NOCTUA NH-D9DX i4 3U XEON, NF-A9 PWM 92mm, NT-H1 termal macun İşlemci soğutucusu

Büyütmek için resme tıklayınız
Bu ürün için hiç yorum yazılmamış. Neden ilk yorumu siz yazmıyorsunuz?
Ürün tedarik edilememektedir

Paylaşmaya değer mi?

Garanti Bilgileri

Ürün 6 yıl garantilidir.

Noctua DX serisi, Intel XEON işlemciler için yüksek serinletici güç ve sessizlik gerektiğinde ilk tercihiniz olarak hizmet vermektedir. İ4 versiyonu, LGA 2011 ve LGA 1366 soket yapısındaki XEON platformu işlemcilerine destek verir. 110 mm yüksekliği ve  92 mm’lik fanına sunduğu devasa soğutma kapasitesi ile küçük kasalarda büyük serinliğe sahip olmanızı sağlar. Üstün Noctua kalitesi ve tasarımıyla yine en iyiyi isteyenler için üretilmiştir.

NH-D9DX i4 3U’nun özel düşük profil tasarımı, daha iyi kasa içi hava akımı için optimize edilmiştir. Dar alanlarda kullanılan yatay fanların aksine, dik olarak konumlandırılarak önden alınan hava akımının arkadan tahliye edilmesine yardımcı olur. Ayrıca klasik 92 mm fana sahip işlemci fanlarından farklı olarak 125 mm değil, sadece 110 mm yüksekliğindedir. Böylece sıkışık ortamlarda çok daha fonksiyonel kullanım sağlar. Ek olarak belleklerinize temas sorunu da ortadan kaldırılarak her türlü anakarta montaj imkanı sunar.

Beraberinde gelen NF-A9 PWM, gelişmiş akustik optimizasyonu ve üstün aerodinamik yapısıyla sahip olabileceğiniz en güçlü 92 mm fan ünvanlını taşır. Tam otomatik hız kontrolü ve Noctua’ya özel SSO2 bilyasıyla uzun vadede sorunsuz ve kaliteden ödün vermeyen bir kullanım sunar.

·         92 x 92 x 25 mm

·         1550 – 2000 RPM

·         36.8 – 46.4 CFM

·         16.3 – 22.8 dBA

·         4 pin PWM

NF-A9 PWM beraberinde gelen titreşim emici silikon padler sayesinde kendisi ve takılı olduğu parça arasındaki istenmeyen titreşimleri emer. Böylece son hızda dahi sarsıntıdan kaynaklı gürültü olmaz.Noctua’nın gelişmiş akustik optimizasyonuna sahip çerçevesi, içerisinde titreşim emici padler, kademeli hava giriş basamakları ve minyatür delikleri barındırır. Fanın performans/gürültü oranı mükemmel bir noktaya sabitlenir.

Kanatların emici tarafında yer alan yüzey, girdap sesine neden olur ve düşük hava akımı verimine sahiptir NF-A9 PWM'nin efsanesini daha da yüceltmek için Noctua A serisi kanatları, akım hızlandırıcı kanallara sahiptir. Bu kanallar akımın dağılmasını azaltarak daha da hızlanmasını sağlar. Yüksek derecede akım dağınıklığını önleyerek gürültüyü azaltır, hava akımı verimini yükseltir.

NF-A9’a özel çerçevedeki minyatür delikler, fan yaprakları dönerken tirbülansta ara bir hat oluşturarak yaprakların hava emiş gücünde gözle görülür bir artış sağlar. Hem gürültü azalır, hem hava basıncı artar.

 

 

SSO (self-stabilising oil-pressure / kendini dengeleyen yağ basınçlı) bilyalı motorlar, her zaman ödüle doymayan üstün Noctua fanların kalbini oluşturmuştur. Sessizlik arayan ve en uzun ömürlü kullanım isteyenler için, uzun süre test edilmiş ve kalitesi kanıtlanmış bir teknolojidir. Diğer güncel ball, sleeve ya da sıvı bilyalı motorlara göre uzun dönemde denge ve sessizlik bakımından çok daha üstündür.

SSO2 ise yenilenmiş bir jenerasyon olarak daha iyi optimize edilmiştir. Metal rulman kabuğu ile yeni enjeksiyon kalıbının kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu sayede mıknatıs, çark eksenine daha yakın konumlandırılarak ona daha etkili manyetik güç uygulayabilir. Böylece çok daha yüksek denge, hassasiyet ve sağlamlık kazanır.

NF-A9’un bir diğer gelişmiş özelliği kademeli hava girişidir. Fanın girişine tirbülans ekleyerek katmanlı havanın tirbülanslı havaya dönüştürülmesini kolaylaştırır. Golf toplarında da benzer teknoloji kullanılmaktadır.NH-D9DX i4 3U’yu özel kılan noktalardan biri çift kule tasarımıdır. Özel olarak tasarlanan bu yapısı sayesinde devasa bir yüzey alanı sunar. Böylece işlemciden alınan sıcaklık, çok hızlı şekilde dışarı atılarak ısınma sorunun önüne geçilir.

Nikel kaplı bakırdan imal edilmiş 4 adet ısı borusu ve taban ile üstün ısı iletkenliğinin yanında kararmaya karşı da maksimum koruma sağlanmıştır. Düzinelerce ince alüminyum yaprağa sahip radyatör de bu güzel görüntüyü destekleyerek ortaya son derece şık bir soğutucu çıkarmaktadır.

Nikel kaplı saf bakır taban, işlemci ve soğutucu arasında hızlı ısı alışverişi sağlar. Bu sayede verimli ve performanslı bir işlemci soğutucusu için temel hazırlanır.

Alışılagelmiş mükemmel Noctua kalitesi NH-D9DX i4 3U’da da devam etmektedir. Yüksek malzeme ve üretim kalitesi ile tüm Noctua ürünleri uzun yıllar siz teknoloji severlere hizmet etmek için itina ile fabrikadan çıkmaktadır. Detaylı kontrol sisteminden geçip kutusu açılana kadar sağlam şekilde saklanmaktadır.

Yüksek sağlamlıkta ve kolay montaj yapısındaki aparatlarla söküp takma işlemleri hızlı ve zahmetsiz yapılır. Gerekli tüm parçalar kutu içerisinden çıkmaktadır.

Noctua NH-D9DX i4 3U, güncel Intel XEON soketlerine tam destek sunmaktadır.

NT-H1 üst seviye bir termal macundur. En yüksek performansı ve en kolay kullanımı arayanlar için üretilmiştir. Farklı mikro partiküllerin hibrid karışımını barındırmaktadır. Bu partiküller PC donanımlarında kullanılmak için özel olarak optimize edilmiştir. İnanılmaz düşük termal rezistansı, esnekliği ve sürülebilirliğiyle NT-H1 sınırları aşan bir performans sergiler.

Daha fazla detay için: http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Zengin içerik sayesinde kullanım kolaylığı ve zevkini tadın. Bir işlemci soğutucusundan bekleyebileceğiniz tüm donanımlar ve ekstra parçalar NH-D9DX i4 3U ile beraber sunulmaktadır. Her anlamda en üstün soğutma performansına da zaten bu yakışır.

Noctua ürünleri, yüksek kaliteleriyle 150.000 saatten fazla kullanım ömrü sunar. Tam 6 yıl garanti süresiyle güven içinde sisteminizi soğutur.

 

 

Sıkça Birlikte Alınan Ürünler

Müşterilerimiz bu ürünle birlikte NOCTUA NF-S12A PWM kasa fanı ve WESTERNDIGITAL WD10EZEX dahili sabitdisk satın alıyorlar.

Teknik Özellikler

Anakart uygunluğuINTEL2011, INTEL2011-v3, INTEL2066, XEON 1366, XEON 1356, XEON 2011
SoğutmaHava soğutma

Tüketici Yorumları

Yorum Yaz

Lütfen ürünle ilgili görüşlerinizi iletiniz. Ürünle ilgili olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır. Ürünle ilgili sorularınızı buradan yöneltiniz.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapın veya kayıt olun

Ödeme Seçenekleri

Ürün tedarik edilememektedir