Büyütmek için resme tıklayınız

NOCTUA NH-D15 Intel LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150 and AMD AM5, AM4 İşlemci soğutucusu

Ürün tedarik edilememektedirNoctua'nın zaten tartışılacak bir yanı yok top of the list bir marka. Bundan çok çok daha ufak bloklu tek fanlı bir... devamı

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Noctua’nın soğutma dünyasındaki efsanesi NH-D14, nihai serinletici güç olarak NH-D15’e yenilendi. Bu devasa amiral gemisi ile çift kuleli tasarımın sınırları en uç noktalara kadar zorlanıyor. Maksimum soğutma gücü için büyük yapraklar ve mühendislik harikası iki adet NF-A15’le birlikte işlemcinize dondurucu soğukları yaşatmak için geliyor!

En donanımlı soğutma ekipmanı ile tanışın. Noctua NF-A15 PWM, bünyesinde barındırdığı onlarca farklı ve güçlü özellikleri ile bir mühendislik harikasıdır. Üstün deneyim sahibi mühendisler ışığında amacına en iyi şekilde hizmet etmek için yaratılmıştır. Noctua’nın akılları baştan alan üretim ve malzeme kalitesi ile birleşince ortaya sahip olabileceğiniz en performanslı ve teknik açıdan yenilmez bir fan ortaya çıkar.

NF-A15 PWM, ideal bir hava akımı - gürültü oranına sahiptir. Kullanıcısını kesinlikle rahatsız etmeyecek ses seviyelerinde yüksek soğutma gücü sunar. Böylece huzurlu bir ortamda hızaşırtma ile yüksek saat hızlarına sahip bileşenlerle bile stabil ve güvenli bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Kanatların emici tarafında yer alan yüzey, girdap sesine neden olur ve düşük hava akımı verimine sahiptir. NF-A15‘in efsanesini daha da yüceltmek için Noctua A serisi kanatları, akım hızlandırıcı kanallara sahiptir. Bu kanallar, akımın dağılmasını azaltarak daha da hızlanmasını sağlar. Yüksek derecede akım dağınıklığını önleyerek gürültüyü azaltır, hava akımı verimini yükseltir.

NF-A15 ,beraberinde gelen titreşim emici silikon padler sayesinde fan ve takılı olduğu parça arasındaki istenmeye titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.NF-A15, bir terzinin elinden çıkmış gibi günümüzün üst seviye işlemci soğutucuları için üretilmiştir. 150 mm genişliği, çoğu soğutucuyla aynı uzunluktadır. 140 mm yüksekliği üst kısımdan çıkıntı yapmaz ve kasanızın yan kapağına çarpmaz. Standart 120 mm’lik montaj delikleriyle ister soğutucunuza, ister kasanıza monte ederken rahatlık yaşarsınız.

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

NF-A15’e özel çerçevedeki minyatür delikler, fan yaprakları dönerken tirbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

Çalışma ömrünün uzun olması ve özelliğini yitirmemesi için rulman kabuğu özel metal güçlendirmelerle donatılmıştır. Böylece geniş yapraklı olmasının getirdiği denge kaybı sorunları tamamen ortadan kalkar ve üstün hassasiyet sağlanır. Yüksek kalitede CNC işlemesiyle üretilen pirinç güçlendirme ile uzun vadede sorunsuz kullanım NF-A15’te.

NF-A15’in bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine türbülans ekleyerek katmanlı havanın türbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.

 

NH-D15’i özel kılan noktalardan biri çift kule tasarımıdır. Özel olarak tasarlanan bu yapısı sayesinde devasa bir yüzey alanı sunar. Böylece işlemciden alınan sıcaklık, çok hızlı şekilde dışarı atılarak ısınma sorunun önüne geçilir.

Nikel kaplı bakırdan imal edilmiş 6 adet ısı borusu ve taban ile üstün ısı iletkenliğinin yanında kararmaya karşı da maksimum koruma sağlanmıştır. Düzinelerce ince alüminyum yaprağa sahip radyatör de bu güzel görüntüyü destekleyerek ortaya son derece şık bir soğutucu çıkarmaktadır.

Nikel kaplı saf bakırdan imal edilmiş taban, işlemci ve soğutucu arasında hızlı ısı alışverişi sağlar. Bu sayede verimli ve performanslı bir işlemci soğutucusu için temel hazırlanır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-D15’te de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Yüksek sağlamlıkta ve kolay montaj yapısındaki aparatlarla söküp takma işlemleri hızlı ve zahmetsiz yapılır.

Noctua NH-D15 güncel işlemci soketlerine tam destek sunmaktadır. Böylece üstün performans her platformda kullanılabilir olur.

Beraberinde gelen özel adaptörle 2 farklı hızda kullanmak mümkündür. 1200 ve 1500 RPM arasında seçim yapabilir, kullanım durumunuza özel hale getirebilirsiniz. Ya da seçimi PWM özelliğine bırakın, sıcaklığa göre kendi ayarlasın!

NT-H1 üst seviye bir termal macundur. En yüksek performansı ve en kolay kullanımı arayanlar için üretilmiştir. Farklı mikro partiküllerin hibrid karışımını barındırmaktadır. Bu partiküller PC donanımlarında kullanılmak için özel olarak optimize edilmiştir. İnanılmaz düşük termal rezistansı, esnekliği ve sürülebilirliğiyle NT-H1 sınırları aşan bir performans sergiler.

Daha fazla detay için: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Zengin içerik sayesinde kullanım kolaylığı ve zevkini tadın. Bir işlemci soğutucusundan bekleyebileceğiniz tüm donanımlar ve ekstra parçalar NH-D15 ile beraber sunulmaktadır. Her anlamda en üstün soğutma performansına da zaten bu yakışır.

Noctua ürünleri, yüksek kaliteleriyle 150.000 saatten fazla kullanım ömrü sunar. Tam 6 yıl garanti süresiyle güven içinde sisteminizi soğutur.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NT-H1 termal macun ve SAMSUNG MZ-75E250BW ssd sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluguLGA1851, AM4, AM5, INTEL1700, INTEL1200, INTEL1151/50/55/56
SoğutmaHava soğutma
Fan özellikleri2 adet 140mm, 4pin, 1200-300rpm, 68cfm, 19.2-13.8db, 140x150x25mm, Krem-Bordo

Not ve Uyarılar

2x NF-A15 PWM premium fan 2x NA-RC7 Low-Noise Adaptor (L.N.A) NA-YC1 4-pin PWM splitter cable NT-H1 high-grade thermal compound SecuFirm2™ mounting kit Noctua metal case-badge

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)

Tüketici Yorumları

Ortalama Tüketici Değerlendirmesi


5 Yıldız
(2)
4 Yıldız
(0)
3 Yıldız
(0)
2 Yıldız
(0)
1 Yıldız
(0)


Çok İyi a*** 06.11.2020 11:11
Noctua'nın zaten tartışılacak bir yanı yok top of the list bir marka. Bundan çok çok daha ufak bloklu tek fanlı bir soğutucusunu alsanız da aynı kaliteyi ve sessizliği yaşarsınız. Buradaki asıl mevzu "inventus"un bunu tedarik ediyor oluşu. Çok bilinmiş, markalaşmış bilgisayar parçaları satan yerlerde bile bulamayacağınız kadar butik bir ürün bizim ülkede. Bu kaliteyi bize sunduğunuz için teşekkürler.

Bu yorum 5 kişiye yardımcı olmuş, 0 kişiye yardımcı olmamış.

Çok İyi s*** 08.11.2016 00:03
uzun araştırmalarım sonucu almaya karar verdiğim işlemci soğutucu. bekleme anında 28-30 derece civarında görüyorum. yük altında 47-48 derece görüyor en fazla. şiddetle tavsiye ederim.

Bu yorum 4 kişiye yardımcı olmuş, 0 kişiye yardımcı olmamış.

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir