COOLER MASTER RC-CMS-693-KKN1 CM 693 (690 III) USB 3.0, Güç kaynaksız Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Cooler Master CM 690 ailesi, bugüne kadar ideal bir kasa arayan kullanıcılar için en iyi seçenek olarak hizmet etti. Bünyesinde barındırdığı güncel özellikleri ve tasarımıyla segmentinin efsanesiydi. CM 690 III ise yenilenen yapısıyla sınıf atlayarak mükemmel kasa seviyesinde kullanıcılarını bekliyor.

CM 690 III, diğer Cooler Master modelleri gibi son derece fonksiyonel yapısı ile kullanıcısına tam memnuniyet sunar. Sahip olduğu birbirinden özel ve güncel imkanlarla her türlü kullanım şekline en iyi cevabı verir. İster günlük sıradan bir kullanıcı olun, ister performans tutkunu, ister soğutma arayan biri. CM 690 III’te sizin için mutlaka bir çözüm var.

CM 690 III’ün geniş iç hacmi, midtower standartlarının üzerindeki kullanım alanıyla son derece ferahtır. Montaj işlemleri eziyet olmaktan çıkar, eğlenceye dönüşür. Parça söküp takmak hızlı ve kolay olur. En uzun grafik kartlarına bile destek vermesi için tam 423 mm VGA alanına sahiptir. Kule tipi işlemci soğutucuları için de tam 171 mm kullanım imkanı sunar. Üzerine yükleyeceğiniz her türlü donanıma hazırlıklıdır.

Hem sahip olduğu, hem opsiyonel olarak imkan tanıdığı geniş soğutma seçenekleriyle içinde fırtınalar koparabilirsiniz. Serin çalışan bileşenlerinizin yanı sıra ister kişisel, ister tak-kullan sıvı soğutmalara tam destek sağlar. Önde yer alan 20 cm fan, kasa içersine yüksek miktarda taze hava sağlar. Ayrıca sessiz yapısı ile rahatsız etmez.

 • Ön: 20 cm / opsiyonel 2x 12/14 cm ya da 18 cm
 • Arka: 12 cm
 • Üst: opsiyonel 2x 12/14 cm ya da 20 cm
 • HDD kafesi: 12 cm opsiyonel
 • Alt: 12 cm opsiyonel
 • Yan: opsiyonel 2x 12 cm ya da 1x 18/20 cm

Kauçuk korumalı sıvı soğutma hortum delikleri ile harici kurulmuş bir döngünün hortumlarını geçirebilir, yüksek soğutma gücü ve güzel görüntü sağlayan sıvı soğutma sistemi kurabilirsiniz. Plastik kenarlar hortuma zarar vermez.

Hem USB3.0, hem de USB2.0 seçeneklerinin yanı sıra kapanabilir yapıdaki fonksiyonel kullanıcı paneli, üst kısımda en kolay ulaşılabilir noktada hizmetinize hazırdır. Dilerseniz bu bölmeye ufak eşyalarınızı koyabilirsiniz.

CM 690 serisinin yumuşak hatlara sahip dengeli tasarımı, 690 III ile daha da çekici hale geliyor. Tamamı mat siyah rengi ve krom çıtalarıyla tam bir uyum içersindedir. Odanızın havasını baştan şekillendirir.

Yüzeyinin genelinde bulunan ızgaralı yapısı ile sürekli hava alışverişi yapar. Böylece sadece fanlı bölgelerden değil; bulduğu her noktadan taze havayı içeri çeker, ısınan havayı dışarı atar.

Sabit disk kafesleri, boyu ayarlanabilir yapısıyla dilediğiniz kullanım şekline bürünebilir. Dilerseniz 2.5” disklerinizle, dilerseniz 3.5” disklerinizle kullanabilirsiniz.

CM 690 III, tam 10 adet SSD yuvası sunar! Kafeslerin yanı sıra alttaki ve anakart arkasındaki gizli montaj alanlarıyla kablo düzenine yardımcı olur.

Kim ince işçilikle kurulmuş bir sıvı soğutma sistemi istemez ki? Cooler Master CM 690 III ile bu güzel görünen ve yüksek performanslı soğutma çözümüne kavuşabilirsiniz. Üst ve ön panelde yer alan 2 adet 12/14 cm’lik fan yuvasına 240 mm’lik Seidon serisi ya da ayrı bir radyatör monte edilebilir. Evrensel delik aralıkları ile piyasadaki modellere uygundur.

Kauçuk korumalı çok sayıdaki kablo saklama delikleri ile en temiz toplanmış sistemler sizi bekliyor. Böylece dış görüntüsü kadar güzel görünen kablolama sistemine kavuşabilir, hava akımına da engellemeyen bir düzen kurabilirsiniz.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Alakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Toz filtreleri ile kirliliğin önüne geçin! Bileşenlerinizin uzun süre sorunsuz çalışmaları için olmazsa olmaz filtreler sayesinde temizlik derdine son verin. Ön, üst fanlar ve PSU fanı için kolayca çıkarılıp temizlenebilirler.

 

Boyutlar: 230 x 507 x 502 mm

Anakart desteği: mATX, ATX, mini-ITX

Yapı: Midtower

Ağırlık: 8.7 kg

Materyal: Çelik, plastik

5.25” yuva: 3 adet

3.5” yuva: 7 adet

2.5” yuva: 10 adet (7 tanesi HDD/SSD kafesinde, 1 tanesi ODD kafesi altında, 1 tanesi anakart arkasında, 1 tanesi alt kısımda)

Soğutma:  

 • Ön: 20 cm / opsiyonel 2x 12/14 cm ya da 18 cm
 • Arka: 12 cm
 • Üst: opsiyonel 2x 12/14 cm ya da 20 cm
 • HDD kafesi: 12 cm opsiyonel
 • Alt: 12 cm opsiyonel
 • Yan: opsiyonel 2x 12 cm ya da 1x 18/20 cm

PCI genişletme: 7+1 adet

VGA uzunluk desteği: 423 mm

CPU soğutucu uzunluk desteği: 171 mm

Ön panel: 2x USB3.0, 2x USB2.0, kulaklık, mikrofon

 

Teknik Özellikler

Kasa türüMid Tower
Kasa özellikleriATX, microATX, Siyah,
Kasa güç kaynağıYok
Kasa USB 3.0Var

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (coolermaster.com)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir