CORSAIR CP-9020055-EU RM Serisi RM750 750W 80+ Gold tak çıkar kablolu Güç kaynağı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 5 yıl garantilidir.

Sektör devi Corsair, yine donanım uzmanlarının ağzını sulandıran bir seri ile karşınızda! Alışılagelmiş üstün Corsair mühendisliği ve kalitesi ışığında şekillenen RM ailesi ile bir güç kaynağında aranılan bütün özelliklere sahip olacaksınız. 80Plus Gold sertifika ile yüksek verimlilik, en üst seviye sistemler için performans, tam sessizlik sağlayan 14 cm’lik fan, gürültüsüz çalışan özel bileşenler, %100 modüler kablo sistemi ve 5 yıl garanti…

Bu güç bilgisayarınızı çılgına çevirecek! Corsair RM750 tek 12v kanalına sahiptir. Bu kanaldan tam 62.5A sağlayabilir. Gücünün tamamını 12v kanalından aktararak bu en önemli bağlantıyla donanımlarınızı mükemmel şekilde besler. Her türlü kullanım durumu için yeterlidir. İster SLI ya da CrossFire ile çoklu kart kullanın, ister 7/24 açık sistem kurun. RM750, size olabilecek en iyi şekilde temel sağlar.

En önemli güç kaynağı değerlendirme enstitüsü 80Plus testlerinden %90 ve üzeri verimliliği ile Gold sertifikaya hak kazanan RM750, bu sayede şebekeden gereksiz güç çekmez. Elektrik ziyanı olmadığı için faturalarınız azalır. Daha az güç kaybı, daha az ısınmasını ve sessiz çalışmasını sağlar.

Bir bilgisayarda en çok güç aktarımı yapılan kanal 12v kanalıdır. Bu nedenle PSU’nuzun bu kanaldan verebileceği amper miktarı çok önemlidir. Çok çekirdekli ve hızaşırtılmış bir işlemci, yeni nesil güçlü bir grafik kartı ve diğer tüm donanımların %90’ı için hayati önem teşkil eder. En iyiyi arayanlar, en iyi 12v kapasitesine sahip olan güç kaynağını almalıdır. Bu kriter için en iyi seçeneğiniz de Corsair RM750’dir.

Corsair’ın SP serisi fanlarını temel alan 14 cm’lik NR135L fanıyla inanılmaz sessizlik sizi bekliyor. Özel olarak tasarlanan yapısıyla düşük türbülans hava akımı ve çıt çıkarmayan sessizlik için üretilmiştir. Tam hızda dahi gürültü yapmaz. Sıfır RPM fan moduyla %40 yüke girene kadar hiç dönmez. Böylece günlük kullanımlarda, hatta oyunlarda bile tam sessizlik sağlar. Isınma durumunu sürekli takip ederek otomatik olarak dönme hızına karar verir. Sadece gerektiği zaman çalışır.

Fanla beraber bir diğer sessizletici güç, yüksek kalitede kapasitörler ve transformatörlerdir. Bobin çınlaması ve arka gürültüyü ortadan kaldırmak için özel olarak seçilen bu bileşenlerle en rahat kullanımı sunar.

Corsair Link merkezleriyle uyumlu yapısıyla Windows üzerinden gerçek zamanlı güç, sıcaklık, fan ve verim takibi yapmak mümkündür. Bağlantı için gerekli Corsair Digital Bridge ya da Corsair Link Cooling Nod ayrı olarak satılmaktadır.

 

Tüm bileşenleriniz güce doyacak.

RM750, kullanıcısına sunduğu bol çıkış seçeneği ile her türlü kullanım durumuna hazırlıklıdır. İster çok güç çeken grafik kartınız, ister yüksek depolama kapasiteli sabit diskleriniz olsun hiç biri boşta kalmaz.

24 pin, 8 pin ve PCI-e bağlantılarının dahi çıkarılabilir olması nedeniyle %100 modüler yapıdaki RM750, bu sayede montaj sırasında kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Daha ferah bir iç hacim, daha iyi hava akımı demektir. Ayrıca bu kablolar geniş ve uzun fulltower kasalar için ekstra uzun yapıdadır. Böylece güç kaynağını aşağıya monte etseniz dahi üstte kalan güç girişlerine kablo yetmeme sorunu kalmaz.

Kabloların tamamı, sıradanlara göre daha az yer kaplayan ve çok daha kolay şekilde alan kauçuk yapıları ile daha hızlı ve kolay düzenleme sağlar.

Bol bağlantı seçeneği ile tüm donanımlarınız güce kavuşacak. Buna tam 4 adet PCI-e ekran kartı çıkışı da dahil. Nvidia SLI ve AMD CrossFireX ile kurulmuş sistemler için sayısı artırılan bu çıkışlar, grafik kartlarının ihtiyacı olan yüksek güç ve akım değerlerine hiç bir kayıp olmadan ulaşmalarını sağlar. Böylece yüksek kalitede oyun keyfini stabil olarak güven içinde yaşayabilirsiniz.

Günümüzde kabul görmüş ve gerekli tüm koruma özelliklerine sahiptir. Son çıkan ATX12V v2.4 ve EPS 2.92 standartlarına destek veren RM750, ayrıca geriye uyumlu olarak ATX12V 2.2 ve ATX12V 2.01’e de destek sağlar.

RM750 güç kaynağı diğer tüm Corsair modellerinde olduğu gibi son derece yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile fabrikadan çıkmaktadır. Hatasız üretilen ve kutulanmadan önce birçok testten geçen ürünler, bu sayede uzun ömür vaad etmektedir. Corsair da RM serisi güç kaynaklarına olan güvenini kullanıcılara tam olarak 5 yıl garanti sunarak göstermektedir. Uzun yıllar sisteminize enerji sağlamak için taş gibi sağlam üretilmektedirler.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte INTEL Core i7-4790K işlemci ve SAMSUNG MZ-75E250BW ssd sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Güç kaynağıATX12V / EPS12V, 750W, 135mm, Active PFC
Tak çıkar kabloluVar
Verimlilik80+ GOLD
Güç kaynağı 12V birleşik çıkış62.50A

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (corsair.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir