Büyütmek için resme tıklayınız

NOCTUA NF-A14 industrialPPC-3000 PWM 140mm 3000-800rpm, 158cfm max, 41.3db max Siyah Kasa fanı

Ürün tedarik edilememektedir

Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Endüstriyel seviyede sağlamlık ve soğutma gücü için yaratılan Noctua industrialPPC serisi, NF-A14’ün sınırların çok üzerindeki aerodinamik yapısıyla 3 fazlı motor teknolojisini bir araya getirir. Yüksek hava akımı ve basınç sunarken, sessizlikten ödün vermeden çalışır. Üstün Noctua kalitesini baştan sonra hissedeceğiniz gelişmiş bir fan arayanlara.

NF-A14 industrialPPC, ideal bir hava akımı - gürültü oranına sahiptir. Kullanıcısını kesinlikle rahatsız etmeyecek ses seviyelerinde yüksek soğutma gücü sunar. Böylece huzurlu bir ortamda hızaşırtma ile yüksek saat hızlarına sahip bileşenlerle bile stabil ve güvenli bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

·         140 x 140 x 25 mm

·         3000 RPM

·         269,3 m³/h

·         41.3 dBA

·         4 pin PWM

NF-A14 industrialPPC, beraberinde gelen titreşim emici silikon padler sayesinde kendisi ve takılı olduğu parça arasındaki istenmeyen titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.

 

Çoğu sıradan fanlar, tek fazlı ve 4 slotlu motorlar kullanır. Noctua’nın industrialPPC modelleri ise 3 fazlıdır ve 6 slota sahiptir. Bu sayede slotlar arası daha yumuşak geçişler sağlar. Titreşimde azalma olur, enerji verimliliği üst seviyededir.

industrialPPC fanlar, dünyadaki en verimli 14 cm modellerdendir. 3 fazlı motor sayesinde %10 daha az tüketim yapar. Benzer RPM’deki fanların güç harcamasına göre tasarruf sağlar.Fiberglassla güçlendirilmiş poliamid yapısı sayesinde hem yapraklar hem de hem de çerçeve, 140 derece sıcaklığa kadar dayanabilir. Düşmeye/darbeye karşı dayanıklıdır.

Özel vernik kaplaması sayesinde motor ve PCB, IP52 sertifikasına sahiptir. Bu, toza inanılmaz dayanıklı olduğu gibi, su damlamalarına karşı da tam koruma sağlar.

Noctua’nın gelişmiş akustik optimizasyonuna sahip çerçevesi, içerisinde titreşim emici padler, kademeli hava giriş basamakları ve minyatür delikleri barındırır. Fanın performans/gürültü oranı mükemmel bir noktaya sabitlenir.

Kanatların emici tarafında yer alan yüzey, girdap sesine neden olur ve düşük hava akımı verimine sahiptir. NF-A9x14’ün efsanesini daha da yüceltmek için industrialPPC serisi kanatları, akım hızlandırıcı kanallara sahiptir. Bu kanallar akımın dağılmasını azaltarak daha da hızlanmasını sağlar. Yüksek derecede akım dağınıklığını önleyerek gürültüyü azaltır, hava akımı verimini yükseltir.

NF-A14 industrialPPC’ye özel çerçevedeki minyatür delikler, fan yaprakları dönerken türbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

NF-A14 industrialPPC’nin bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine türbülans ekleyerek katmanlı havanın türbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.

 

Çalışma ömrünün uzun olması ve özelliğini yitirmemesi için rulman kabuğu özel metal güçlendirmelerle donatılmıştır. Böylece geniş yapraklı olmasının getirdiği denge kaybı sorunları tamamen ortadan kalkar ve üstün hassasiyet sağlanır. Yüksek kalitede CNC işlemesiyle üretilen pirinç güçlendirme ile uzun vadede sorunsuz kullanım NF-A14 industrialPPC’de.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi, NF-A14 industrialPPC’de de devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Noctua fanlar, yüksek kaliteleriyle 150.000 saatten fazla kullanım ömrü sunar. Tam 6 yıl garanti süresiyle güven içinde sisteminizi soğutur.

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NF-F12 industrialPPC-3000 PWM kasa fanı ve NOCTUA NH-D15 işlemci soğutucusu satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Kasa fanı140mm
Fan güç bağlantısı4pin
Fan özellikleri3000-800rpm, 158cfm, 41.3db
Fan ölçüleri140x140x25mm
Fan rengiSiyah, Işıksız
İçeriğivida(4 adet)

Not ve Uyarılar

Ürünle ilgili herhangi bir not veya uyarı bulunmamaktadır.

İncelemeler ve İlgili Siteler

İngilizce resmi site (noctua.at)

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir