NOCTUA NH-D14 SE2011 SE2011 LGA 2011, 1ad NF-P14 PWM 140mm+1ad NF-P12 PWM 120mm FAN, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

En iyiye sahip olmak bir ayrıcalıktır

Hızaşırtma tutkunlarına özel olarak yüksek mühendislik, malzeme ve üretim kalitesinde sıfır hata ile fabrikadan çıkan Noctua NH-D14 SE2011, üstün performansı ve çift fanlı inanılmaz sessiliği eşliğinde dünyanızı sarsmaya geliyor. Peki siz bu kadar soğutma gücüne hazır mısınız? Şimdi de Intel LGA2011 soketine özel olarak üretilen versiyon ile!

Çıktığı günden beri dünya genelinde maruz kaldığı performans testlerinden kolay şekilde birinci çıkan Noctua NH-D14 SE2011, editörler tarafından da haklı olarak ödül yağmuruna tutuluyor. Dolup taşan ödül koleksiyonu ile performans tutkunlarının her zaman ilk tercihi konumunu uzun zamandır koruyor.

NH-D14 SE2011 sahip olduğu çift PWM fan ile maksimum hava akımına sahiptir. Böylece radyatörlerini en verimli şekilde kullanarak en üst düzey performans sunar. Kolayca monte edilebilen fanlar titreşim emici silikonları yardımıyla istenmeyen gürültüye engel olur. Noctua’nın özel olarak geliştirdiği VCN teknolojisine sahip ultra sessiz çalışan önde 12 cm boyundaki NF-P12 PWM, orta kısımda da 14 cm’lik NF-P14 PWM görevini en iyi şekilde yapmaktadır.

Ayarlanabilir fan yüksekliği

Soğutucu fanlarının belleklere ya da anakart ısıemicilerine çarpması bir hızaşırtmacı için montaj kabusudur. Noctua bu sorunun önüne geçmek için ön taraftaki fanın yüksekliğini ayarlanabilir şekilde tasarladı. Böylece ideal konuma getirip kolay şekilde sabitleyebilirsiniz. Uzun ısıemicili bellekler ile geniş işlemci soğutucuları kullanmak artık hayal değil.

Noctua’nın üstün performansıyla gurur duyduğu güncel iki adet fanı da NH-D14 SE2011 ile kutu içersinde sizlere sunuluyor. Düşük devir/yüksek hava akımı prensibi ile çıt çıkarmadan çalışarak muhteşem performansı en sessiz şekilde sağlarlar. PWM özelliği sayesinde hızını işlemci sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlar. 300 RPM’e kadar düşebilir.

NF-P12 PWM

  • 120 x 120 x 25 mm
  • 900 - 1300 rpm
  • 37 – 54 cfm
  • 12.6 – 19.8 dBA
  • 4 pin

NF-P14 PWM

  • 140 x 140 x 25 mm
  • 900 – 1200 rpm
  • 51 – 65 cfm
  • 13.2 – 19.6 dBA
  • 4 pin

SSO bilyalı motor

Noctua fanlarının sahip olduğu SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde stabilizasyon ve sessizlik bakımından çok daha üstündür. Daha detaylı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Piyasadaki bir çok fan düşük statik basınç nedeni ile sık yapraklı işlemci soğutucularında kullanıma uygun değildir. Ancak NF-P12 PWM (P eki: pressure, power ve performans ekidir) piyasadaki bir çok modelin aksine yedi yerine dokuz adet yaprağı ile özel olarak geliştirilmiştir. Böylece çok yüksek hava akımlarını çok düşük ses seviyesinde sağlamaktadır. Bir çok 12 cm fanın ancak 1600 rpm hızında verebildiği hava akımını sadece 1300 rpm’de sunmaktadır.

Aynı şekilde üstün performanslı NF-P14 PWM de düşük statik basınç sorununu aşarak işlemci soğutucularında en verimli çalışmayı vaad etmektedir. Optimize edilmiş dokuz yaprak ile NF-P12’nin başarılı adımlarını takip ederek tasarlanmıştır. Hava akımı / gürültü oranı en ideal şekilde çalışmaktadır.

VCN teknolojisi

Artan yaprak sayısı aerodinamik gürültü tehlikesini de beraberinde getirir. Ancak Noctua fanların sahip olduğu VCN (vortex-control notches / girdap kontrol çentikleri) teknolojisi ile bu sorunun önüne geçildiği gibi verilen hava akımında da artış sağlanmıştır.

Noctua NH-D14 SE2011 önüne koyacağınız her türlü sıcaklık sorununa elinin tersiyle cevap verecektir! Çok güç çeken, çok çekirdekli ve hızaşırtılmış işlemcileriniz en iyi soğutma ile stabil şekilde kullanılabilir olacaklar. Isı kaynaklı sorunlar ortadan kalktığı için hızaşırtmayı çok daha öteye taşıyabilir, günlük kullanım performansınıza performans katabilirsiniz. En mükemmel soğutma için NH-D14 SE2011’den başkasına bakmanıza gerek yok.

Nikel kaplı bakır 6 adet ısı borusu ve taban ile üstün ısı iletkenliğinin yanında kararmaya karşı da maksimum koruma sağlanmıştır. Her biri 42 adet ince alüminyum yaprağa sahip radyatörler de bu güzel görüntüyü destekleyerek son derece şık bir soğutucu ortaya çıkarmaktadır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-D14 SE2011’de de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kalite kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

En iyiyi isteyenler için üretilmiş NH-D14 SE2011 ile beraber yine üstün performansa sahip NT-H1 termal macun da kutu içersinde yer almaktadır. Yüksek termal iletkenliği, esnekliği ve sürülebilirliği ile olağanüstü verimlilik sağlamaktadır. Sadece işlemci üzerine bir damla damlatın ve soğutucuyu yerleştirin!

NT-H1 sürüldüğü anda performansını en iyi şekilde göstererek iş yapar. Bazı macunların aksine belli bir süre geçmesine gerek kalmaz. Elektrik iletmeyen yapısı ile herhangi bir taşma durumunda tehlike yaratmayacağı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Uzun yıllar görevini en iyi şekilde sunar, çıkarılmak istendiğinde kolayca temizlenir.

Noctua NH-D14 SE2011 en yüksek performanslı işlemci ailesi olan Sandy Bridge-E ve diğer LGA2011 soketli işlemciler için özel bir versiyondur. Böylece üstün soğutma kapasitesi en güçlü işlemcilerle de kullanılabilir durumdadır.

Kolay montaj sistemi ile hem zorlanmadan hem de sağlam şekilde takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli aparatlar ve daha fazlası kutu içersinde yer almaktadır.

Zengin içerik sayesinde kullanım kolaylığı ve zevkini tadın. Bir işlemci soğutucusundan bekleyebileceğiniz tüm donanımlar ve ekstra parçalar NH-D14 SE2011’le beraber sunulmaktadır. Her anlamda en üstün soğutma performansına da zaten bu yakışır.

 

Boyutlar: 160 x 140 x 130 mm (fansız), 160 x 140 x 158 mm (fanlı)

Ağırlık: 900 gr (fansız), 1070 gr (tek fan), 1240 gr (çift fan)

Materyal: Nikel kaplı bakır taban / ısıboruları, alüminyum yapraklar

Fan boyu: 14 cm / 12 cm

Fan devri: 900-1200 rpm / 900-1300 rpm

Hava akımı: 65-51 cfm / 54-37 cfm

Gürültü: 19.6-13.2 dBA / 19.8-12.6 dBA

Fan bağlantı tipi: 4 pin

Isı borusu: 6 adet

Garanti: 6 yıl

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NF-P14 FLX kasa fanı ve INTEL Core i7-3930K C2 işlemci satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluğuINTEL2011
SoğutmaHava soğutma

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)


Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir