NOCTUA NF-P14 FLX 140mm 1200-750rpm, 65-42cfm, 19.6-10.1db Krem-Bordo Kasa fanı

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Bir fan ne kadar perofmanslı olabilir sorununa cevap olarak üretilen Noctua NF-P14 FLX ile soğutmaya bakış açınız değişmek üzere. Üstün üretim, malzeme ve mühendislik kalitesi ile en iyiyi isteyen çetinceviz bilgisayar kullanıcıları için özenle imal edilen NF-P14 FLX, sessiz ve etkili soğutmada en iyi tercihiniz.

Özel kanat tasarımı ile sessizlik konusunda rakiplerinden bir adım önde! Düşük devirde en iyi hava akımını sağlayan yüksek basınçlı dokuz kanatıyla hem kasa içinde hem de işlemci soğutucularında mükemmel soğutma sağlar. Değiştirilebilir hızıyla size uygun kullanım şeklinde çalışabilir. Sessizlikten ödün vermeden yüksek soğutma gücüne kavuşursunuz

 • 140 x 140 x 25 mm
 • 750 – 1200 rpm
 • 42 – 65 cfm
 • 10.1 – 19.6 dBA
 • 3 pin

Piyasadaki bir çok fan düşük statik basınç nedeni ile sık yapraklı işlemci soğutucularında kullanıma uygun değildir. Özel olarak geliştirilen NF-P14 ise yüksek hava akımlarını çok düşük ses seviyesinde sağlamaktadır. Optimize edilmiş dokuz yaprak ile NF-P12’nin başarılı adımlarını takip ederek tasarlanmıştır. Hava akımı / gürültü oranı en ideal şekilde çalışmaktadır.

VCN teknolojisi

Artan yaprak sayısı aerodinamik gürültü tehlikesini de beraberinde getirir. Ancak Noctua fanların sahip olduğu VCN (vortex-control notches / girdap kontrol çentikleri) teknolojisi ile bu sorunun önüne geçildiği gibi verilen hava akımında da artış sağlanmıştır.

Noctua fanlarının sahip olduğu SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde stabilizasyon ve sessizlik bakımından çok daha üstündür. Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma ömrünün uzun olması ve özelliğini yitirmemesi için göbek ve rulman kabuğu özel metal güçlendirmelerle donatılmıştır. Böylece geniş yapraklı olmasının getirdiği denge kaybı sorunları tamamen ortadan kalkar ve üstün hassasiyet sağlanır. Yüksek kalitede CNC işlemesiyle üretilen pirinç güçlendirmelerle uzun vadede sorunsuz kullanım NF-P14 FLX’te.

Geniş kutu içeriği sizi her türlü kullanım durumunda rahat ettirir. Hem kolay montaj sağlayan hem de titreşim nedeniyle oluşabilecek sesleri önleyen silikon kilitler de fanla birlikte sunulmaktadır.

Fan kontrol ünitesine bağlı kalmaksızın Ultra Low Noise Adaptor ile çalışma hızını 750 rpm’e, Low Noise Adaptor ile 900 rpm’e düşürebilirsiniz.

LNA

 • 900 rpm
 • 50 cfm
 • 13.2 dBA

ULNA

 • 750 rpm
 • 42 cfm
 • 10.1 dBA

Yuvarlak yapıdaki NF-P14 FLX, 14 cm fanı olmasına rağmen 12 cm fan yuvalarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece kasalarda ve işlemci soğutucularında genellikle tercih edilen 12 cm yuvalara sorunsuzca takılabilir. Ayrıca kutu içersinde yer alan dönüştürücü ile 14 cm delik aralığına da ulaşabilirsiniz.

 

Boyutlar: 140 x 140 x 25 mm

Devir: 750-1200 rpm

Hava akımı: 42-65 cfm

Gürültü: 10.1-19.6 dBA

Bağlantı tipi: 3 pin / 4 pin

Garanti: 6 yıl

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NF-S12B-FLX kasa fanı ve NOCTUA NH-U12P SE2 işlemci soğutucusu satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa fanı140mm
Fan güç bağlantısı3pin
Fan özellikleri1200-750rpm, 65-42cfm, 19.6-10.1db
Fan ölçüleri140x140x25mm
Fan rengiKrem-Bordo, Işıksız
İçeriğiDevir düşürücü adaptör(7v), Ultra devir düşürücü adaptör(5v), Titreşim önleyici silikon vida(4 adet), 4pin molex dönüştürücü ve

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir