NOCTUA NF-A4x10 5V 40mm 4500rpm, 4,8cfm, 18db Krem-Bordo Kasa fanı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Noctua, dünya lideri fanlarını her türlü durumda kullanmak isteyen kullanıcılar için NF-A4x10 5V’yi sunar. Ufak boyutları içinde barındırdığı üstün özellikleriyle boyundan büyük işler yapmak için tasarlandı.

Ağ ya da depolama çözümlerinin çoğunda kullanılan fanlar 40 mm boyunda ve 5v gerilimindedir. Bu voltaj ve özel OmniJoin adaptör seti ile NF-A410 5V, bu tarz ürünlerle üstün bir uyumluluk sağlar.

 

Noctua NF-A4x10 5V, 4 cm çapıyla dar alanlarda güçlü soğutma isteyenler içi en mükemmel çözümdür. İster HTPC’nize, ister ufak ofis bilgisayarınıza, isterseniz bellekleriniz üzerine monte ederek farklı koşullarda Noctua performansına kavuşabilirsiniz.

NF-A4x10 5V üzerinde monteli olan titreşim emici silikon padler sayesinde fan ve takılı olduğu parça ile arasındaki istenmeyen titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.

 

 

Kompakt yapıdaki motor tasarımı sayesinde NF-A4x10’un motor göbeği diğer sıradan 4 cm çapındaki fanlardan daha küçüktür. Bu sayede yaprak alanı daha fazladır. Daha yüksek hava akımı ve basınç sağlar.

 

Kanatların emici tarafında yer alan yüzey girdap sesine neden olur ve düşük hava akımı verimine sahiptir. NF-A4x10 5V‘nin efsanesini daha da yüceltmek için Noctua A serisi kanatları, akım hızlandırıcı kanallara sahiptir. Bu kanallar akımın dağılmasını azaltarak daha da hızlanmasını sağlar. Yüksek derecede akım dağınıklığını önleyerek gürültüyü azaltır, hava akımı verimini yükseltir.

NF-A4x10 5V’ye özel çerçevedeki delikler, fan yaprakları dönerken türbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

NF-A4x10 5V’nin bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine türbülans ekleyerek katmanlı havanın türbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.

 

Geniş kutu içeriği sizi her türlü kullanım durumunda rahat ettirir. Hem kolay montaj sağlayan hem de titreşim nedeniyle oluşabilecek sesleri önleyen silikon kilitler de fanla birlikte sunulmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NF-A4x10 5V’de de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Noctua ürünleri, yüksek kaliteleriyle 150.000 saatten fazla kullanım ömrü sunar. Tam 6 yıl garanti süresiyle güven içinde sisteminizi soğutur.

 

Teknik Özellikler

Kasa fanı40mm
Fan güç bağlantısı3pin
Fan özellikleri4500rpm, 4.8cfm, 18db
Fan ölçüleri40x40x10mm
Fan rengiKrem-Bordo, Işıksız

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir