NOCTUA NF-S12A PWM 120mm 1200-300rpm, 63cfm max, 17.8db max Krem-Bordo Kasa fanı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Noctua’nın imza niteliği taşıyan efsane S12 serisinin 3. nesli ile tanışın. Dünya genelinde 250’den fazla ödüle layık görülen bu sessizlik odaklı aile, NF-S12A ile yepyeni bir boyuta taşınıyor. Anti-Bocalama Topuzları ile desteklenmiş yeni yaprak sistemiyle çok daha verimli çalışırken, her zamanki Noctua performansı, sessizliği ve kalitesi de yine sizlerle.

NF-S12A PWM, ideal bir hava akımı - gürültü oranına sahiptir. Kullanıcısını kesinlikle rahatsız etmeyecek ses seviyelerinde yüksek soğutma gücü sunar. Böylece huzurlu bir ortamda hızaşırtma ile yüksek saat hızlarına sahip bileşenlerle bile stabil ve güvenli bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

·         120 x 120 x 25 mm

·         900 – 1200 RPM

·         50– 63.3 CFM

·         10.7 – 17.8 dBA

·         4 pin PWM

NF-S12A, beraberinde gelen titreşim emici silikon padler sayesinde kendisi ve takılı olduğu parça arasındaki istenmeyen titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.

 

Noctua’nın S12 serisi fanlarının kanatları, üstün hava akımı yaratmak için yüksek açı yapacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak bu tarz fanlar, yüksek empedansa karşı geldiğinde; örneğin toz filtresi ya da ısı emicilerine-radyatörlere bakarken, istenmeyen bocalamalara ve akım ayrımlarına meyillidir. Bu gibi durumlarda yüksek basınç üretip daha az hava akımı sunarken, hızlanan hava partikülleri yaprakların emici ucundan süzülür. Yavaş hız ve karşı basınç nedeniyle bu hava partiküller, yapraklardan kopmaya başlar. Akım ayrımı nedeniyle istenmeyen türbülans ve verim kaybı oluşur.

NF-S12A, yaprak uçlarında Anti-Bocalama Topuzları’na sahiptir. Fanın bu kritik noktasında havayı hızlandırırken, bu topuzlar istenmeyen bocalamalara ve akım ayrımlarına engel olur. Bu sayede NF-S12A, sıradan fanlara nazaran çok daha verimli çalışır. Kapanma noktasında hafif şekilde daha düşük statik basınç olsa da, performans eğrisinin çoğunda daha fazla basınç üretir. Bu sayede işlemci soğutucusu ya da radyatör gibi dar alanlarda kullanırken en iyi seçenek halini alır.

NF-S12A’nın performansını selefi ile karşılaştırırken geliştirilmiş bocalama performansını daha iyi görebilirsiniz. Bu  engelleme ile performans eğrisindeki oyuk, yok denecek kadar azalır.

NF-S12A’ya özel çerçevedeki minyatür delikler, fan yaprakları dönerken türbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

 

Beraberinde gelen özel adaptörüyle 2 farklı hızda kullanmak mümkündür. 900 ve 1200 RPM arasında seçim yapabilir, kullanım durumunuza özel hale getirebilirsiniz.

Aerodinamik ve bilya gürültüleriyle beraber, bir fanın iletişim sesleri de istenmeyen şeyler arasındadır. Noctua’nın SC Drive 2 sistemiyle devamlı anahtarlama sağlanır ve daha yumuşak geçiş yapılır. Bu da fanın genel sessizliğine büyük katkı sağlar.

 

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

NF-S12A’nın bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine türbülans ekleyerek katmanlı havanın türbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.

 

Çalışma ömrünün uzun olması ve özelliğini yitirmemesi için rulman kabuğu özel metal güçlendirmelerle donatılmıştır. Böylece geniş yapraklı olmasının getirdiği denge kaybı sorunları tamamen ortadan kalkar ve üstün hassasiyet sağlanır. Yüksek kalitede CNC işlemesiyle üretilen pirinç güçlendirme ile uzun vadede sorunsuz kullanım NF-S12A PWM’de.

Geniş kutu içeriği sizi her türlü kullanım durumunda rahat ettirir. Hem kolay montaj sağlayan hem de titreşim nedeniyle oluşabilecek sesleri önleyen silikon kilitler de fanla birlikte sunulmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NF-S12A PWM‘de de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NF-A14 PWM kasa fanı ve NOCTUA NT-H1 termal macun satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa fanı120mm
Fan güç bağlantısı4pin
Fan özellikleri1200-300rpm, 63-48cfm, 17.8-10.7db
Fan ölçüleri120x120x25mm
Fan rengiKrem-Bordo, Işıksız

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir