.5” yuva: 6 adet

Soğutma: Önde 2x 12 cm beyaz LED’li, arkada 12 cm / opsiyonel üstte 2x12/14 cm, yanda 2x 12/14 cm, altta 12/14 cm

PCI genişletme: 8 adet

VGA uzunluk desteği: 316 mm

Ön panel: 2xUSB3.0, firewire, kulaklık, mikrofon

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte SEAGATE ST1000DM003 dahili sabitdisk ve INTEL Core i7-4790K işlemci satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriATX, microATX, Siyah, SECC Çelik,
Kasa güç kaynağı750W, 62A
Kasa USB 3.0Var
Kasa genişleme yuvaları4 adet 5.25" ve
6 adet 3.5"
Ön panel bağlantıları1 adet Power ve
1 adet Reset ve
2 adet USB 3.0 ve
1 adet Firewire(IEEE) ve
1 adet Ön fan led on/off düğmesi ve
1 adet Ses giriş ve çıkış
Kasa fanlarıÖnde 2 adet 120mm Beyaz ışıklı ve
Arkada 1 adet 120mm
İlave edilebilir kasa fanlarıYukarıya 2 adet 120mm, 140mm ve
Aşağıya 2 adet 120mm, 140mm

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir