CORSAIR CC-9011022-WW OBSIDIAN 900D-USB 3.0 FULL TOWER, Pencereli, Güç kaynaksız Kasa

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 2 yıl garantilidir.

Corsair’dan, en iyiyi isteyenlere cevap: Obsidian 900D

Corsair’ın kasa sektöründeki sıradışı çizgisi, Obisdian 900D ile yepyeni doruklara taşınıyor. Devasa yapısı altında gizlediği inanılmaz soğutma özellikleri ve etkileyici kullanışlılığıyla her görenin aklını başından alabilecek bir kasa.

Obisidian 900D, sahip olabileceğiniz en geniş kasalardan biridir. Fulltower yapısının kullanım alanı, sınırlarına kadar zorlanmıştır. Bu sayede sizin için en zorlu montaj zamanları bile eğlenceli bir şekle bürünür. Devasa hacmiyle üzerine yükleyeceğiniz her türlü donanımı kolay şekilde kaldırabilir. 10 slotlu ve çift işlemcili anakartlardan tutun da, çift GPU’lu en uzun ekran kartlarına kadar. Obsidian 900D içersini doldurmanızı bekleyen bir dev!

Çift bölmeli tasarım sayesinde farklı kullanım durumları için en iyi seçenekler sunulmaktadır. Alt kısma dilerseniz 480 mm ya da 420 mm radyatöre kadar montaj yapılabilir. Hem sağda hem de soldaki fan yuvaları sayesinde çift radyatör takabilme imkanı da vardır. Dilerseniz bu kısma HDD kafeslerini doldurabilir, geniş depolama alanlarına kavuşabilirsiniz. Ya da her ikisi birden! Hem radyatör hem de HDD takmak da mümkün.

Corsair Obisidian 900D, tam 15 fana kadar sunduğu inanılmaz destekle içerisinde fırtınalar yaratmanıza imkan tanır. Isınan bileşenler için bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilecek güce sahiptir. Beraberinde gelen ön kısımdaki 3 adet 12 cm ve arkadaki 14 cm fanla stok soğutmada bile beklentilerin çok üzerinde performans sunar. Corsair’ın efsaneleşen AF serisi fanları sayesinde hem tamamen sessizlik, hem de yüksek hava akımı sağlar.

Obisidian 800D’nin sıvı soğutma dünyasındaki etkisini herkes bilir. 900D ise bu efsaneyi daha da ileriye taşıyor. Farklı birçok radyatör montaj alanıyla, giriş seviyesinden en üst noktaya kadar sıvı soğutma döngüleri kurmanıza olanak sağlar. Ön tarafa, her iki yan kapağa, arkaya ya da üst kısma dilediğiniz gibi radyatör monte edebilirsiniz. Evrensel delik aralıklarıyla sorunsuz kullanım sağlar. Pompa ve rezervuar gibi diğer bileşenler için de geniş montaj alanları sizleri bekliyor. Ayrıca Corsair Hydro serisi tak-kullan sıvı soğutma sistemlerine de tam uyumluluk sunar.

Bu kadar kullanışlı bir kasaya elbette özel bir ön panel gerekir. Obsidian 900D, gizli kapak altındaki farklı ve bol sayıdaki portlarıyla her türlü kullanım durumu için çözümler sunar. Gizli yapısı sayesinde tasarım bütünlüğü sağlanır.

Tam anlamıyla minimalist yapısıyla son derece şık olan 900D, güzelliğini de bu sadeliğe borçlu. Sert köşeleri ve tasarımında sağladığı bütünlüğü ile sizi büyüleyecek. Fırçalanmış alüminyum ön yüzeyi ve tamamı siyah yapısı ile odanıza farklı bir hava katacak.

Kolay şekilde çıkabilen ön kapak ile kullanım kolaylığı bir adım öne taşınıyor. Altında barındırdığı 3 adet 12 cm’lik AF serisi fan için kilit mekanizmalı ve aletsiz şekilde söküp takılabilen toz filtresi, temizlik yaparken size büyük kolaylık sağlar. 3 adet fanla direkt olarak sistem üzerine yüksek miktarda taze hava üflenir.

Çok sayıdaki kablo saklama delikleri ile en temiz toplanmış sistemler sizi bekliyor. Böylece dış görüntüsü kadar güzel görünen kablolama sistemine kavuşabilir, hava akımına da engellemeyen bir düzen kurabilirsiniz. Anakart tablasıyla sağ kapak arasındaki derin aralık yardımıyla düzenleme işlemleri hem hızlı hem de zahmetsiz olur. En kalın kablolar bile rahatlıkla sığar.

İşlemci bölgesine denk gelen geniş boşluk ile üçüncü parti soğutucuları takmak artık çok kolay. Anakartı çıkarmadan hızlı şekilde söküp takma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Üst seviye PC kullanıcılarının işi belli olmaz. En çok tüketim yapan donanımlar için yeterli gelmeyen güç durumları bile yaşanabilir. Çift PSU yuvasıyla gerektiğinde sistem beslemesini daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

 

Obisidian 900D’nin depolama cennetine hoş geldiniz. 3 adet kafesin her biri 3 sabit disk ya da SSD için montaj imkanı sağlar. Böylece 9 adet HDD monte edebilirsiniz. Çıkarılabilir kafesler sayesinde tercihinize göre düzen kurmak size kalmış. İsterseniz tamamen alt kısmı kullanın, isterseniz üst tarafı. Ya da kullanmadığınız kafesleri kasadan tamamen çıkarın.

Kafeslerden bir tanesi, sabit disk montajını olabilecek en kolay şekle indirgeyen hot-swap desteğiyle daha zahmetsiz ve daha hızlı takma-çıkarma işlemi sağlar. Birkaç hareket ile kullanmaya hazırsınız! Sistemi kapatmadan ve kablolarla uğraşmadan sağlam şekilde işinizi halledebilirsiniz.

Alet gerektirmeyen kolay montaj özellikleri ile parça söküp takmak eziyet olmaktan çıkıyor. Donanımlarınızı kolay ve sağlam şekilde monte ederek, kaldığınız yerden bilgisayarınızı kullanmaya devam edersiniz.

Bir diğer kullanım kolaylığı da kapaklarda gizli. Her iki kapağın sahip olduğu özel kilit mekanizmasıyla tornavida ya da parmak vidaya muhtaç olmadan hızlı ve sağlam kullanım sağlanır.

 

 

Pencereli sol kapak ile sahip olduğunuz donanımlarınızı sergilemekten çekinmeyin. Düzenli kurulmuş bir sistem ile kasanızın görselliğine katkıda bulunun. Dev saydam panelle iç kısmın neredeyse tamamını görebilirsiniz.

Kasa içine çekilen havanın neredeyse tamamını kontrol eden ön kısımdaki kolay çıkarılabilir toz filtresiyle tozun önüne geçin. Kilitli mekanizmasıyla kolay ve sağlam şekilde söküp takılabilir ve su altında yıkanabilir. Alt kapaklardaki mıknatıslı ve üst taraftaki çıkarılabilir toz filtreleri de yıkanabilir yapılarıyla sisteminizi kirden korumanıza yardımcı olur.

Corsair’ın tüm ürün gamında tercih ettiği üst seviye kaliteli üretimi, malzemesi ve mühendisliği ile ilk dokunuştan itibaren en iyi tercihi yaptığınıza emin olacaksınız. Kalitesiz mal alacak kadar zengin olmayın, Corsair kalitesinden şaşmayın.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte ASUS DRW-24F1ST dvd yazıcı ve CORSAIR CP-9020008-EU güç kaynağı satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa türüFull Tower
Kasa özellikleriHPTX, extendedATX, ATX, microATX, miniITX, Siyah, Pencereli,
Kasa güç kaynağıYok
Kasa USB 3.0Var

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir