Büyütmek için resme tıklayınız

NOCTUA NH-U12S SE-AM4 AM4, 1ad NF-F12 PWM FAN, NT-H1 termal İşlemci soğutucusu

Ürün tedarik edilememektedir, hazır sistemler için ayrılmış stok mevcutturÜrün kusursuz elime geçti. Kalite her yerinden kendini belli ediyor. Tavsiye ederim teşekkürler.

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

NH-U12S SE-AM4, Noctua’nın klasikleşen U Serisi soğutucularının 12 cm fanlı yeni üyesidir. Dünya çapında 400’den fazla ödülüyle en çok tavsiye alan bu aileyi en iyi şekilde temsil eder. Kule tipi tasarımını, özel geliştirmeler ve NF-F12 PWM fanla daha da yukarı taşıyarak en iyi performansı almanız için yaratılmıştır. 5 adet nikel kaplı bakır ısıborusu ile günümüzün üst-uç işlemcilerinde bile yüksek hızaşırtma altında en iyi şekilde görev yaparak sisteminizin performansını uç noktalara taşımanıza yardımcı olur.

NH-U12S SE-AM4, ince yapısı sayesinde LGA2011 soketinde bile belleklere çarpma sorununu ortadan kaldırmıştır. En uzun bellek modülleri dahi montaja engel olmaz. 158 mm uzunluğuyla birçok modern midtower kasa ile kullanıma uygundur. 125 mm genişliğiyle ilk slottaki ekran kartına temas etmez.

En donanımlı fan NF-F12 PWM ile tanışın. Bünyesinde barındırdığı onlarda farklı ve güçlü özellikleri ile mühendislik harikası bir fan. İdeal hava akımı – gürültü oranı ile geliştirilerek her türlü kullanım durumu için mükemmel görev yapar. Böylece huzurlu bir ortamda hızaşırtma ile yüksek saat hızlarına sahip bileşenlerle bile stabil ve güvenli bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

Sık yapraklı işlemci soğutucuları ve radyatörler gibi yüksek hava basıncı isteyen kullanım durumlarında Focused Flow imdadınıza yetişir. 11 parçalı özel iskelet yapı, yapraklardan gelen akımı güçlendirir, kanallara ayırır ve odaklar. Böylece NF-F12 PWM sıradan fanların çok yüksek saat hızlarında sunabildiği hava akımını düşük devirlerde rahatlıkla sağlar.

NF-F12’ye özel çerçevedeki minyatür delikler, fan yaprakları dönerken türbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

Noctua’nın muhteşem bir üne sahip NF-P12 fan serisi ile hayat bulan VCN (vortex-control notches / girdap kontrol çentikleri) teknolojisi, NF-F12 PWM ile daha da güçleniyor. Gelişmiş aerodinamik tasarım iki şekilde etki eder; ilk olarak tüm emilim süresince akışları düzenler ve kanatlardan çıkarken daha yumuşak bir geçiş sağlar. Böylece türbülans ve hız kaybı daha az olur, verim atar - gürültü azalır.

İkinci etkisi ise fanın akustik profili kulağa daha hoş gelir. VNC sayesinde akım girdapları tek yerine daha ufak bir çok parçaya ayrılır. Her bir parça farklı tonlarda ses çıkarır. Böylece genişleyen frekans aralığı, insan kulağı için fanın gürültü şablonunu çok daha az rahatsız edici hale getirir.

NF-F12 PWM beraberinde gelen titreşim emici silikon padler sayesinde fan ve takılı olduğu parça ile arasındaki istenmeyen titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.

 

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

Focused Flow iskelet yapısı için özel olarak geliştirilen Heptaperf kanatlar, NF-F12 PWM’nin yüksek hava akımı ve sessizlik arasında mükemmel bir noktada çalışmasını sağlar. 7 adet kanat, arka kısımdaki 11 adet durgun kanatla tam bir uyum içinde hareket eder.

NF-F12’nin bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine türbülans ekleyerek katmanlı havanın türbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.

 

Çalışma ömrünün uzun olması ve özelliğini yitirmemesi için rulman kabuğu özel metal güçlendirmelerle donatılmıştır. Böylece geniş yapraklı olmasının getirdiği denge kaybı sorunları tamamen ortadan kalkar ve üstün hassasiyet sağlanır. Yüksek kalitede CNC işlemesiyle üretilen pirinç güçlendirme ile uzun vadede sorunsuz kullanım NF-F12’de.

Nikel kaplı bakırdan imal edilmiş 5 adet ısı borusu ve taban ile üstün ısı iletkenliğinin yanında kararmaya karşı da maksimum koruma sağlanmıştır. Düzinelerce ince alüminyum yaprağa sahip radyatör de bu güzel görüntüyü destekleyerek ortaya son derece şık bir soğutucu çıkarmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-U12S SE-AM4’te de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Yüksek sağlamlıkta ve kolay montaj yapısındaki aparatlarla söküp takma işlemleri hızlı ve zahmetsiz yapılır.

Noctua NH-U12S SE-AM4 sadece AM4 sokete (RYZEN) tam destek sunmaktadır. Diğer işlemci soketleri için 115X ve 2011 montaj kiti satın alınmalıdır.

Fan kontrol ünitesine bağlı kalmaksızın çalışma hızını Low Noise Adaptor ile 1200 RPM’e düşürebilirsiniz.

NT-H1 üst seviye bir termal macundur. En yüksek performansı ve en kolay kullanımı arayanlar için üretilmiştir. Farklı mikropartiküllerin hibrit karışımını barındırmaktadır. Bu partiküller PC donanımlarında kullanılmak için özel olarak optimize edilmiştir. İnanılmaz düşük termal rezistansı, esnekliği ve sürülebilirliğiyle NT-H1 sınırları aşan bir performans sergiler.

Daha fazla detay için: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Zengin içerik sayesinde kullanım kolaylığı ve zevkini tadın. Bir işlemci soğutucusundan bekleyebileceğiniz tüm donanımlar ve ekstra parçalar NH-U12S SE-AM4 ile beraber sunulmaktadır. Her anlamda en üstün soğutma performansına da zaten bu yakışır.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte WESTERNDIGITAL WD10EZEX dahili sabitdisk ve PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS kasa satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluğuAM4
SoğutmaHava soğutma

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)

Tüketici Yorumları

Ortalama Tüketici Değerlendirmesi


5 Yıldız
(2)
4 Yıldız
(0)
3 Yıldız
(0)
2 Yıldız
(0)
1 Yıldız
(0)


Çok İyi x*** 24.06.2020 21:39
Ürün kusursuz elime geçti. Kalite her yerinden kendini belli ediyor. Tavsiye ederim teşekkürler.

Bu yorum 1 kişiye yardımcı olmuş, 0 kişiye yardımcı olmamış.

Çok İyi y*** 16.06.2020 14:59
Gece sipariş vermiştim, sabahında hemen kargoya verildi. Paketleme çok güzel. Ürünün de şimdiye kadarki performansı güzel.

Bu yorum 1 kişiye yardımcı olmuş, 0 kişiye yardımcı olmamış.

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir